reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poronienia nawykowe - leczenie immunologiczne

reklama
mała czarna ja tez miałam antykoagulant toczniowy
oprócz tego:
przeciw antygenom jajnika AOA oraz CA125
a w kierunku krzepliwości jeszcze
czynnik krzepniecia II i czynnik krzepniecia V
antytrombina III
oraz mase hormonalnych i AMH
 
Dziewczyny na innym forum polecono mi zrobienia allo mlr + test cytotoksyczny, a z białkiem C żeby zrobić apc r, czy powinnam? Kurde diagnozowanie samej siebie jest trudne :(

Czy jest coś co powinnam pominąć z mojej listy, bo uważacie za zbędne?
 
A badanie allo mlr + test cytotoksyczny?
O właśnie o tym badaniu mówiła ta dziewczyna z innego forum...czyli zrobię je ;)
mała czarna ja tez miałam antykoagulant toczniowy
oprócz tego:
przeciw antygenom jajnika AOA oraz CA125
a w kierunku krzepliwości jeszcze
czynnik krzepniecia II i czynnik krzepniecia V
antytrombina III
oraz mase hormonalnych i AMH
Ca to marker rakowy?
 
tak na raka jajnika i nie wiem ja co to jest IMR? bo jak wrzuciłam w wujka google to mie wyszło coś podobnego do koagulantu?
 
CA125 wykonuje się też w celu zdiagnozowania endometriozy.

Allo mlr+test cytotoksyczny jest ważny w poronieniach.

Ja jestem po 3 poronieniu. Miałam do tej pory zlecone:
hormony: FSH, LH, Estradiol
TSH, ft3,ft4,anty TPO, anty TG -tarczyca

Wit D25OH
ALLO MLR +test cyto
Seminogram -nasienie męża

P/c p.kardiolipinie i beta 2-glikoproteinie
Antykoagulant toczniowy
p/c p. antygenom jajnika
ANA2
p/c p. plemnikom
p.c p antygenom łozyska
Mutacja 20210
Czynnik V Lediden


mutacja MTHFR
Homocysteina
Kwas foliowy

cmv,
toxoplasmoza
różyczka

Wymazy!! Ureaplasma, mykoplasma, Chlamydia

Insulina
Glukoza

U mnie wciąż nie wyjasniona przyczyna, więc zrobiliśmy oboje kariotypy. Dziewczyny poradziły mi jeszcze histeroskopie w celu wyeliminowania ewentualnych wad w budowie macicy.
 
Czarna_Mała ja się tylko zastanawiam, czy nie lepiej zanim to wszystko zrobisz zastanowić się do jakiego lekarza chciałabyś pójść. Ja byłam w szoku ilu lekarzy nie akceptuje badań nie robionych u siebie, chyba dużo dziewczyn z forum tak trafiło, no i potem musisz dużą część badań powtarzać.

Miłego dnia dziewczyny:*
 
reklama
Czarna_Mała ja się tylko zastanawiam, czy nie lepiej zanim to wszystko zrobisz zastanowić się do jakiego lekarza chciałabyś pójść. Ja byłam w szoku ilu lekarzy nie akceptuje badań nie robionych u siebie, chyba dużo dziewczyn z forum tak trafiło, no i potem musisz dużą część badań powtarzać.

Miłego dnia dziewczyny:*

Kurcze ale ja chciałam zrobić te badania, póki hcg ciążowe było we krwi...dlatego zależało mi na czasie :(

Jak znajdę chwilkę to napiszę Wam jakie badania mam już za sobą, bo trochę tego jest :) tylko te wszystkie wydarzenia zbiegły się z końcówką budowy domu i mam mnóstwo załatwiania różnych rzeczy :(

Wiecie, że u mnie w Obi i Merkurym już są choinki? Kocham ŚBN [emoji7]
 
Do góry