reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Judka Rzeczywiście obecność osoby bliskiej, a zwłaszcza męża jest nieoceniona. Pamiętam swój pierwszy poród, człowiek czuje się bezpieczniej, a tym bardziej kiedy poród nie postępuje zbyt szybko.
Przeczytałam opis Twojego porodu jeszcze raz. Ty miałaś strasznie długą ostatnią fazę porodu:szok: 1,5 godziny na partych -wow to musiała być masakra.
A jak tak pierwsze dni w domku?
Jak to teraz jest z pierwszym spacerem? Gdzieś mi się obiło o uszy, że już nie czeka się tyle co kiedyś tylko można wcześniej. Mówili Wam coś w szpitalu?

Angella dziękuje:-):-) stosuje różne techniki aby nie puchnąc ale chyba moje ciało reaguje bardzo intensywnie na upały i dopóki jest gorąco to będę taka bania. Mi lekarka polecała jeszcze jakąś piankę na łydki taką chłodzącą ale zapomniałam jak się nazywa:baffled:
Ale z dzisiejszej pogody jestem mega zadowolona, no taka może być już cały czas, zero upału, 21 st. przy tym nie pada deszcz..... moja ulubiona.

Nikol współczuję ciężkiego porodu, nie dziwne że się stresujesz. Mój pierwszy był ok a mimo to też mam stracha bo może być tym razem zupełnie odwrotnie - więc myśl sobie, że u Ciebie będzie odwrotnie i teraz Ty będziesz miała super szybki lekki poród, czego Ci życzę :happy::happy:
To teraz masz idealną pogodę na prasowanie.

Ja czekam na łóżeczko, ma przyjść w piątek - już się nie mogę doczekać.
Miłego chłodnego dnia, czas na spacerek ze starszym synkiem.
 
reklama
Cześć dziewczyny! Ja mam takie pytanie do tych z Was, które urodziły albo są już po terminie wyznaczonego porodu...Czy po wyznaczonym terminie porodu lekarze wypisywali Wam jeszcze L4 czy już musiałyście rozpocząć macierzyńskie?
chyba chodzi Ci o to ze jak nie urodzisz a jestes po terminie tak?no ja tak mialam l4do dnia porodu..w dzien porodu jak sie nic nie wydarzylo go pojechalam do lekarza mojego gin i wystawil mi l4jeszcze na dwa tyg a urodzilam dwa dni po terminie i w dzien wypisu Pani przyszla i dala karteczke od kiedy chcemy macierzynskie.

Ale wiem ze jak tp mija,to nie kazdy gin chce wystawiac l4 i kaza isc na macierzynski co nie jest fajne i czy wogole tak mozna..?
 
chyba chodzi Ci o to ze jak nie urodzisz a jestes po terminie tak?no ja tak mialam l4do dnia porodu..w dzien porodu jak sie nic nie wydarzylo go pojechalam do lekarza mojego gin i wystawil mi l4jeszcze na dwa tyg a urodzilam dwa dni po terminie i w dzien wypisu Pani przyszla i dala karteczke od kiedy chcemy macierzynskie.

Ale wiem ze jak tp mija,to nie kazdy gin chce wystawiac l4 i kaza isc na macierzynski co nie jest fajne i czy wogole tak mozna..?

Dzięki Dotkaaa, właśnie o to mi chodziło, co prawda mam termin na 28.08 i do wtedy mam zwolnienie, ale już wolę wiedzieć jak to z tymi formalnościami bo narazie nic mnie nie bierze i z tego co się czyta to chyba większość porodów jest po terminie:( No a szkoda żeby macierzyńskie "leciało" jak dzidzia jeszcze w brzuszku:)
 
Hejka:tak:

Oj ciężki dzień dziś za mna troszkę się napracowałam cos mnie wzięło na porządki,skręcilismy łóżeczko i w ogóle takie drobnostki,ale nie zdążyłam juz skończyć prasowania bo padam,ale jutro też jest dzień:tak: i może torbę spakuje:tak:

Dziewczynki mam prośbę napiszcie mi co dokładnie mam miec w torbie do szpitala bo chyba juz tam nie pojade przed porodem a musze w końcu sie spakować:tak: z góry wielkie dzięki
 
Nikol - to info ze strony szpitala:
aktualny dowód osobisty,
aktualny dokument ubezpieczenia, (to chyb ajuz niepotrzebne bo jest system EWUS)
karta przebiegu ciąży,
wyniki badań: grupa krwi, HBS, OWA, GBS (oryginały).

Rzeczy dla rodzącej:
dwie bawełniane koszule,
szlafrok,
pantofle,
klapki pod prysznic,
dwa ręczniki i ręczniki papierowe,
podpaski bawełniane, (ja biore bella mama)
majtki poporodowe, siatkowe,(ja wielorazowe)
biustonosz bez fiszbinów,
przybory toaletowe,(ja biore w takich minaturkowych opakowaniach dostepnych w rosmanie)
sztućce, kubek,
woda mineralna niegazowana.

Rzeczy dla dziecka:
kilka pampersów,
chusteczki nawilżone,
ubranka opcjonalne.

od siebie dodam jeszcze ze biore :
ubranka 3 komplety w rozm 56 (body z krotkiem, pajac, skarpetki, czapeczka)
ubranko na wyjscie (pajac welurowy czapeczka),
rozek,
2 pieluch tetrowe jedna flanelowa,
podklad na lozko poporodowy,
tatnum rosa +spryskiwacz do aplikowania tego,
plan porodu
lewatywa
aparat foto
telefon plus ladowarka
i mąż w auccie bedzie woził dodatkowo:paczkę pampersów, laktaktor, kocyk,dodatkowe podklady(podpaski) koszulke dla siebie(meża) na zmiane;-)

i chyba tyle
 
Nikol - to info ze strony szpitala:
aktualny dowód osobisty,
aktualny dokument ubezpieczenia, (to chyb ajuz niepotrzebne bo jest system EWUS)
karta przebiegu ciąży,
wyniki badań: grupa krwi, HBS, OWA, GBS (oryginały).

Rzeczy dla rodzącej:
dwie bawełniane koszule,
szlafrok,
pantofle,
klapki pod prysznic,
dwa ręczniki i ręczniki papierowe,
podpaski bawełniane, (ja biore bella mama)
majtki poporodowe, siatkowe,(ja wielorazowe)
biustonosz bez fiszbinów,
przybory toaletowe,(ja biore w takich minaturkowych opakowaniach dostepnych w rosmanie)
sztućce, kubek,
woda mineralna niegazowana.

Rzeczy dla dziecka:
kilka pampersów,
chusteczki nawilżone,
ubranka opcjonalne.

od siebie dodam jeszcze ze biore :
ubranka 3 komplety w rozm 56 (body z krotkiem, pajac, skarpetki, czapeczka)
ubranko na wyjscie (pajac welurowy czapeczka),
rozek,
2 pieluch tetrowe jedna flanelowa,
podklad na lozko poporodowy,
tatnum rosa +spryskiwacz do aplikowania tego,
plan porodu
lewatywa
aparat foto
telefon plus ladowarka
i mąż w auccie bedzie woził
dodatkowo:paczkę pampersów, laktaktor, kocyk,dodatkowe podklady(podpaski) koszulke dla siebie(meża) na zmiane;-)

i chyba tyle

Dziewczyny szczerze radzę do porodu mała butelke wody z rurka- Maż Wam będzie podawał i pomadke do ust.
dużo podkładow poporodowych i chusteczki do higieny intymnej- bardzo ułatwiają higienę!
Swój jasiek pod głowę też.nie zawadzi. A już hitem jest poduszka fasolka do karmienia- mi już w szpitalu bardzo ułatwiła życie :)
 
reklama
Z tego forum to większość dzieciaczków było "poterminowych":) Każda czekała z niecierpliwością:) Może teraz jak się zrobiło chłodniej to nie będą chciały tyle leżakować w brzuszkach.

Ja mam jeszcze tyle czasu, a już nie mogę się doczekać. Wszystko naszykowane, poprane i czeka sobie na małą żabcię.

Termin mam na 19 września według OM, a na USG prenatalnym wyliczyło termin 13 września. I gin. pow. że bardziej pradopodobny jest termin ten z USG niż z kalendarzyka. U was też na USG wyszedł inny termin?
 
Do góry