reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Sposobem na rozróżnienie wód płodowych od upławów są papierki lakmusowe- 2 tyg temu też miałam akcję z serii 'sączą mi się wody płodowe'- moja gin. poleciła mi zbadanie pH podejrzanej substancji:blink:- jeżeli jest zasadowe to można podejrzewać, że są to wody płodowe (jasne, ze nie zastępuje to wizyty u lekarza, ale przesiewowo można sprawdzić, tylko papierki jest ciężko dostać- ginekolodzy też w ten sposób sprawdzają) . U mnie oczywiście pH było kwaśne więc nie było o czym mówić.

Porody błyskawiczne się przytrafiają, ale są bardzo rzadkie, a panie położne uspokajały na szkole rodzenia, ze nie ma się co bać takich sytuacji, bo one nawet na parkingu pod Szpitalem poród odbiorą.

Moja koleżanka niedawno wróciła z Nepalu, gdzie w górach robiła 3-miesięczny wolontariat jako lekarz i jak była wzywana do porodu to zanim bryczką dojechała to już było po porodzie, dziecko umyte przez starsze kobiety, a łożysko w koszu na śmieci (więc nawet nie można było ocenić czy w całości wydalone), a jak chciała umyć krocze pacjentce, żeby ją zbadać i zobaczyć czy wszystko jest okej to ją zakrzyczały, że nie może tego zrobić, bo im materac na łóżku zamoczy:szok:. To jest dopiero ekstremum.

A co do sal- nie wydały mi się wcale takie małe (zwiedzaliśmy je grupą 30 osobową i jakoś się pomieściliśmy, a nawet rodząca by się jeszcze wcisnęła:tak:), pozostało mi wrażenie czystości, przytulności i intymności.
 
reklama
z tymi papierkami to lipa bo nie ma ich nigdzie tak samo jak specjalnych testow...a poza tym odczyn zasadowy jest tez przy infekcji...jezeli wydzielina jest tylko przy lezeniu to moga byc wody bo przy pozycji pionowej glowka dziecka zamyka wyplyw choc tez nie zawsze...

pocieszeniem jest to ze wody odchodza jako pierwsze tylko u 10% kobiet...no i zawsze lepiej do lekarza...
 
Ostatnia edycja:
Też słyszałam że tego nie da się przegapić .... choć czasem się łudzę że tak będzie hehehhehehe

dzien do dnia niepodobny ja wczoraj miałam taki zryw a dziś klapa ...

Kurcze pamiętam jak Ania pisała a Jagódka ma już ponad miesiąc ... co tam słychać u Was dziewczyny ? Ciekawe co u Eli ?!
 
Ja dalej nie wiem gdzie jest ta poradnia ;/
Ja na ginekologii byłam raz i to w sierpniu z takim strachem że nic nie pamiętam ... pamiętam że jak wejście gł na sor jest na wprost bramy to My jechaliśmy w lewo i chyba było tam okno życia ?! ale tego już nie jestem pewna !
 
aninek, jest dokładnie tak jak mówisz. Okno życia jest właśnie obok wejścia na oddział. A tam już do poradni trafisz, albo kogoś zapytasz to ci pokaże.
 
Aninek masz rację, czas strasznie szybko leci:tak:. Mam wrażenie, że rodziłam Jagódkę tydzień temu a już kończę połóg:) Nasza malutka ma się dobrze, ładnie przybiera na wadze (cycuś mamy jest dużo większy niż jej głowa i strasznie śmiesznie to wygląda:-D). Jak na razie nie mogę narzekać bo jest grzeczna i przede wszystkim zdrowa. Mamy co prawda na głowie kilka naczyniaków które musimy skonsultować w Prokocimiu ale to na szczęście nic groźnego. W ciągu dnia karmimy się tak co 2-3 godziny ale jak przychodzi 12 w nocy to dzidzia zasypia i śpi 8 godzin. :happy: Ja karmiąc jem wszystko czyli tak jak zalecali na Szkole Rodzenia i powiem Wam, że nic się dziecku nie dzieje (mięsko podsmażam sobie na oliwie, zaliczyłam już karpatkę, tiramisu, czekoladę, pizzę quatro formaggi itp. :-))
 
Ania strasznie się cieszę :-) że wszystko w porządku ...:rofl2: a ogólnie okej z Tobą po porodzie ? jak mogę spytać :]
 
Oczekująca-ja papierki lakmusowe kupiłam oficjalną drogą w sklepie chemicznym. Masz rację, że pH zasadowe jest też przy infekcji, ale przy infekcji masz na ogół dodatkowe objawy. A nawet jak pH wychodzi Ci zasadowe i masz wątpliwości czy to wody, czy infekcja to i tak konieczne jest pójście do lekarza, bo obie jednostki podlegają leczeniu;-).
 
eve a gdzie dokladnie kupilas te papierki jesli mozna spytac? i jakie? bo moze bym wyslala meza...tylko z tego co widzialam to rodzajow takich papierkow jest duzo a ja sie nie znam:p

ja chcialam kupic te wkladki testowe w aptece ale do tej pory nie udalo mi sie znalezc ani jednej ktora by je posiadala albo mogla zamowic...:/
 
reklama
Papierków nie ma w aptekach ( wbrew temu co twierdziła też moja gin)- obdzwoniłam wszystkie hurtownie, sklepy medyczne itd., bo miałam taką sytuację, że musiałam wiedzieć, a mojej Dr akurat nie było w Krakowie.

Ja kupiłam w Hurtowni Conbest, ul. Wadowicka 12, wcześniej tam dzwoniąc i zapowiadając się ( pracują chyba tylko do 14.30). Papierki lakmusowe różnią się tylko dokładnością - ja kupiłam pH-Fix 0-14 z 4 wskaźnikami na 1 stopień pH czyli w miarę dokładne ( w opakowaniu jest 100 sztuk i kosztują 50 zł). Jak wiemy- 100 proc. pewności, że to nie są wody mieć nie będziesz.
 
Do góry