reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@marshia sny sa czesto odzwierciedleniem naszych obaw na szczescie... w ciazy z Natim krwawilam, brzuch bolal i pamietam, jak jednej nocy snilo mi sie, ze ronie. Obudzilam siebie i m z krzykiem. Wszystko da sie przezyc, poki sny pozostaja miejscem nierzeczywistym miejscem odreagowania. Trzymaj sie mamusiu [emoji4]
 
reklama
@Destino ja ma najmniejszą dawkę akardu 75 mg jak dobrze pamiętam...hmm A dlaczego ten akard jest tak niebezpieczny? Mi Pani doktor tłumaczyła że ta dawka na pewno mi nie szkodzi gdyby była większa to bym z niej musiała zejść....
 
@Oczekujaca123 norma dla wit D jest 30-50 takze wcale nie masz złego poziomu dlatego 2000 wystarczy ona nie jest az tak nie wiadomo jak wazna zeby przekraczac normy
Ja sie gubie w tych normach, bo jak widac to wg lab norma od 30 do 100 jest ok. Wiec wielka rozbieznosc, wlasnie wydawalo mi sie, ze tu na forum ktos pisal, ze ok 70-80jest ok ale nie wiem :(
Ale ok mimo wszystko dzieki wazne ze podniose cokolwiek ;)
 
Tu normy z lab..
20180811_183639.jpg
 

Załączniki

  • 20180811_183639.jpg
    20180811_183639.jpg
    25,6 KB · Wyświetleń: 370
@smerfik88 acard uposledza plytki krwi tak, ze przestaja spelniac swoja funkcje. Tzn, ze przestaja sie sklejac i tamowac jakikolwiek wyplyw krwi. Co wiecej jego dzialanie jest nieodwracalne. Trzeba odczekac kilka dni (5-7), az powstana nowe spelniajace swoja funkcje. Dlatego przy krwawieniu i krwiakach przewaznie sie go odstawia. To tak jakbys sie skaleczyla i rana nie ma jak sie zasklepic, bo plytki nie dzialaja i przez to krew saczy sie i saczy. To moze powiekszac krwiaka ktorego juz masz, badz spowodowac przy peknieciu kolejnego navzynka kolejnego. Heparyna rozrzedza krew uniemozliwiajac powstawanie skrzepow wewnatrz zyl. I dlatego heparyny sie nie odstawia, by nie powodowac nawet mikrozakrzepow.

@Oczekujaca123 mi lekarz powiedzial, ze 60 jest dobrym wynikiem wit D3. I zapytal sie od razu ile biore. Powiedzial mi, ze w naszej szerokosci geograficznej spokojnie caly rok mozna brac 2000.
 
@Destino rozumiem A powiedz mi kochana czy dawka 75 mg jest duża? Nie chce sama podejmować takich decyzji A we wtorek ma wizytę i myślałam że jeszcze te dwa dni ja wezmę .... Ale teraz już nie wiem co zrobić
 
@smerfik88 acard uposledza plytki krwi tak, ze przestaja spelniac swoja funkcje. Tzn, ze przestaja sie sklejac i tamowac jakikolwiek wyplyw krwi. Co wiecej jego dzialanie jest nieodwracalne. Trzeba odczekac kilka dni (5-7), az powstana nowe spelniajace swoja funkcje. Dlatego przy krwawieniu i krwiakach przewaznie sie go odstawia. To tak jakbys sie skaleczyla i rana nie ma jak sie zasklepic, bo plytki nie dzialaja i przez to krew saczy sie i saczy. To moze powiekszac krwiaka ktorego juz masz, badz spowodowac przy peknieciu kolejnego navzynka kolejnego. Heparyna rozrzedza krew uniemozliwiajac powstawanie skrzepow wewnatrz zyl. I dlatego heparyny sie nie odstawia, by nie powodowac nawet mikrozakrzepow.

@Oczekujaca123 mi lekarz powiedzial, ze 60 jest dobrym wynikiem wit D3. I zapytal sie od razu ile biore. Powiedzial mi, ze w naszej szerokosci geograficznej spokojnie caly rok mozna brac 2000.
Dzieki ;)
 
@smerfik88 co znaczy duza? Nie powiem ci co masz zrobic. Moge ci powiedziec co ja zrobilam. Odstawilam od razu i juz nie wrocilam, choc mowili mi, ze cale zycie brac powinnam. Ja mam ograniczone zaufanie do lekarzy i czesto sama podejmuje decyzje. Jak nie daj Boze strace dziecko moge miec pretensje tylko do siebie. 2 ciaze stracilam, bo zaufalam zupelnie lekarzom. Teraz juz nie umiem tego robic. Dla nich to kolejna pacjentka, nie ta, to nastepna ciaza sie uda. Ja mam inne podejscie. Dla mnie kazda ciaza moze byc moja ostatnia, czy ta poroniona, czy udana. I kazda jest cudem. Zawsze zazdroscilam dziewczynom opieki medycznej, bo sa na taka dobra nie trafialam
 
reklama
@smerfik88 ja miałam krwiaczka tylko ok 1,5 cm brałam wtedy Acard 150 nie krwawiłam
Miejscowy gin zadecydował żeby zmniejszyć na 75 mg napisałam do Maliny co robić a on mi odpisał po tygodniu bo akurat był weekend majowy żeby odstawić na tydzień. Jako że przez ten tydzień nic się nie wydarzyło stwierdziłam że już nie ma po co odstawiać. Tryb życia pow żeby prowadzić normalny chodziłam do pracy i na spacery. Tylko ze Ty masz chyba większy.
Co nie zrobisz z Acardem będzie dobrze- wiekszosc lekarzy radzi odstawić bo jego działanie utrzymuje się tydzień w organizmie jeszcze
Krwiak się może wchłonąc bezobjawowo (u mnie tak było) albo ewakuowac nie ma reguły
@Oczekujaca123 jak bedziesz miec D 30 czyli poziom wystarczajacy to tez dobrze- to nie najwazniejszy czynnik ciazy
 
Do góry