reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

reklama
dziewczyny co juz prawie na finiszu - trzymam kciuki za każdą z osobna! będzie dobrze i (mimo że czasami pod koniec trudno w to uwierzyc) to każda z Was już niebawem urodzi ;)
 
Od wczoraj jestem dumną (?) posiadaczką ręcznego laktatora:rofl2:

Kalita ja przeważnie karmię z obu i odciągam też z obu:-p Jak się uda i karmie Małego w pozycji spod pachy to wtedy odciągam z tej piersi której nie je (bo Mleko mi z niej po prostu kapie i szkoda go :) Jak karmię Młodego normalnie to potrzebuje dwóch rąk (jedna trzymam Jego a drugą pierś bo sam sobie nie radzi i co chwilę Mu wypada:baffled:

A jak odciągam po karmieniu (zawsze dłuższą chwilę- bo zanim się poprzytulamy i Mały zaśnie, potem coś zwykle staram się zjeść/ugotować) to potem właśnie ściągam z obu...
Ale jak się okaże, że jedząc moje z butli dobrze przybiera to będzie znaczyło, ze nie umie tego z piersi dobrze wyssać;/ I chyba będzie trzeba odwiedzić poradnie laktacyjną;-)


Margosia to trzymam kciuki i mam nadzieje ze we wtorek usłyszysz ze Piotrus przybrał na wadze :happy2:.
Na pocieszenie powiem ci ze u mnie po półtorej dniu pracy na laktatorze, dzisiaj rano odciągnęłam z jednej piersi 120 ml w 20 min no i ogólnie piersi pełne :), wiec napewno u ciebie mleczka wystarczająco jest/bedzie i waga podskoczy :).

a powiedz mi jeszcze, ile twój synek śpi w ciągu dnia? Bo Lila ostatnio ma problemy z zaśnięciem i śpi w zasadzie tyle co na spacerze (około 2-3h) i potem w nocy. Jakos malawo mi sie to wydaje jak na 3 tygodnie z hakiem.
 
Witajcie Dziewczyny,
właśnie uświadomiłam sobie ile czasu minęło od mojego ostatniego wpisu.
Rozpakowanym gratuluje a za pozostałe trzymam kciuki :)
Chwila nieuwagi i ciężko nadrobić czytanie :-) a staram się śledzić jeszcze Ciążowe pogaduchy i rady Mam z Żeromskiego :)
My mamy się zgłosić na cc 17 - czyli w środę. Troszkę się boję :-(
 
Dziewczyny ruda chyba nie jest aż tak zła. Ja przed porodem miałam chyba z 20 razy KTG. U mnie często dzidzia spała podczas zapisu więc miałam mało ruchów płodu. Jak tylko miałam taki mało reaktywny zapis to ruda ZAWSZE wysyłała mnie na badanie przepływów. Cztery razy po takim KTG niezbyt ładnym dawała mi skierowanie na izbę przyjęć żebym po południu podjechała na kontrolne KTG (po 14 poradnia jest nieczynna stąd skierowanie na izbę przyjęć a nie chciała mnie zostawiać w szpitalu). Raz też kazała mi iść do baru, zjeść coś, pochodzić i przyjść do niej za 1 godzinę na ponowne KTG. Ginekologicznie badała mnie tylko raz + drugi jak sączyły mi wody to sprawdziła czy to rzeczywiście wody i sprawdziła rozwarcie. Więc myślę że nie musicie się martwić bo też początkowo zrobiła na mnie średnie wrażenie ale jak tylko dzieje się coś niepokojącego to działa a to jest przecież najważniejsze.
 
No mysle ze to chodzi o ruda z tego wzgledu ze wlasnie poprostu jak jest idealnie to zapis idealny a jakby coś to by odeslala na badania itp ale niewiem moge sie mylic :p bo na nia jeszcze nie trafilam:)
wiecie kobieta na koncowce to i zbadana chce byc i usłyszec ze cos sie dzieje rozwarcie czy coś a jak zapis idealny to idealny lol.

No wlasnie trodno w to uwierzyc ze juz niedlugo kazda bedzie miala swoja pocieche przy sobie :)

Za godzine wybija moj TP i nussy :p I co? nuda nic sie nie dzieje ani skurczybyka jednego hahahah
 
Kalita Piotruś raczej z tych mało marudzących i długo śpiących nam się trafił :)
Czasami jak ma problem z zaśnięciem to kładziemy się w dużym łóżku i zazwyczaj razem sobie drzemiemy :) Znaczy ja odpływam wcześniej niż On ale jak się budzę to Młody też zawsze śpi :)
W zeszłym tygodniu miał takie fazy, że nie spał od rana do południa np. ale za to po południu spał bardzo długo i głęboko... Albo na odwrót jak się rano wyspał to potem nie chciał usnąć... Ale w tym tygodniu śpi praktycznie po każdym karmieniu;)
Ale nie chwalę żeby nie zapeszyć:-p

Ale koleżanka miała tak, że jej synek praktycznie w ogóle nie spał w dzień... drzemki takie do 10-15 minut max. w dzień... Więc to wszystko chyba zależy od Dziecka ;)
 
reklama
Dziewczyny, zrobily mi sie dwa rozstepy na biodrach i dwa na podbrzuszu, sa w tej chwili czerwone. Znacie moze jakies kremy redukujace juz powstale rozstepy? Kolezanka mowila mi cos o kremie vichy action integrale, a na jakims forum o musteli laski pisaly. Moze któras z Was miala lub ma do czynienia z tymi produktami? Moze te kremy to w ogole pic na wode?
 
Do góry