reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
@Zzzzzz historia nie z tej ziemi, bardzo mi przykro zarowno ze wzgledu na straty, jak i na chorobe meza. Trudno powiedziec, co pomoze. Potrzebna pelna diagnostyka. To co moge podpowiedziec, to ze wzgledu na chorobe m przysluguje wam bankowanie nasienia, gdybys chciala zajsc w ciaze. Nie wiem jednak ani jak, ani gdzie sie to zalatwia. Moze tez warto pomyslec o cyklu stymulowanym, czy inseminacji, by wspomoc nature. Natomiast steryd polecam. Sama bralam 15 bez wiekszych wskazan i mam syna. My tez jestesmy wierzacy, a nawet nad in vitro myslelismy. Moj m nawet bardzo pro koscielny i nie mial z tym problemu. Moze poszukaj naprotechnologa z glowa. Kiedys tu ktos wstawial takiego goscia, zreszta bardzo madrego.
 
@Zzzzzz Postaram się dla Ciebie poszukać linków, bo czytałam kilka lat temu a sama nie korzystałam z tej wiedzy, więc nie pamiętam, ale kościół katolicki dopuszczał pewne metody wspomagania rozrodu. Wydaje mi się, że jakaś forma inseminacji nie budziła zastrzeżeń. Sam fakt bankowania spermy chyba nie jest problemem etycznym (pomijam techniczną kwestię pobrania). Ale, tak jak mówię, poszukam tych linków, bo nie czuję się tu wiarygodna. Zawsze można wątpliwości omówić ze spowiednikiem, chociaż dobrze go uprzedzić, bo człowiek z ulicy nie ma wiedzy nt. różnic w procedurach medycznych.
 
@Zzzzzz Witaj
Bardzo mi przykro z powodu twoich strat. Straszna historia nie wiem skąd jesteś ale ja jestem z pod Katowic jest tutaj taka fajna Pani dr nazywa się Alicja Gajewska Kucharek przyjmuje w Katowicach na ul Żelaznej w klinice leczenia niepłodności ja prowadziła u niej 2 ciążę 3 naturalna 2 inseminacja jedna strata i druga z córeczką która się na szczęście urodziła ona Ci przepisze steryd wiem, że jeszcze gdzieś przyjmuje prywatnie ale do kliniki miałam najbliżej . Oczywiście jeszcze jeździłam do Łodzi do prof Malinowskiego ale ona wiedziała o tym i leki i dawkowanie ustalał prof a w razie w ona też mi wypisywała receptę teraz chodzi do niej moja koleżanka również po stratach i dała jej takie dawki jak ja stosowałam koleżanka jest w 30 tygodniu.

Jeśli chodzi o mrożenie nasienia zastanówcie się bardzo nad tym tematem mam znajomych którzy mieli taki problem jak wasz z mężem i również są wierzący zamrozili nasienie to nie zarodek kościół tego nie zabrania po operacji i chemi niestety nasienie kolegi nie nadawało sie do zapłodnienie w ogóle nawet po 3 latach jest bezpłodny. Zrobili inseminacje która chyba nie koliduje w moim mniemaniu z naszą wiarą rozmawiałam o tym nawet kiedyś z fajnym księdzem mają córkę i syna. Chce tylko powiedzieć że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Trzymam mocno kciuki za męża i życzę samych mądrych przemyślanych decyzji
 
@Maciejka78 ogromniaste gratulacje!!!! Czekamy na foteczke ♥️ Kto bierze - wiadomo - JA!!! :D;):D;):D;)
@Zzzzzz witaj u nas. Przykro mi z powodu Twojej historii i przede wszystkim diagnozy męża :(. Ja teraz na szybko przeczytałam, potem dokładnie się wyczytam. Przytulam
 
@Zzzzzz powiedz jej o poronieniach , że masz dodatnie ana o mężu na pewno ci przepisze encorton to złota kobieta ja ją poznałam w medicover jakieś 3 lata temu w klinice bardzo się podszkoliła i nie ma tylko tych " szczęśliwych ciąż " tylko też niepowodzenia

A powiedz Ty sama wydumałaś ,że potrzebny Ci encorton ? A heparyna? masz mutacje ?
 
@Porzeczka1234 wydumałam dzięki forum :) co do mutacji to sądząc po mojej homocysteinie podejrzewam że tak. Jeszcze miesiąc temu była w okolicsch 11. Nie badałam jeszcze mutacji mam wskazania od lekarza do brania clexane i acard (bez sterydów). Śmieszna sprawa bo lekarz mówi ze mam zespol antyfosfolipidowy choc wyniki mam w normie nie sprzeczam się z nim bo zależy mi na recepcie. Jade mutacje zbadać we wtorek do Krk.
 
reklama
Do góry