reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Asia dzięki :* Pytam o tą Fraxiparynę bo mój brat miał operację na biodro i dostał 0,4 i mu zostało 10 zastrzyków to mi dał.Więc mogę jak coś to przy zajściu zastosować? Kurde zaczynam świrować heh ,ale co każda może nie ? :D

Sylwia ale brzusio nie wierzę ,że chłopaki nie zauważyli może myślą że masz gazy hehe.

Doris nie dziw się ,że mogą tak pomyśleć bo pewnie sama tak pomyślałabym jakbym Cię zobaczyła ;)

Agnieszka jejku już tak daleko jesteś?? A dopiero trzymałyśmy kciuki za ustanie plamień co nie?
 
reklama
Beri do jakiego etapu doszłaś? Sorry nie pamiętam. Ja z przegrodą doszłam do 15 tyg i do 23 i w 23 miałam małowodzie bo zaczęły się sączyć wody.Moje zdanie jest takie ,że wszystko może być przyczyną nawet cholerna opryszka więc co się dziwić jak miałaś tak duży zrost ,że lekarz myli go z przegrodą (mówi samo za sie)
 
Beatka znajdz gina co Ci da na znizke heparyne. Moj mi daje ze wzgledu na poronienia. Nie mam zadnych badan i wskazan do heparyny, a lekarz sie nie boi i daje na znizke. Place chyba 7 zl za 10 zastrzykow. Nigdy mu nie wspominalam o znizce, sam mi daje. Moze poronienia sa wskazaniem do znizki.
Ja jestem po 5 poronieniach i mam mutacje MtHFR i białko C i s za wysokie i nikt mi nie chce dac[emoji53]7 ginekologow i 2 hematologow i zaden mówi ze się nie nalezy[emoji53]160 zł za 10 zastrzykow[emoji53]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Strawbelka, ja gadalam z moja lekarka dlaczego w Provicie daja na znizki, a wiekszsc indywidualnych lekarzy tego unika. Odpwoiedz jest prosta - duzo kliniki dzialaja za cichym przyzwoleniem izby aptekarskiej i lekarskiej. Teoretycznie jest to nielegalne, ale nikt sie ich nie czepia, bo pewnie izby maja z tego jakas kase :/
 
Ja jestem po 5 poronieniach i mam mutacje MtHFR i białko C i s za wysokie i nikt mi nie chce dac[emoji53]7 ginekologow i 2 hematologow i zaden mówi ze się nie nalezy[emoji53]160 zł za 10 zastrzykow[emoji53]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Martyska to nie wiem od czego to zalezy. Ja juz dostalam po pierwszym poronieniu na znizke. Lekarz musi cos miec w dokumentach ze mi sie nalezy, bo chyba tak by nie ryzykowal, bo napewno nie jestem jego jedyna pacjentka ktora ma na to znizke i napewno juz mial kontrole, jak sa takie obostrzenia.
 
Strawbelka, ja gadalam z moja lekarka dlaczego w Provicie daja na znizki, a wiekszsc indywidualnych lekarzy tego unika. Odpwoiedz jest prosta - duzo kliniki dzialaja za cichym przyzwoleniem izby aptekarskiej i lekarskiej. Teoretycznie jest to nielegalne, ale nikt sie ich nie czepia, bo pewnie izby maja z tego jakas kase :/
Arda ja raz chodze do Provity, a raz do innej przychodni gdzie pracuje moj gin i tam tez mi daje.
No ale moze masz racje.
 
Ja jestem po 5 poronieniach i mam mutacje MtHFR i białko C i s za wysokie i nikt mi nie chce dac[emoji53]7 ginekologow i 2 hematologow i zaden mówi ze się nie nalezy[emoji53]160 zł za 10 zastrzykow[emoji53]

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
Martyśka powinnaś dostać refundację. Ja też mam niedobór któregoś z białek, patrz co piszą w internetach o refundacji Clexane:
noxaparinum natricum

Clexane, roztwór do wstrzykiwań, 100 mg/ml

Opakowanie: 10 amp.-strz.po 0,4 ml

Refundacja: We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji

Wskazania off-label objęte refundacją:"zespół antyfosfolipidowy lub jego powikłania - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; zespół antyfosfolipidowy - diagnostyka; niedobór białka C lub niedobór białka S - diagnostyka; zmiany zakrzepowo-zatorowe inne niż określone w ChPL u dzieci do 18 roku życia - profilaktyka i leczenie; choroby nowotworowe w przypadkach innych niż określone w ChPL - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; terapia pomostowa zamiast antagonisty witaminy K (VKA) lub innych leków przeciwkrzepliwych u kobiet ciężarnych po wszczepieniu zastawki i z wadą zastawkową; ostre zespoły wieńcowe w przypadkach innych niż wymienione w ChPL; schorzenia wymagające przewlekłego stosowania antagonistów witaminy K (VKA) (z okresową oceną możliwości powrotu do stosowania VKA) u osób, u których leczenie VKA nie jest zadowalające z uwagi na: a) powikłania (lub przewidywane wysokie ryzyko powikłań, w tym krwotocznych) podczas stosowania VKA, b) częste nieterapeutyczne lub nadmiernie podwyższone wartości INR, c) obiektywne trudności z odpowiednio częstą kontrolą INR, d) nawroty żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej podczas stosowania VKA; terapia pomostowa u pacjentów wymagających czasowego zaprzestania przewlekłego leczenia doustnymi antykoagulantami ze względu na planowane procedury terapeutyczne i diagnostyczne - w przypadkach innych niż określone w ChPL; unieruchomienie kończyny dolnej w opatrunku gipsowym lub ortezie z powodu izolowanych obrażeń kończyny dolnej (przez cały okres unieruchomienia, o ile związane jest to ze wzrostem ryzyka wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo zatorowej) - w przypadkach innych niż określone w ChPL; profilaktyka i leczenie żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej u kobiet w ciąży - w przypadkach innych niż określone w ChPL; krytyczne niedokrwienie kończyn dolnych - w okresie poprzedzającym hospitalizację, nie dłużej niż 14 dni (dawki lecznicze) - w przypadkach innych niż określone w ChPL "

Cena: 12,38 zł (ryczałt)

Cena bez refundacji: 114,47 zł
 
Witam się cieplutko ;)
Ja też już po histero. Jakoś przeszło i na szczęście nic mi nie znaleźli, jeszcze tylko czekam na wyniki histo-pato bo pobrali wycinki.

Po tym szpitalu mam kilka nowych koleżanek w tym dwie przed 70!! Jednej wypadała macica a druga nie trzymała moczu. Masakra dziewczyny mówie Wam. A takich jak one to było tam więcej.

Fondie bo teraz chyba Twoja kolej na histero powiem Ci tak gorsze jest to całe przyjęcie do szpitala, później jak już jesteś na swoim łóżeczku to jest oki. Zabiegu nie masz się co bać nic nie boli, jest w poełnej narkozie i trwa zależy ale tak do 30 min. Aha ja byłam w sali 30 tam łazienka i kibelek na 2 sale ale czyściutko także z tym oki.
 
Asia dzięki :* Pytam o tą Fraxiparynę bo mój brat miał operację na biodro i dostał 0,4 i mu zostało 10 zastrzyków to mi dał.Więc mogę jak coś to przy zajściu zastosować? Kurde zaczynam świrować heh ,ale co każda może nie ? :D

Sylwia ale brzusio nie wierzę ,że chłopaki nie zauważyli może myślą że masz gazy hehe.

Doris nie dziw się ,że mogą tak pomyśleć bo pewnie sama tak pomyślałabym jakbym Cię zobaczyła ;)

Agnieszka jejku już tak daleko jesteś?? A dopiero trzymałyśmy kciuki za ustanie plamień co nie?
Beatka ja mam w domu kilka sztuk fraxiparyny 0,4 3800j. Data waznosci do 12/2017. Tylko to u mnie lezy jakos od czerwca zeszlego roku, a byly upaly, a tam oisze ze przechowywac w tmp do 30stopni.
Nie wiem jak chcesz moge Ci wyslac, ale nie wiem ile stopni mialam wtedy w mieszkaniu.
9 zastrzykow tam jest.
Nie wiem to juz na Twoja odpowiedzialnosc jakbys chciala. Moge wyslac za free no ja i tak biore teraz fragmin i wieksza dawke.
 
reklama
Martyśka powinnaś dostać refundację. Ja też mam niedobór któregoś z białek, patrz co piszą w internetach o refundacji Clexane:
noxaparinum natricum

Clexane, roztwór do wstrzykiwań, 100 mg/ml

Opakowanie: 10 amp.-strz.po 0,4 ml

Refundacja: We wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji

Wskazania off-label objęte refundacją:"zespół antyfosfolipidowy lub jego powikłania - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; zespół antyfosfolipidowy - diagnostyka; niedobór białka C lub niedobór białka S - diagnostyka; zmiany zakrzepowo-zatorowe inne niż określone w ChPL u dzieci do 18 roku życia - profilaktyka i leczenie; choroby nowotworowe w przypadkach innych niż określone w ChPL - profilaktyka i leczenie przeciwzakrzepowe; terapia pomostowa zamiast antagonisty witaminy K (VKA) lub innych leków przeciwkrzepliwych u kobiet ciężarnych po wszczepieniu zastawki i z wadą zastawkową; ostre zespoły wieńcowe w przypadkach innych niż wymienione w ChPL; schorzenia wymagające przewlekłego stosowania antagonistów witaminy K (VKA) (z okresową oceną możliwości powrotu do stosowania VKA) u osób, u których leczenie VKA nie jest zadowalające z uwagi na: a) powikłania (lub przewidywane wysokie ryzyko powikłań, w tym krwotocznych) podczas stosowania VKA, b) częste nieterapeutyczne lub nadmiernie podwyższone wartości INR, c) obiektywne trudności z odpowiednio częstą kontrolą INR, d) nawroty żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej podczas stosowania VKA; terapia pomostowa u pacjentów wymagających czasowego zaprzestania przewlekłego leczenia doustnymi antykoagulantami ze względu na planowane procedury terapeutyczne i diagnostyczne - w przypadkach innych niż określone w ChPL; unieruchomienie kończyny dolnej w opatrunku gipsowym lub ortezie z powodu izolowanych obrażeń kończyny dolnej (przez cały okres unieruchomienia, o ile związane jest to ze wzrostem ryzyka wystąpienia żylnej choroby zakrzepowo zatorowej) - w przypadkach innych niż określone w ChPL; profilaktyka i leczenie żylnej choroby zakrzepowo - zatorowej u kobiet w ciąży - w przypadkach innych niż określone w ChPL; krytyczne niedokrwienie kończyn dolnych - w okresie poprzedzającym hospitalizację, nie dłużej niż 14 dni (dawki lecznicze) - w przypadkach innych niż określone w ChPL "

Cena: 12,38 zł (ryczałt)

Cena bez refundacji: 114,47 zł
Ale Ja mam nadmiar[emoji53]coprawda moja ginekolog twierdzi że to tak samo źle ale twierdzi ze ona przepisać mi może A hematolog lekceważy sprawę i mówi ze ginekolog moja jest głupia...

Napisane na SM-J500FN w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry