reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Dzięki Dziewczyny za odpowiedz- ja z koszuli margotowej nie jestem też zadowolona ( nie jest to ten rodzaj bawełny o jaki mi chodzi;-))- zatem wybiorę się do Kazimierza lub Bonarki, bo tam mam najbliżej.

Oczekująca - a Ty jak się czujesz? jak z mięśniami na dole? i czy odczułaś ulgę po porodzie ( w sensie, że kilka kilogramów z przodu zniknęło i czy zgaga od razu ustępuje?)?

Lanse w Żeromskim nie ma możliwości rodzenia do wody, bo położne nie mają uprawnień, a nie można mieć położnej z zewnątrz.

co do GBS+ to jeszcze pozwolę sobie dygresję wstawić, bo też jestem pozytywna- moja gin. mówiła, żeby nie czekać, aż skurcze będą co 5 min. tylko jechać wcześniej jak skurcze będą regularne, a gdyby odeszły wody to natychmiast, bo w zasadzie pierwsza dawka antybiotyku powinna być podana przed odpłynięciem wód.
 
reklama
Witajcie :) chyba wczoraj obniżył mi się brzuszek - hurra! W końcu zaczyna sie coś dziać (może do końca tygodnia Mloda sie urodzi!!) :) Moj maz wrocil do codzinnego rytualu i rano mowi "Ola masz 16 godzin, a w ogole dzisiaj pelnia o 21:38 i tata jest gotowy:>" hahaha
Mrcepanowaa o 6 ktg to jakaś masakra, ja bym pewnie zasnela :D co do jedzenia to ja juz uprzedzilam meza ze bedzie mi wozil bulke z szynka ;)))
Moni, dla mnie wiekszosc tych ksiazeczek pamiatkowych sa takie same. Ale znajomi pokazywali mi pamiatke jaka zrobili synusiowi. Poodbijali jego stopki i raczki na kartce i jak bedzie wiekszy to zobaczy jaki byl malusi :)
hektorolla witaj :) gratuluje kolejnej corci!! Ale Olenka bedzie miala duzo kolezanek!!! :)
Kalita, ja tez bym nie kupowala baldachimu, bo mam podobne zdanie jak Dziewczyny ze tylko kurz sie tam zbiera i ciezko dostac sie do Maluszka.
Martuska gratulacje! Dobrze zrobilas z Kopernikiem, bo ja dokladnie tak samo myslalam ze w razie problemow w ciazy jedziemy tylko tam. Ciesze sie ze z Leosiem wszystko dobrze, sprawdzają Go pewnie na wszystkie strony jako wcześniaczka ;)jak sobie radzisz? Sama już z Maluchem?
Martuska, dobrze kojarze ze mialas grupe RH-? Podali Ci immunoglobuline? Pobierali Leonkowi krew?
Oczekujacaa, chyba tak dosyc gladko poszlo. Chcialabym miec taki porod :))
aninek - myslalam ze u was sie juz zaczelo ;)
Lanse witaj, wanna jest w 1 salce, natomiast mozna korzystac z prysznica gdyby akurat ta sala byla zajeta. Wiesz wydaje mi sie ze jak zaprzesz sie od poczatku ze chcesz znieczulenie to mysle ze nie odmowia, bo jakim prawem? Natomiast polozne staraja sie prowadzic tak porod, zeby z niego nie korzystac (podobno bardzo czesto wystepuja wachania tetna u malucha i musza monitorowac ktg czy sie cos nie dzieje) i tak jak piszesz anestezjolog jest z innego oddzialu.

Dziewczyny, wiem ze niektore z Was prowadza ciaze w Medicoverze tak jak ja. Mam pytanie odnosnie oryginałów wyników badan. Pierwszy raz zamawialam, odebralam je i te badania nie maja zadnych podpisow ani pieczatek. Jak zadzownilam na infolinie to Pani powiedziala ze tak jest. I teraz sie zastanawiam czy na pewno i jak na to patrza w szpitalu? :/

Moja kolezanka rodzila tydzien temu w żeromskim. Oto relacja: "wrazenia ze szpitala super naprawde...mialam najcudowniejsza polozna przy porodzie i bardzo mi pomogla naprawde.duzo dala mi tez obecnosc męża do samego konca...bo juz w tych ostrych bolach tylko to co on do mnie mowil slyszalam
przypominal mi o oddychaniu, podawal tlen pod nos, trzymal glowe przy parciu
pozniej na poporodowym tez ok...pielegniarki od noworodkow to zlote kobiety
chociaz byla jedna zolza ale w sumie tez nie byla taka zla tyle ze mniej mila niz reszta
w szpitalu bylam bardzo zmeczona bo karmienie co chwila, caly czas ala przy mnie...
teraz w domu juz ok, Ala jest malym aniolkiem
spi po 3 godziny, przebiramy pieluszke, karmimy sie i idzie spac
jeszcze czasem poplacze przy kapaniu...
no i ma ze 2 chwile aktywnosci i patrzenia na swiat ale tez jest grzeczna wtedy
szczerze myslalam ze porod to cos gorszego, balam sie wiekszego bolu
ale naprawde przynajmniej u mnie nie bylo tak zle
jedna rzecz ktora mi sie rzucila w oczy w szpitalu to to ze jednak dla dziecka trzeba miec krem do pupy i inne kremiki jesli beda potrzebne
bo oni nie daja i nie smaruja
Ala ma bardzo wysuszone raczki i nozki i wogole cala byla suchutka
bo sie okazalo ze miala malo wod...po tym podaniu sterydow na rozwoj pluc zaczela gwalltownie rosnac a brzuch jej nie miescil za bardzo
i maz mi dowozil alantan zeby ja nawilzac...no i do pupy benpanthen mialam ale nie wszystkie kobiety mialy i pozyczaly od innych albo wlasnie dowozili mezowie
no i jeszcze kosmos jak wieczorem po porodzie maz pojechal do domu
byl mega wykonczony
a ja zostalam z Ala sama
kompletnie nie wiedzialam co robic
niby nie raz mialam stycznosc z maluchami
ale jednak takie jednodniowe to co innego"
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Wesolutka, nie wiem czy moje zaparcie się pomoże, mam nadzieję, że mąż mi pomoże w negocjacjach jesli będzie trzeba.
Wiadomo, ze chciałabym aktywnie i bez wspomagania, ale różne są te porody...
Też prowadzę w Medociver i wszystkie wyniki drukuję z medocover online w PDFach, mam nadzieję, ze nikomu nie będzie to przeszkadzało.
 
własnie te wydruki z pdf nie wystarczą jesli chodzi o grupe krwi, owa, gbs, hbs. A te "oryginały" moje wygladaja identycznie jak wydruk z medicover online :/
 
Wesolutka a już myślałam, że będę Cię wyszukiwać na oddziale ;-) u mnie cisza ... nic ...
ja mam dziś wizytę więc mogę zapytać ;-) bo w sumie pierwsze badania robiłam na nfz (gr krwi) i ja dostałam ksero :szok: a resztę mam już wydruki z diagnozy z pieczątkami.
byłam oddac siuśki do badania a tam czarno od ludzi po prostu po raz pierwszy wepchałam się w kolejkę :baffled: myślałam że mnie zlinczują :baffled:

Witam nowe Dziewczyny :-)

co do koszulin to ja się tym nie przejmowałam, bo ja kupiłam tylko do szpitala bo w domu to spodnie + koszulka :-)
 
to spytajcie prosze Dziewczyny bede wdzieczna.
Ja na tych oryginalach mam taka adnotacje " dokument opatrzony podpisem elektronicznym weryfikowany cert. kwalifikowanym - kir s.a." nr i nazwisko lekarza
 
dzięki :)
aninek Ty też:tak::tak: żeby tylko ten cud w końcu zechciał wyleźć - gdzie w takiej ciasnocie siedzieć tyle czasu ;)))
 
reklama
Oj dziewczyny, ja sie już nie mogę doczekać a tu dopiero 16 tygodni :) Strasznie długo trwa ta ciąża jeszcze tyyle zostało!
 
Do góry