reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Witajcie obecne i przyszle mamuski:) Na poczatku lipca mam termin cc w Zeromskim...to moja pierwsza ciaza i jestem przerazona..mam nadzieje, ze to jednak jakos przezyje...mam do Was pytanko: czy przy planowanym cc robia lewatywe? Pocieszccie, poradzcie i dodajcie otuchy przerazonej przyszlej mamusce :)

Ja planowałam rodzić naturalnie i nikt mi lewatywy nie robił, z tego co wiem ona jest teraz na życzenie pacjentki robiona...
Sam zabieg cięcia cesarskiego mija tak szybko, że nawet nie zauważysz kiedy będziesz na sali tulić maleństwo. Moje cc trwało 35 min, szybko znieczulenie, podłączenie wszystkiego i już masz dzidziusia przytulonego do twarzy a potem tylko troszkę szycia i już :) Jest tam kilka osób, które cały czas z Tobą rozmawiają pytają co i jak i czuwają nad całą resztą. Sam zabieg wspominam z uśmiechem na ustach po dwóch dniach skurczów i bólu to było wręcz przyjemne :) ... także nic się nie martw. Najgorszy moment to wstawania z łóżka po jakiś 12 godzinach... no i potem poruszanie się, bo jak leżysz to tego bólu się tak bardzo nawet nie odczuwa. Zresztą dają leki przeciwbólowe cały czas :) Trzymam kciuki..
 
reklama
wru bardzo Ci dziekuje za slowa otuchy..naprawde mnie podbudowaly...marzy mi sie juz moment kiedy wychodze z moim synkiem ze szpitala nie pamietajac o tym bolu...ale coz..pewnych rzeczy sie nie przeskoczy:( mam termin na 2 lipca wiec jeszcze tydzien stresu...a po ilu dniach wypuszczaja do domku (w wersji optymistycznej kiedy malenstwo nie dostanie zoltaczki)?
 
Ja synka dostałam od razu jak zostałam przewieziona na salę :) i położyli mi go na ręce :) i tak zostaliśmy razem na całą noc :)
Ja miałam cesarkę w piątek o 22 i w niedzielę po południu byłam już w domu :) ja w 5 dniu czułam się już całkiem dobrze, najgorsze jest kilka pierwszych dni, bo męczy poruszanie się, wstawanie z łóżka itp
 
Ja chciałam zapytać dziewczyny, które były po terminie jak to było w Żeromskim z monitorowaniem ciąży po terminie ?
 
Witam,
mam pytanie do dziewczyn, które już rodziły w żeromskim, albo orientują się jak tam wszystko wygląda: czy możecie napisać jak wyglądają tam sale porodowe? tzn czy są jednoosobowe, czy mają łazienki, jak są wyposażone, jak wygląda tam poród rodzinny (czy wszystkie sale są do tego przystosowane?). Czy rodzić trzeba w jakiejś określonej pozycji, czy promowany jest poród w pozycjach wertykalnych? I jak wyglądają sale poporodowe: ilu osobowe są, czy mają łazienki?
Z góry dziękuję wam za informacje. Termin mam już za 2 tygodnie, a cały czas nie mogę się zdecydować na szpital, gdzie mam rodzić. Dotychczas byłam zdecydowana na Kopernika, ale tyle złych opinii słyszę na temat tego szpitala, że zaczęłam się teraz wachać... Wasza wiedza na pewno mi pomoże:)
 
Witam,
mam pytanie do dziewczyn, które już rodziły w żeromskim, albo orientują się jak tam wszystko wygląda: czy możecie napisać jak wyglądają tam sale porodowe? tzn czy są jednoosobowe, czy mają łazienki, jak są wyposażone, jak wygląda tam poród rodzinny (czy wszystkie sale są do tego przystosowane?). Czy rodzić trzeba w jakiejś określonej pozycji, czy promowany jest poród w pozycjach wertykalnych? I jak wyglądają sale poporodowe: ilu osobowe są, czy mają łazienki?
Z góry dziękuję wam za informacje. Termin mam już za 2 tygodnie, a cały czas nie mogę się zdecydować na szpital, gdzie mam rodzić. Dotychczas byłam zdecydowana na Kopernika, ale tyle złych opinii słyszę na temat tego szpitala, że zaczęłam się teraz wachać... Wasza wiedza na pewno mi pomoże:)

Ja jeszcze nie rodziłam ale o to co pytasz się orientuje .Ja sama chciałam na początku iść na Kopernika ,ale w czas zmieniłam zdanie po wielu opiniach znajomych , nawet moja położna środowiskowa jak usłyszała że chciałam tam iść to powiedziała ,że chyba oszalałam ,a że Żeromski ok , chwaliły go także moje kol .które tam rodziły . Ja sama mam termin na 25.06 ale nie wiem czy zdążę przed tobą żeby zdać relacje ,ale z tego co widzę nie ma złych opinii .Więc do rzeczy :sale porodowe jedno osobowe z workami sako ,piłkami i drabinkami .Z tego co wiem bez łazienek chyba jedna jest na 4 .Jedna z wanna, ale jak byłam z początku czerwca to była zepsuta.W każdej może odbyć się poród rodzinny nawet jak by wszystkie były zajęte robią tak żeby każdy był zadowolony, panie położne bardzo miłe i życzliwe:)Pozycje wertykalne ,sale poporodowe wyremontowane 2 osobowe z łazienką .Jak jeszcze w czymś mogę pomóc to pytaj .:) pozdrawiam
 
Witam,
mam pytanie do dziewczyn, które już rodziły w żeromskim, albo orientują się jak tam wszystko wygląda: czy możecie napisać jak wyglądają tam sale porodowe? tzn czy są jednoosobowe, czy mają łazienki, jak są wyposażone, jak wygląda tam poród rodzinny (czy wszystkie sale są do tego przystosowane?). Czy rodzić trzeba w jakiejś określonej pozycji, czy promowany jest poród w pozycjach wertykalnych? I jak wyglądają sale poporodowe: ilu osobowe są, czy mają łazienki?
Z góry dziękuję wam za informacje. Termin mam już za 2 tygodnie, a cały czas nie mogę się zdecydować na szpital, gdzie mam rodzić. Dotychczas byłam zdecydowana na Kopernika, ale tyle złych opinii słyszę na temat tego szpitala, że zaczęłam się teraz wachać... Wasza wiedza na pewno mi pomoże:)

Jeszcze mi się przypomniało taka mała ściągawka :)Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego w Krakowie | parenting.pl tyle że piszą tu tak: cztery jednoosobowe pokoje do rodzenia z własnymi łazienkami .Ja jak leżałam na porodówce pod ktg to nie widziałam tam żądnej łazienki ,ale może dziewczyny które rodziły powiedzą jak ta kwestia wygląda .
 
reklama
Witam,
mam pytanie do dziewczyn, które już rodziły w żeromskim, albo orientują się jak tam wszystko wygląda: czy możecie napisać jak wyglądają tam sale porodowe? tzn czy są jednoosobowe, czy mają łazienki, jak są wyposażone, jak wygląda tam poród rodzinny (czy wszystkie sale są do tego przystosowane?). Czy rodzić trzeba w jakiejś określonej pozycji, czy promowany jest poród w pozycjach wertykalnych? I jak wyglądają sale poporodowe: ilu osobowe są, czy mają łazienki?
Z góry dziękuję wam za informacje. Termin mam już za 2 tygodnie, a cały czas nie mogę się zdecydować na szpital, gdzie mam rodzić. Dotychczas byłam zdecydowana na Kopernika, ale tyle złych opinii słyszę na temat tego szpitala, że zaczęłam się teraz wachać... Wasza wiedza na pewno mi pomoże:)

WC i prysznic jest jeden na 4 sale, spędziłam dwa dni na porodówce i ani razu nie stałam w kolejce a więc jeden wystarcza w zupełności:) Sale są nowoczesne, jest składane łóżko, materac, worek sako, piłka, krzesło porodowe, drabinka, i umywalka. Poród rodzinny jak najbardziej, mąż był ze mną cały czas, jest dla niego krzesełko ;)
Jeśli chodzi o pozycję to jak nie ma przeciwwskazań to jak najbardziej możesz się ruszać i szukać dla siebie najwygodniejszej pozycji, ja np. siedziałam cały dzień na piłce, bo łóżka nie mogłam znieść :p
 
Do góry