reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Strawbelka jak tylko znajdę chwilę to ci opiszemy cały ten system.tarczycy:) ale dziś mam przedszkole, interniste(dostałam zapalenia jamy ustnej)i giną więc może w jakiejś kolejce ci opisze.
Fondi i Doris, moje tsh jest ok, ale ft4 to dramat. Powinno byc przy gornej granicy a ja mam przy samej dolnej i caly czas maleje mimo ze zwiekszam sobie dawki.

W ciazy ponoc wazniejsze jest ft4 bo z tego ciagnie dziecko.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Witajcie dziewczyny

Beata - ja Cię nie poznaje :szok: Trzymam kciuki, żeby ten zły humor szybko minął i żebys czym prędzej wyskoczyła na konia :-D

Doris, nafoczka, Kitki - śliczne te Wasze dzieciaczki, napatrzyc się nie można :)

Asia, fondie - powodzenia na wizycie

Destino - przykro mi z powodu teścia :( Przyjmij kondolencje. Odpocznij od tych wszystkich problemów. Trzymam kciuki za spotkanie z Hubertem :)
 
Strawbelka ja się na tym nie znam. Wiem, że Milewicz na razie zajmuje się tylko TSH. Bo istotą jest mieć hormony tarczycy. Kiedy jesteś w niedoczynności brakuje hormonu, który jest potrzebny do prawidłowego rozwoju. Dlatego z dwojga złego on woli bym była w nadczynności, bo wtedy jest go w dostatku a maluch bierze tyle ile trzeba. Ogólnie zdaje się że masz ok tsh. Madzia pisała, że ona w ciąży brała 100 letroxu więc zwiększać możesz. Musisz też brać pod uwagę, ze ciąża to stan wyjątkowej nierównowagi hormonów, których raz masz więcej raz mniej.
Mam inne pytanie, czy w ciąży któraś z was brała inofem? bo mi ta mikstura świetnie reguluje tarczycę i wtedy nie potrzebuję innych leków. Tylko brałam na własną rękę i w ciąży nie byłam wtedy.

Bea, jak nie czujesz czaczy, to odpuść na razie, nic na siłę. Jak chcesz to pisz do mnie. Trochę pogadamy. Daj sobie czas choć go coraz mniej. Psychika to ważne ogniwo na dziecko.

Lili, dziękuję. My już mieliśmy pierwsze spotkanie z Hubertem. Zaprzyjaźnił się z nami. Jak wychodziliśmy to był zdziwiony i bardzo smutny. Śliczny maluszek. A co u was?
 
Nafoczka, Kitki, ale macie cudne te dzieciaczki[emoji4]
Ciekawe jaki bedzie moj[emoji6]

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom

Twój synus też będzie taki słodki :)

Edition: Destino - co teraz będzie w sprawie z Hubertem?? U mnie teraz jest ok, pierwsze plamienia i stres za mna. Dużo leżę, odpoczywam, bo brzuch mnie pobolewa
 
Ostatnia edycja:
Fondi i Doris, moje tsh jest ok, ale ft4 to dramat. Powinno byc przy gornej granicy a ja mam przy samej dolnej i caly czas maleje mimo ze zwiekszam sobie dawki.

W ciazy ponoc wazniejsze jest ft4 bo z tego ciagnie dziecko.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
Strawbelka a to nie jest tak, że nasze ft4 dziecko ciągnie do 20 tygodnia a potem gdy jego tarczyca pracuje, łożysko ukształtowane wytwarza je sobie same?

Link do: Gabinet Lekarski Internistyczny Aleksander Skoczylas - Tarczyca a ciąża

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnia edycja:
W sprawie Huberta... jedno z najważniejszych spotkań jest dziś. Idziemy do ośrodka adopcyjnego i będziemy prześwietlani. Niestety dla nas ta pani wystawia opinię do sądu i to ona w dużej mierze decyduje czy się nadajemy czy nie. Potem rozprawa sądowa 8 listopada. My tu nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Możemy tylko czekać. Trochę tak jak w ciąży. Cokolwiek się dzieje rodzice mogą tylko czekać i mieć nadzieje, że lekarz będzie dla nich przychylny :)

Lili odpoczywaj :) to dobry czas na maluszka
 
Strawbelka więc tak. Ft4jest taczyca obwodowa tylko ona przenika do lozyka, tsh to przysadka. Dziecko ma tarczyce od 11tchu ale to bez znaczenia bo czerpie jeszcze ten hormon od ciebie. Tsh zmienia się bardzo wolno dlatego bada się go w granicach 4-6tyg. Ft4zmienia się cochwile , masz dawki dwie więc zapewne jakbyś zbadała ft4 jutro miało by inna wartość jej wartości są jak sinusoida. W krakowie badają faktycznie tylko tsh gdyż jeslu ono jest dobre to ft4siłą rzeczą musi być w.normie mogą być lekkie odhcylenia właśnie dlatego że to sinusoida. Ją np. Mając tsh 0,3 miałam 23ft4 i zmiejszono mi minimalnie dawkę. Takie małe odchylenia nie mają wplywu na ciążę żadna. Więc rację ma i twoja endo i ty bo wiafomo się boisz. Ją na twoim miejscu po prostu zbadalabym tsh co 2tyg. Twoje wyniki wskazują że wpadasz w niedoczynność ale nienejst powiedziane że wjakas strszna i to już jutro widzisz masz tak jak ją w 1ciąży im ciążą starsza tym większe zapotrzebiwanie ale np.ją mam teraz różnie na początku rosło jak u ciebie a teraz mam dawki zmiejszane tarczyca to taka cholera że czasem trudno ją przewidzieć
 
Strawbelka a to nie jest tak, że nasze ft4 dziecko ciągnie do 20 tygodnia a potem gdy jego tarczyca pracuje, łożysko ukształtowane wytwarza je sobie same?

Link do: Gabinet Lekarski Internistyczny Aleksander Skoczylas - Tarczyca a ciąża

Napisane na HUAWEI TIT-L01 w aplikacji Forum BabyBoom
Ponoc tak, ale ja sie boje ze za niskie mam to ft4. Kuzwa jaka jestem wsciekla ma ta lekarke. Ani usg tarczycy nie robi w ciazy. Teraz sie dowiaduje tu od dziewczyn co jest wazne w ciazy. I wychodzi na to ze mam zle wyniki


Fondie mi sie pierdzieli ta tarczyca jak odstawilam encorton. Od czasu odstawienia encortonu tez bardzo tyje a jem malo co. Wiec tez wiem ze cos nie tak jest z tarczyca.
Zwiekszam sobie teraz do 7×75 i za 2 tyg ide do jakiegos chyba dobrego endo. Myslalam ze na jutro wizyte umowilam ale okazalo sie ze to na 8 listopada.

Napisane na LG-D620 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Nie masz złych wyników tsh może być do 2,4 jeśli byłabym endo zwieksxylabym tylko jeden raz wiecrj 75mg bo na dany moment masz dobre wyniki
 
reklama
Do góry