reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

Strawbelka w ciazy możesz mieć do 2,5 max kontroluj.
W sumie aga tez dobrze napisałaale ja by się bała tak co dwa dni może być chociaż 5 razy brała w tyg a dwa dni np. Wtorek i piątek bez eurytroxu i co 2 tyg kontrola.
 
reklama
Lumia 1212 juz chce żeby się coś działo :) jakoś napawa mnie to optymizmem jak juz coś ruszy ..może miesiączki nie dostane do wizyty czyli 21 i ten czas na histero będzie szybciej :) a mówił o szczepieniach ? W sumie nie wiem może na priv pójdziemy nie wiem czy dziewczyny chcą tak sluchac o malinie?
Swoją drogą reklamę na pewno ma i na pewno robią wiec trza dzielić to przez dwa
 
Strawbelka w ciazy możesz mieć do 2,5 max kontroluj.
W sumie aga tez dobrze napisałaale ja by się bała tak co dwa dni może być chociaż 5 razy brała w tyg a dwa dni np. Wtorek i piątek bez eurytroxu i co 2 tyg kontrola.
Fondie ja codziennie biore ten euthyrox.
Zbaranialam juz, jak go w koncu brac z tym sterydem?
Co drugi dzien o pol tabletki wiecej, a reszte dni tak jak bralam do tej pory?
Ja pojde do tej endo pozniej, jak zaciaze, ale narazie wole Was pytac, bo sie znacie, a mi kasy juz szkoda zeby tak caly czas latac.
 
Lumia 1212 juz chce żeby się coś działo :) jakoś napawa mnie to optymizmem jak juz coś ruszy ..może miesiączki nie dostane do wizyty czyli 21 i ten czas na histero będzie szybciej :) a mówił o szczepieniach ? W sumie nie wiem może na priv pójdziemy nie wiem czy dziewczyny chcą tak sluchac o malinie?
Swoją drogą reklamę na pewno ma i na pewno robią wiec trza dzielić to przez dwa
Piszcie tu, tez chetnie poczytam;)
 
Strawbelka nie wiem nie chce być złym doradca ..jak zwiększysz dawkę eurytroxu to zwiększysz TSH a masz 2 a max to 2,5 .
Ten wynik tsh 2 jest juz po 2 tygodniach brania encortonu 10mg tak? To ja bym zmiejszyla eurytrox ale ze nie da się zmiejszyc tej dawki to bym wtorek i piątek nie brała eurytroxu ...
Albo zostań na takiej dawce jak masz i zbadaj TSH po 2 tyg jakiej opcji nie weźmiesz i tak dużo ci to nie namiesza bo TSH zmienia się w dłuższym okresie czasu i jakbyś np. Robiła co tydzień to wynik nie byłby miarodajny w Stosunku do dawki ..mnie kazano kontrolować co 2 tygodnie...jak będzie rosnąc to zmiejszaj dawke

Edit:odnośnie tego co aga napisała zgadzam się pod tym względem, że mnie strasznie rośnie TSH w momencie ciąży wiec w moim przypadku jakbym zaszła w ciążę z twoimi wynikami bym od razu zwiększyła dawkę ...ale niektórym dziewczyna spada właśnie tsh. ..najważniejsze żeby starając się i na początku ciąży nie przekroczyło 2,5 wiec grunt to kontrolować i dostosowywać dawki ja robiłam co 2 tyg starając się czasem co 3 zależy jak bardzo skakalo
 
Fondie a euthyrox to chyba zmniejsza tsh, a nie zwieksza.
Ja mialam tsh 2,16 i zmniejszylam euthyroxem do 0,7. No to jak ten euthyrox zwieksza tsh jak mi zmniejszal.
Boze moze ja jestem tak glupia ze nie ogarniam tego, to mi wytlumacz prosze jak krowie na granicy.
 
Strawbelka ja tak jak Ty brałam Euthyrox 25 i Encorton 10mg. TSH miałam jeśli dobrze pamiętam zazwyczaj ok 1. Jak zaczełam brać Encorton wzrosło do ok 1,8 i moja Pani endokrynolog kazała mi zwiększyć dawkę do 50.
Na takiej dawce TSH wróciło mi w okolice 1. Natomiast to chyba bardzo idywidualna sprawa na kogo jakie dawki działają. Ja jak mi TSH latało kontrolowałam co 2tyg.
U mnie na początku ciąży TSH bardzo spadło (podobno przez wymioty), w drugim trymestrze urosło i miałam zwiększoną dawkę do 62,5. Teraz znowu spadło i mam brać co drugi dzień 62,5 a co drugi 50.

Moja Pani endokrynolog uważa, że generalnie powinno być do 2, w 3 trymetrze do 2,5, ale ważna jest też tendencja. Więc jak u mnie widziała, że cały czas np rośnie to mimo, że nie było 2 reagowała.

W ciąży musiałam badać też FT3 i FT4 bo one też miały dla niej znaczenie.
 
reklama
Strawbelka przepraszam masz rację ale namieszalam ....czyli w 2 stronę bym zwiększyła we wtorek i piątek naprzyklad ale ze stałą kontrolą co 2 tygodnie ..ale mi się pomyliło mój błąd przepraszam
 
Do góry