reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Aśka ja KTG mam jutro o 11, dziś byłam ale na wizycie u swojego gin. Dostałam L4 do 20-ego i pocieszenie że za 2-3 dni powinnam urodzić. Sprawdził mi na usg łożysko i stwierdził że mam drugie stadium łożyska na trzy, czy jakoś tak to powiedział. Wychodziło z tego że przed porodem powinno być 3 stadium, więc u mnie jest juz blisko ale jeszcze nie do końca ;) Muszę sprawdzić tą dr Rudą w google, żebym wiedziała kogo się jutro spodziewać :)
 
reklama
Dziewczyny jak długo czekałyście na wynik GBS? dzisiaj minął mi 8 dzień i nadal nie ma wyniku i nie wiem czy się martwić a położna nic nie mówi.
 
Tweety nie ty jedyna masz skłonności do zamartwiania. Mysle że w tych końcowych dniach to mało która takich skłonności nie ma.

Ola witaj :), zaglądaj tak czesto jak bedziesz chciala :). Po porodzie możesz zaglądnąć na wątek "ciążowe pogaduchy i rady mam z Żeromskiego". Dziewczyny ktore poznały się na tym własnie wątku zalozyły nowy kiedy ich dzieciaczki pojawiły sie na świecie. Wymieniaja sie doświadczeniami i poradami odnośnie dzieci :).
Ja zadnych filmów porodowych nie oglądam bo nie chce sie uprzedzać :-), wystarczy mi mój własny stres.
Co do ujastka i ktg, trzeba mieć skierowanie na ktg zeby je tam wykonać?

Gocha, dzieki za pocieszenie :), nie powiem troche uspokoiłaś :happy2:

Edita, co do łozyska to ja mam 2 stopień od 31 maja kiedy to moiałam ostatnie usg, a poki co ani widu ani słychu o porodzie :-(. Ale u Ciebie jest raczej bardziej rozwinieta akcja :). Powodzenia jutro na ktg i koniecznie daj znać jak tam po. Widze ze jutro bedziesz 1 dzien po terminie, czyli dokładnie takjak ja w piatek (wg terminu z okresu) i ciekawa jestem czy bedziesz badana itp :)

Sallyna, juz wynik powinnaś mieć. Ja miałam pobierane wymazy w środe raniutko i już w piatek wieczorem wyniki pojawiły sie w systemie. Ogólnie czeka sie od 3-5 dni, wiec cos długo u ciebie to trwa. Zadzwons obie jutro i dopytaj sie.
 
Ostatnia edycja:
witajcie, ja też weszłam na opinie o dr rudej. Mnie po ktg przyjmowała z kolei dr Moskała dwukrotnie i też nie miałam badania. Ale dziewczyna po mnie która powiedziała, że słabo czuje ruchy miała zrobione badanie i usg. Nie nakrecajcie sie, bo to najgorsze co mozna zrobic w ciazy.

Moja Olka urodziłą sie 40 tydzien i 4 dni byla dwukrotnie owinieta pepowinka wokól szyji i brzuszka, a urodziła się normalnie i z 10pkt.Fakt, ze przy partych skakało jej tetno i nie bylo to przyjemne, ale lekarze czuwali i w kazdej chwili gotowi byli do cc.
A co do przyjecia, jesli jestescie po terminie a zglosicie sie na izbe przyjec, z czymkolwiek (slabe ruchy, odpadniety czop, skurcze) to was zostawia na patologii ;)

a co do ktg to ja mialam wszystkie skurcze krzyzowe i nie wychodzily na ktg praktycznie, wiec gdyby nie to ze powiekszalo sie rozwarcie to by mi nikt nie uwierzyl ze rodze :)

witam nowe koleaznki i trzymam kciuki za oczekujace :)
jak cos to pytajcie :)
 
Tweety nie ty jedyna masz skłonności do zamartwiania. Mysle że w tych końcowych dniach to mało która takich skłonności nie ma.

Ola witaj :), zaglądaj tak czesto jak bedziesz chciala :). Po porodzie możesz zaglądnąć na wątek "ciążowe pogaduchy i rady mam z Żeromskiego". Dziewczyny ktore poznały się na tym własnie wątku zalozyły nowy kiedy ich dzieciaczki pojawiły sie na świecie. Wymieniaja sie doświadczeniami i poradami odnośnie dzieci :).
Ja zadnych filmów porodowych nie oglądam bo nie chce sie uprzedzać :-), wystarczy mi mój własny stres.
Co do ujastka i ktg, trzeba mieć skierowanie na ktg zeby je tam wykonać?

Gocha, dzieki za pocieszenie :), nie powiem troche uspokoiłaś :happy2:

Edita, co do łozyska to ja mam 2 stopień od 31 maja kiedy to moiałam ostatnie usg, a poki co ani widu ani słychu o porodzie :-(. Ale u Ciebie jest raczej bardziej rozwinieta akcja :). Powodzenia jutro na ktg i koniecznie daj znać jak tam po. Widze ze jutro bedziesz 1 dzien po terminie, czyli dokładnie takjak ja w piatek (wg terminu z okresu) i ciekawa jestem czy bedziesz badana itp :)

Sallyna, juz wynik powinnaś mieć. Ja miałam pobierane wymazy w środe raniutko i już w piatek wieczorem wyniki pojawiły sie w systemie. Ogólnie czeka sie od 3-5 dni, wiec cos długo u ciebie to trwa. Zadzwons obie jutro i dopytaj sie.

Kalita, a którym terminem sugerują się na KTG i jak się zapisywałaś na KTG- tym wg OM czy USG? U mnie od początku jest tydzień różnicy i tak się zastanawiam
 
wesolutka dokładnie pamiętam ten nasz "zastój" lutowo-marcowy, wszystkie były w terminie, a żadna na porodówke się nie wybierala, az wkoncu runęło i wszystkie dzieciaczki postanowily wyjść ;)

co do dr Rudej to mam mieszane uczucia. na pierwszym ktg uslyszalam tylko ze fajne mam buty i gdzie kupiłam :rofl2:
z jednej str dr Rudej najpierw poknocily się daty i odeslala mnie do domu bo jej wyszlo ze jeszcze 2 tyg mam, a bylam już w terminie ;) Ale z drugiej str jak już przyszłam do niej przeterminowana (o jeden dzień) to od razu mnie na przepływy wyslala sprawdzić czy wszystko ok
 
Dziewczynki a tak z innej beczki... Dostałam taki pakiecik z FamilyService z różnymi próbkami itp.
I w dołączonej książeczce mam napisane, że powinnam poprosić mojego lekarza przy usg w III trymestrze o pakiecik "USG III trymestr" a w szpitalu o Niebieskie pudełko.
Widzę, że faktycznie w niektórych szpitalach coś takiego dają - jest nawet różowe i niebieskie:
Niebieskie pudełko i różowe pudełko - Testy produktów dla dzieci i rodziców. - bloog.pl

Wiecie może czy w Żeromskim jest ta tradycja? :D
 
Sallyna, mi powiedzieli że na wyniki do 2 tygodni się czeka. Trzeba uzbroić się w cierpliwość ale dopytać nie zaszkodzi. Bo człowiek w ciąży to nerwowy bardziej .... jeszcze pamiętam, choć Tosia tak mnie absorbuje, ze luty wydaje mi się strasznie odległą przeszłością.
 
Kalita, dzięki! nie powiem, na poporodowy wątek z Żeromskiego też od czasu do czasu zaglądam :)
A co do ktg i Ujastka, to nie trzeba mieć skierowania. Na dniu otwartym dowiedziałam się, że wystarczy zadzwonić i się umówić. Zadzwoniłam dziś, powiedziałam, że jestem w 38 tygodniu i chcę na ktg. Pani zapytała, czy piątek na 11 mi pasuje i zapisała. Dodam, że mój lekarz - dr Ufnalewski, nie pracuje w Ujastku, więc teoretycznie, jestem "z ulicy".
 
reklama
Chciała Was tylko poinformować, że od dwóch godzin mam skurcze między 5 a 8 minut i trwają od 30sek do 1 minuty, bolą naprawdę :crazy: w dodatku lekko plamię, raczej na różowo. Ból promieniuje z dołu brzucha do pleców. Tak więc jak się nie odezwę do południa to wiecie gdzie mnie szukać :-) Trzymajcie kciuki,żeby akcja nie zgasła:-D
 
Do góry