reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

@marshia W czerwcu bodajże miałam wynik 7,5 homocysteiny. Od tego czasu zbijam metylami. Jednak ja biorę więcej niż jedną po jednej tabletce dziennie, tak mi zalecano.
Jednak ja biorę gluckophage a on wypłukuje wit. z grupy B więc u mnie trochę trudniej. Jednak mój gin wynikiem 7,5 nie był przerażony, uznała, że jest ok. Dlatego ten aktualny wynik tym bardziej wydawał mi się dobry. Chciałam się jednak tutaj upewnić jak Wam doradzano.
Tez biorę glucko- IO. I faktycznie - coś mi sue już gdzies obiło z tym wypłukiwaniem, ale zapomniałam o tym. Może zwiększyć dawki???? Jak bierzesz? I ja zaczynałam od 8,98 pod koniec czerwca. Wczoraj 6,8
 
Ostatnia edycja:
reklama
A jakie dawki bierzecie b6 i b12? I jakiej firmy kupujecie witaminki? U mnie wynik B12 wydaje się ok więc sądziłam że nie trzeba suplementowac...
I chyba bylam w błędzie.... No obowiazkowo jutro idę zbadać homocysteine bo nie wiadomo czy czasem jeszcze nie wzrosła...
 
@marshia Mi lekarz zalecił dużo wit. B ;)Możesz się zdziwić...
B6 3x 50 mg - biorę 5x 25 mg
Kwas foliowy 5 mg - przeliczam na metyle to ok 5 tabletek dziennie 800 mcg
B12- 1,00 mcg- 2 dziennie
Do tego biorę wit. D, koenzym q10, probiotyk na lepsze wchłanianie. Jodid, selen.
 
@marshia Mi lekarz zalecił dużo wit. B ;)Możesz się zdziwić...
B6 3x 50 mg - biorę 5x 25 mg
Kwas foliowy 5 mg - przeliczam na metyle to ok 5 tabletek dziennie 800 mcg
B12- 1,00 mcg- 2 dziennie
Do tego biorę wit. D, koenzym q10, probiotyk na lepsze wchłanianie. Jodid, selen.

Uuuuuuuuu :) dobra, zwiększę swoje, bo biorę b6 2x25 i b12 1x100 + Folian 0,8. D biorę 3x1000, magnez i omega3. No i glucko 2x500
@Ag86 ja mam Swansona. A b12 Aliness
 
Uuuuuuuuu :) dobra, zwiększę swoje, bo biorę b6 2x25 i b12 1x100 + Folian 0,8. D biorę 3x1000, magnez i omega3. No i glucko 2x500
Niestety przez glucko będzie Ci trudniej inż innym ale da się ;) Też się zdziwiłam tymi dawkami ale podobno takie są zalecenia, zresztą podobno w Niemczech standardem są dużo wyższe dawki, podaje się metyle nawet dożylnie. Sama się nad tym zastanawiałam. Moja dietetyczka w zaawansowanej ciąży sama brała cały czas metyle dożylnie i bardzo sobie chwali, bo duże dawki i świetne wchłanianie. Ważne też aby twoja dieta nie zaburzała wchłaniania. Dlatego warto brać probiotyk. I wywalić pastę z fluorem, podobno on też zaburza wchłanianie.
 
reklama
Do góry