reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Hej Jamajka, mi właśnie dzisiaj ustalili termin cesarki w Żeromskim, z tego co każdy lekarz Ci powie to termin ustalają po 39 tygodniu ciąży( czyli musi się rozpocząć 39 tydzień). Oczywiście musisz się umówić telefonicznie na KTG i zrobią Ci je w okolicach 37 tyg a w 38 tyg kolejne KTG i ustalenie terminu.
 
reklama
Hej Martal,
Z tego co ja się orientuje jest to kwestia indywidualna, bo CC można miec zleconą przecież z równych przyczyn. Czytałam sporo na ten temat i nawet w Żeromskim często ustalają CC na 38 TC. Z tego co wiem termin można też ustalić wcześniej. Na oddziale ginekologicznym w Żeromskim byłam pierwszy raz 28 marca "na rozeznaniu" już wtedy Pani położna pytała mnie czy mam przy sobie skierowanie na CC.
Ja mam kontrolną wizytę u ginekologa 28 marca (będę wtedy w 37 TC), po wizycie idę się umówić od razu na CC.
Będę czekać na Twoją opinie i wrażenia po porodzie :)
 
Witaj!
Nie umiem Ci powiedzieć jak to jest z cesarką od razu jak przychodzisz z tz. ulicy ponieważ ja kilka dni wcześniej leżałam na patologii.Cały zabieg trwa do 30 min. Najpierw anestezjolog podaje ci znieczulenie zewnątrzoponowe,po minucie czujesz ciepło spływające do nóg a po chwili już ich nie czujesz.Powiem tak,nie jest to za przyjemny zabieg ale na szczęście trwa krótko a jak już zobaczysz i usłyszysz maleństwo szycie zleci raz dwa.Zaraz po zabiegu przewiozą Cię na salę i chwilę potem dowiozą Ci dziecko.Mnie znieczulenie trzymało jeszcze przez około dwie godziny ale położne bardzo pomagały żeby dziecko było przystawione do piersi przez dwie godziny a potem w nocy.
Ja miałam cesarkę o 14 a o 5 rano już wstałam.Bałam się że nie dam rady ale ciągłe leżenie wcale nie jest dobre,kiedy się powoli rozchodzisz ale bez szaleństw ;-)szybciej wrócisz do formy i będziesz mogła sama zająć się maluszkiem.Niestety duży wpływ ma też indywidualny próg bólu ponieważ dla jednego coś jest lekkim pobolewaniem a dla drugiego jest to ból nie do wytrzymania.Ale bądź dobrej myśli i się nie martw niepotrzebnie,pozytywne nastawienie to połowa sukcesu. Poza tym czego mama nie zniesie dla swojego dziecka:tak:
Trzymam za Was kciuki!!!
 
Benia - nie chce sie wymadrzac, ale obstawiam, ze dostalas jednak znieczulenie podpajeczynowkowe a nie zewnatrzoponowe ;)
 
Mamusie - może zainteresują Was warsztaty dla mam i dzieciaczków? Jest już program bezpłatnych warsztatów w dniach 3-5 kwietnia, z okazji 4. urodzin portalu Ekorodzice.pl , warsztaty odbędą się w Nowej Hucie, na Kazimierzu i w Podgórzu:

http://www.adm.grades.com.pl/upload...NATURALNIE-RODZINNIE-2014_program_ulotka2.jpg
Zobacz załącznik 616061

będzie mnóstwo atrakcji - spotkania, wykłady, warsztaty, całodniowe indywidualne konsultacje z położną ze Szpitala Położniczo-Ginekologicznego UJASTEK, zajęcia dla maluchów, dla nieco większych dzieci, warsztaty rodzinne – w tym po raz pierwszy wspólne warsztaty dla dziecka i taty. Wszystkie spotkania są BEZPŁATNE, obowiązują zapisy: Katarzyna Szczęśniak, tel.: 692 452 217(9.00-18.00), e-mail.: k.szczesniak@okn.edu.pl.

szczegóły:
ARTzona Naturalnie_rodzinnie

Mamy z Huty zapraszam też na wątek Co ciekawego dla mam i dzieci w Nowej Hucie
https://www.babyboom.pl/forum/krakow-...l#post10595714
 
Ostatnia edycja:
Benia - nie chce sie wymadrzac, ale obstawiam, ze dostalas jednak znieczulenie podpajeczynowkowe a nie zewnatrzoponowe ;)
Bardzo możliwe,wszystko tak szybko się działo,do tego dostałam kupę papierów do wypełnienia i cały czas myślałam że nie tak to wszystko planowałam dlatego bardzo prawdopodobne jest że źle usłyszałam jakie znieczulenie mi podadzą :-(
Przepraszam nie chciałam nikogo wprowadzić w błąd.
 
reklama
Hehe Eve Hahahahahahaha po raz siódmy to chyba bym Ju nie miała czasu na forum;-) nawet nasze :-) takkk Żeromski nie chce eksperymentów
 
Do góry