reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Strawbelka ja tak jak Ty brałam Euthyrox 25 i Encorton 10mg. TSH miałam jeśli dobrze pamiętam zazwyczaj ok 1. Jak zaczełam brać Encorton wzrosło do ok 1,8 i moja Pani endokrynolog kazała mi zwiększyć dawkę do 50.
Na takiej dawce TSH wróciło mi w okolice 1. Natomiast to chyba bardzo idywidualna sprawa na kogo jakie dawki działają. Ja jak mi TSH latało kontrolowałam co 2tyg.
U mnie na początku ciąży TSH bardzo spadło (podobno przez wymioty), w drugim trymestrze urosło i miałam zwiększoną dawkę do 62,5. Teraz znowu spadło i mam brać co drugi dzień 62,5 a co drugi 50.

Moja Pani endokrynolog uważa, że generalnie powinno być do 2, w 3 trymetrze do 2,5, ale ważna jest też tendencja. Więc jak u mnie widziała, że cały czas np rośnie to mimo, że nie było 2 reagowała.

W ciąży musiałam badać też FT3 i FT4 bo one też miały dla niej znaczenie.
Dziekuje:)
Teraz zrozumialam;)
 
reklama
W Medicover robią nk - jesli ktoś ma pod ręka.
Badanie nazywa sie subpopulacje limfocytów t, b. NK. 207zł
 
Fondie po chinsku to napisalas nic nie zrozumialam;)
Ja mam encorton 10, euthyrox 25.
Mi po encortonie tsh wzroslo z 0,7 do 2, po 2 tyg brania encortonu.
Popieram .
Fondie pisz jakoś składniej .
Tsh po encortonie rośnie nie spada .
Ja też piszę z komórki ale chociaż się staram nie pisać jak kura pazurem:baffled:
 
Chciałam was o coś zapytać jeszcze a jak się zapatrujecie na adopcje ? Ja już kolejny raz podeszłam do rozmowy z moim m o adopcji i nie da się :( głową muru nie przebije nie chce brać aż takiej odpowiedzialności bo nie wie jak będzie czy będzie umiał tak pokochać :( straszne to bo ja bym bardzo ooo chciała .... woli zostać z jednym dziackiem niż adoptować smutno mi ale nie mogę go zmuszać do tego :( oczywiście ciągle ma wielką nadzieję mój m na kolejne dzieciątko ..ja tez ale myślę, że adopcja by wniczym nie przeszkodziła.
 
Chciałam was o coś zapytać jeszcze a jak się zapatrujecie na adopcje ? Ja już kolejny raz podeszłam do rozmowy z moim m o adopcji i nie da się :( głową muru nie przebije nie chce brać aż takiej odpowiedzialności bo nie wie jak będzie czy będzie umiał tak pokochać :( straszne to bo ja bym bardzo ooo chciała .... woli zostać z jednym dziackiem niż adoptować smutno mi ale nie mogę go zmuszać do tego :( oczywiście ciągle ma wielką nadzieję mój m na kolejne dzieciątko ..ja tez ale myślę, że adopcja by wniczym nie przeszkodziła.
To trudny temat. Tez kiedys zaczėłam ale z podobnym skutkiem co Ty!
 
Czarna niestety robiłam w warszawie bo u nas też nie robią .
A już widziałam światełko w tunelu, że podjadę bliziutko i zrobię badanie [emoji39]

Wiecie co? A może ja nie mam @ przez ten Encorton? Może wzrosło mi tsh i namieszało w cyklu...nigdy nie miałam problemów z tarczycą i jak Was czytam to zaczynam gdybać...
 
A już widziałam światełko w tunelu, że podjadę bliziutko i zrobię badanie [emoji39]

Wiecie co? A może ja nie mam @ przez ten Encorton? Może wzrosło mi tsh i namieszało w cyklu...nigdy nie miałam problemów z tarczycą i jak Was czytam to zaczynam gdybać...
Ja w cyklu w ktorym bralam encorton mialam @ spozniona o tydzien. Tylko ze ja wtedy tez bralam clo i nie wiem czy to byla wina clo czy encortonu.
 
reklama
ale macie tempo pisania...szok!
ale nadrobiłam :-)
mały zrobił sobie salę treningową w moim brzuchu i teraz trenuje tak, że spać nie mogę :-)

p.s. to tak napisałam na krótką zmianę tematu, bo ja już poza badaniami jestem na obecnym etapie :-)
 
Do góry