reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
Arda to super że wynik dobry.Ja w końcu posiewu nie zdążyłam.Wczoraj miałan imeniny ,.Na imieniny bzykanko a dzisiaj mnie brzuch boli na owu.Jutro już wezmę 15 mg encortonu.( ostatnio po 10 mg. brałam.)clexany wzięłam już 2 dni.Strasznie się boję ......
 
Susana, badz dobrej mysli, trzeba wierzyc, ze sie uda. (Dobrze sie radzi komus, a sama bede klebkiem nerwowo jak zobacze pozytywna bete). Czyli posiewu juz w tym cyklu nie robisz?
 
Matko, Em wrócił w niedziele i w nocy okazało się, że przywiózł grypę żołądkową. Mnie złapało we wtorek wieczorem i myślałam, że umrę. takie rzeczy to ja widziałam tylko w filmach... potem ogromny ból kręgosłupa, po paru godzinach ból mostka. Nie mogłam ani leżeć, ani siedzieć. Chodziłam pół nocy po mieszkaniu. Dopiero dziś dochodzę do siebie. Dosłownie jak nie urok, to .....


Gosia
- bardzo się cieszę! Mam nadzieję, że trochę spokojniejsza będziesz :*

Susana
- ja brałam 12mg Metypredu (to jak 15mg Encortonu) przez 3 cykle, ale nie zaciążyłam i potem 16 mg (jak 20mg Encortonu) od pozytywnego testu. Co do ruchów to takie leżenie nic nie daje póki co. I moja koleżanka, która miała łożysko na ścianie przedniej bardzo rzadko czuła małą niestety, a też była po poronieniu, więc dodatkowy stres. No, ale nic nie zrobię... Też w szoku jestem z tą płcią :-) czekam na połówkowe czy znów się nie zmieni.

Julia
- wydaje mi się, że hematolog to dobre rozwiązanie, bo wydajesz się być zagubiona w temacie Trombofilii. Tak, jak pisałam nikt poza mną na forum Trombofilii nie ma (była jeszcze BabaaJagaa, ale nie mogę się z Nią już skontaktować), więc powinnaś poczytać poza forum, ale najpierw potwierdzić czy dwie mutacje MTHRF to już Trombofilia. Mi nawet w książeczce ciąży nie wpisali tych dwóch mutacji, a jedynie V Leiden. Jeśli okaże się, że tak to możesz brać progesteron, ale niewskazana jest antykoncepcja.

Ewcia - bardzo Cię podziwiam! Mam nadzieję, że znajdziesz tu pomoc.Ja mam Twoje dwie mutacje + V Leiden, co razem daje Trombofilię. Julia dostała informacje, że MTHRF AC i CT to już Trombofilia i jeśli CI to potwierdzą to warto zdecydowanie prowadzić ciążę u hematologa.I ja homocysteine w obu ciążach miałam niską (ok.6), a i tak poroniłam, więc bez Clexane się nie obędzie uważam. Białko C miałam zawsze w normie, a białko S w dolnej granicy, ale też w normie. Teraz w ciąży białko S i wolne białko S poleciało w dół, że aż strach, ale mam Clexane i póki co 19tc i wszystko dobrze.

Kinga - tak, jak piszesz to mógł być pessar, a tętno (jak piszesz "Twojej maleńkiej " to dalej nie mogę uwierzyć, że to do mnie:-)) 143 pod koniec 18tc, a 140 to ideolo, więc nic tylko się cieszyć Kochana!

Fondie - nie mam pojęcia jak. Mi dalekooooooooooo było do PCO, więc nie dopytywałam. Może, że jeśli takiemu niedorobionemu uda się pęknąć to jest słabej jakości czy coś? Ale nie wiem, to moje dywagacje. Ja w okresie uzyskania wyników AMH przeszłam załamanie nerwowe, bo usłyszałam, że tylko invitro z PGD za 23 tysiące, a wcześniej zaciążałam tak łatwo, jak zapylona wiatrem, a całe to straszenie okazało się głupotą...

Nafoczka - mi też Opearol bardzo pomógł. Endo miałam aż 15mm! 4 tabletki brałam. Buziaki !!

Karpidlak - ja na początku ciąży źle pobierałam mocz i wychodziły mi bakterie. Potem lekarz prowadzący (i kolejni jak byłam w szpitalu) powiedzieli mi jak to robić i teraz zawsze wychodzi ideolo. Radzę robić to samo: rano z pełnym pęcherzem wchodzisz pod prysznic i letnim strumieniem wody + płynem do higieny intymnej się podmywasz. Wychodzisz, ale się tam nie wycierasz. Przemywasz wargi sromowe Octeniseptem (https://www.doz.pl/leki/p3645-Octenisept) po czym wkładasz jałowy gazik delikatnie do pochwy i dopiero wtedy pobierasz środkowy strumień.
Problematyczne, ale można się przyzwyczaić. I nie pamiętam żeby ktoś z forum został z Jerzak... Może Aditka? A Metformine brały Misiejek, Kruszka, Apolinka z tego, co pamiętam. Napisz do nich na priv może?

Dziękuję. Mi w poradni genetycznej powiedzieli, że pierwsza mutacja może być przyczyną jeżeli homocysteina będzie podwyższona. Druga niby nie ma znaczenia....
Homocysteine mam w normie 7,4



A tak w ogóle,to witam

Ostatnio mało mnie było, gdyż sporo zajęć miałam. Na pierwszego musiałam Chłopcom zrobić znicze.

Jutro mam wizytę u swojego gina, ciekawe co mi powie jeżeli homocysteine mam w normie.
A w przyszłym jadę do nowego...

Pozdrawiam cieplutko
 
niestety podobną teze jak z laparoskopią głosiła stara ginka odnośnie histeroskopii, że może wiecej zepsuć niż naprawić, dlatego się to rozważam ale z drugiej strony jak i tak nic nie wychodzi to co mam do stracenia

ja jestem 7dpo i błagam mimo wszystko o modlitwe, kciuki i fluidy..
 
zula_5 – powoli się rozgaszczam :-) To w piątek wirtualnie będę w Wami świętowała pierwsze urodzinki klusek. A tak na marginesie to chyba czas na kolejne spotkanie :tak:


Arda – super, że wymaz wyszedł czysty. Teraz do boju :tak:


nafoczka - kciukam :-)
 
reklama
Ja miałam laparo-histeroskopioę, byłam w szpitalu 3 dni, usunęli mi wtedy przegrodę w macicy, czułam się żle ale to jak zawsze po narkozie, brzuch obolały ale do wytrzymania.
Jeśli chodzi o homocysteinę to im nizsza tym lepiej, przy planowaniu ciązy powinna być ok 5 ja mam teraz 8,4 ale łykam metylowane wit. więc powinnam ją trochę zbić do grudnia.
Doris ja betę miałam zawsze książkową, przyrosty idealne a i tak kończyło się źle
 
Do góry