reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

wiolkast nasza Ula też taki leniuch, karmienie trwa czasem i godzinę, a aktywnego ssania jest kilkanaście minut z tego, a Młodsza ma już 12 dni, więc teoretycznie powinno być lepiej.
Laktator się przydaje, kilka razy w ciągu doby staram się odciągnąć i dać z butli, żeby wiedzieć że zjadła i ile. Tak z resztą poradziła nam pani dr jak byłyśmy w poniedziałek w szpitalu na.

Chociaż jak się nie poprawi sytuacja z karmieniem, to ja chyba wcześniej niż zamierzałam się poddam z tym karmieniem, bo mnie to psychicznie wykańcza:-(
 
reklama
A czy wynik hbs i wr mają jakąś "datę ważności"? Bo hbs mam zlecone teraz to będzie skończony 32tc a wr mam gdzieś z połowy ciąży jeśli nie wcześniej to wystarczy, czy muszę powtórzyć?
 
Bobiczka, to w takimrazie zapowiada sie jeszcze spokojny tydzien :happy2: wykorzystaj go bo to pewnie ostatnie dni, a weekend majowy (m. in. świeto pracy) to ty pewnie bardzo pracowity bedziesz miała ;-).

Margosia, a powiedz mi co to ten hbs i wr są? Ja dostałam poki co tylko skierowanie na tego gbs, a reszte badań powiedziała że bede robiła po kolejnej wizycie (po 35 tc).

Katarinna, wytrwałości życzę :) (chociaż na sucho to pewnie łatwiej sie mówi)
 
Badania serologiczne OWA (WR - w kierunku kiły) i HBS (w kierunku żółtaczki zakaźnej)

Na stronie żeromskiego jest tylko napisane żeby mieć wyniki tych badań, nie pisze jak aktualne mają być...
GBS'a będę miała po 35tc więc ok, a nie wiem czy jest sens robić teraz to hbs skoro za 3 tygodnie będę musiała powtarzać?
 
Wiolkast gratuluję, grunt że mały okey i że już w domku. Czytałam i się bardzo wzruszyłam bo już widzę siebie - ja tak nie lubię szpitali... a o CC ciężko mi w ogóle myśleć. Ale będzie co ma być.
 
hej dziewczyny:-) jestem już po badaniu na glukozę:tak:przyjemne to nie było, bez cytryny nie dałabym rady....na szczęście wyniki mam w normie, więc nie muszę się chyba martwić:happy: Ta krzywa cukrowa to chyba najgorsze badanie w całej ciąży:no: za 3 tygodnie zaczynam szkołę rodzenia....jak ten czas szybko leci...:confused:
 
a ja dziś po wizycie i badaniu - szyjka skrócona na 1,5 cm, przepuszcza 1 palec. Mała waży orientacyjnie 3500 gramów, cały czas mam lekkie bóle jak na okres. w poniedziałek mam się zgłosić na KTG (na Ujastek), ale coś czuje, że w weekend może być po wszystkim :))) chciałabym oczywiście urodzić w Żeromskim i to najpóźniej 25.04, ale jak to będzie - zobaczymy :)
 
Zibka to pewnie jesteś przed Bobiczką :), znowu pojawią się nowe opisy porodów :). A tak z ciekawości, KTG w Ujastku z jakiegos powodu robisz? (krotsze okresy oczekiwania?). Wszystko wskazuje że twoja Młoda też do tych większych dzieciaczków bedzie się zaliczała :happy:.

Mam pytanie do dziewczyn juz rodzących sn. Wyczytalam w mojej ciążowej książce że miedzy jednym a drugim parciem można dotknąć główki i że podobno to strasznie pomaga psychicznie. Zastanawiam się czy któraś z was dotykała tak jeszcze nie narodzonej główki? Jest taka możliwość w Żeromskim? Spotkałyście się z tym?

I pytanie do dziewczyn rodzących przez cc. Do czasu spionizowania, kto dogląda naszej czystości? Zmiana podkładów w pozycji leżącej, czy podmywanie się chyba nie bardzo w grę wchodzi :baffled:. Jak to jest zaraz po cesarce?
 
reklama
Kalita, KTG robię na Ujastku, bo mam stamtąd lekarkę :) poza tym wolałabym żeby to ona mnie potem zbadała.

ja sama ważyłam 3400, mój Mąż 3500, więc raczej waga będzie zachowana :) ciekawa jestem jeszcze jak będzie z długością, bo ja mierzyłam 58 cm, a Mąż 62 cm ;))) ale tego dowiemy się już ostatecznie po porodzie :)
 
Do góry