reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Dziewczyny nie nakręcajcie się.Gdzie niby jest jakiś dokument w medycynie zabraniający metforminy w ciazy?? Nie piszcie takich bajek bo straszycie sie nawzajem. To jest normalny bezpieczny lek stosowany na calym swiecie i na najnowszych konferencjach ginekologicznnych w Polsce zalecany dla pacjenek z Pco i nieplodnoscia.

Co do encortonu i wplywu na plec meska tez nie ma takich badan. Powielacie jakies urban legend. Podajcie wykladnie bo ja wiem, ze takich nie ma.
 
reklama
@roxie123 ale ja mam duzo mniejsze wartosci insuliny od Ciebie wiec na logike jak mam brac wiecej leku???
Kwas foliowy trzeba łykac cały czas taki mi się wydaje. nie wiem czy to badanie poziomu coś wnosi w życiu mi go nikt nie zlecał
@pixi.nova jest taka lista oficjalna chyba Towarzystwa Lekarskiego co mozna w ciazy i wiekszosc lekow co bierzemy na niej nie ma co nie znaczy ze szkodza
 
uwazam, że każdy stosowany przez nas lek moze mieć jakis skutek uboczny i metka i steryd a nawet heparyna ale o co walczymy?! o najcudowniejszy cud i z tą świadomością, trzymając reke na pulsie na tym sie skupmy :D
edit: ja np mam reakcje alergiczną na paracetamol ale to taką mega z dusznosciami w gardle i wysypką i wychodziło na to, ze w ciąży nic przeciwbólowego nie moglam dostać (i przeciwgoraczkowego) bo pochode ibuprofenu są zakazane i coż... przy bardzo wysokiej temperaturze musiałam wybrać co jest mniejszym złem
 
O skutkach brania metforminy mówìła mi moja dr. Ona moze powodować wady ale nie musi. Takie ryzyko ponoć istnieje.Ogólnie w ciązy trzeba uwaźac na leki bo róznie to bywa. Zalezy tez który trymestr w pierwszym rozwijają się wszystkie organy. Duźo leków jest dopuszczonych do brania w ciąźy ale kaźdy ma jakieś ryzyko. Nie musi szkodzić ale może. Trzeba ufać sobie i swojej intuicji oraz lekarzowi i wysluchać wszystkie za i przeciw. Marthi jstem ze świętokrzyskiego z z Ostrowca Św.Na kariotypy w warszawskim invimedzie czekałam miesiąc czasu.
 
Ostatnia edycja:
@iveo zalezy jakie są normy w labie też , no i tutaj chodzi o skoki głównie i spadki nie tyle co wartosci :) tak mi sie wydaje :) mi lekarz mówił ze glukowa ksiazkowa a insulina delikatnie podskakuje ale to tez nie jest powód do IO bo po godz nie jest zła , ale tak jak mówiłam metke mi daje zeby uregulowac to delikatnie :) wiesz jak jest dobry lekarz wie co robi , aczkolwiek nie znam sie jakie dawki są ok , ja mam mieć najmniejszą więc sie nie boje . Co do kwasu nie wiem , ale też skoro brałam prawie 2 lata ciągiem to tak szybko mi go nie ubędzie :)
@nafoczka tak jest dokładnie , nawet zwykły apap moze mieć skutek uboczny xD zalezy jak co na kogo zadziała
@pixi.nova mogłabys mi odpisać z tą metforminą xr ? czym się różni od zwykłej czy jest lepsza ?
 
@roxie123 Ja biorę XR bo jak napisałam wyrzut leku do organizmu jest dłuższy i wg. mnie lepiej to działa, jak każdy zresztą lek czy nawet głupia wit.c o przedłużonym uwalnianiu. Popytaj swojego lekarza.
Jaka dawkę bierzesz?
 
@pixi.nova ja mam brać chyba 500 , bo mówił , ze najmniejszą , a idę sobie po recepte i jakby mi chciał zwykłą pisać , to go poproszę o XR skoro jest lepsza . Dla mnie to nowy lek więc wiesz , skoro mam się po tym lepiej czuć to dobrze wiedzieć :)
 
reklama
@roxie123 Ja biorę taką samą dawkę i szczerze ani razu źle się nie czułam po tym leku, zupełnie jakbym nic nie brała.
@Porzeczka1234 Sama wiesz, że Malinowski i jego leczenie jest dosyc kontrowersyjne napewno nie mniej niz stosowanie gluckophage więc kazdy idzie na jakis kompromis wzgledem totalnie fizjologicznej ciazy jaka maja normalne kobiety ;)

Czasami trzeba dziewczyny wg. mnie więcej spokoju a mniej zbiorowego strachu i nakręcania się. Dobrze wiecie, że nasze ciąże nie będą bez leków czy innych terapii bo zwyczajnie się to nie uda więc po co się dodatkowo stresowac i napuszczac na leki i lekarzy. Takie jest moje zdanie.
Miłego dnia! :)
 
Do góry