reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

wesolutka twardy brzuch to stawianie sie brzuszka i tak jest to skurcz, dla jednych jest on bezbolesny a dla innych bolesny w rozny sposob. Ja tez mam bole krzyzowe i do tego bol jak przy okresie...no i pewnie to byl efekt mycia lodowki bo pod koniec ciazy kazdy wysilek fizyczny moze wywolywac skurcze macicy.
 
reklama
o jaaaa to teraz przynajmniej wiem czego się spodziewać :tak: ale trochę mnie to zaskoczyło, że sie pojawiły tak szybko! :p
 
a to jeszcze nic nie znaczy niestety...póki mijają i są nieregularne no i nie przybierają na sile to mogą nawet nie rozwierać szyjki ani jej nie skracać. Ja mam te skurcze już długo bardzo, rozwarcie na opuszek palca a szyjka prawie nie istnieje...no zobaczymy co dziś czy rozwarcie poszło do przodu czy nie.

A i zauważyłam jeszcze u mnie większą ilość upławów takiej galaretki...koleżanka powiedziała mi że to może stopniowo odchodzić czop śluzowy i że nie zawsze odchodzi on cały na raz i że nie zawsze jest podbarwiony krwią.

Dam znać po wizycie co i jak u mnie:)
 
Witam nowe dziewczyny:-) Dużo nas, ale to super! Nie pisałam kilka dni a tu tyle zaległości w czytaniu na forum...:-D
Co do nawilżacza, tak jak któraś z Was pisała-polecam Venta, niemiecki,solidny sprzęt. Mam w domu męża alergika, więc coś wiem o tym:tak:
Też słyszałam,że herbatka z liści malin pomaga nieco usprawnić działanie mięśni macicy, aby poród trwał krócej.
Dodatkowo podobno warto przyjmować olej z wiesiołka Oeparol-zawiera cenny kwas gamma - linolenowy, który w organizmie jest przetwarzany na prostaglandyny,pomaga ponoć w szybszym skracaniu szyjki, akcja porodowa szybciej postępuje a szyjka jest bardziej elastyczna i przez to można uniknąć nacięcia. To dopiero od 34 tc. Ile w tym prawdy nie wiem:confused:Mam zamiar zapytać swojego lekarza.
Właśnie jestem po wizycie u swojego gina, ale dzidziuś podkurczył nóżki i dalej nie wiem czy to on czy ona :confused:
 
hej gwiazdeczki :)

my lezymy i zaciskamy nogi zeby jeszcze z tydzien wytrzymac wg wskazan lekarza, ale jak przychodzi taki bol jak na okres to zaraz zaczynam sie stresowac ze to juz, na szczescie narazie mija i nie wraca :-)

z tego co widze to chyba ja i oczekujaca pierwsze w kolejce ???:szok:

jakos mi sie nie spieszy ...

co do zzo to ja wstepnie tez nie chce, slyszalam rozne historie, poczawszy od tego ze nie podzialalo ( a to przeciez w kregoslup zastrzyk), po opowiesci ze akcja sie spowolnila czy wrecz zatrzymala bo nie wiadomo kiedy przec skoro nie boli

bylam na SR na Ujastku i jak pokazali jak wyglada igla do zzo to mi sie na 100% odechcialo, tyle kobiet rodzilo przede mna bez tego to ja chyba tez dam rade
 
Oczekujacaa, to dobrze że o niczym nie swiadcza, bo mama nie gotowa jeszcze ;-) daj znac jak po wizycie, bo strasznie jestem ciekawa. Zapisalas sie na ktg? Ja uplawy tez zauwazylam w tym tygodniu, ale mam je tylko po nocy - mam nadzieje ze to objaw zblizajacego sie porodu, a nie jakiejs infekcji :-(
Aisha podobno Dziewczynki są złosliwe i się chowają :) Nasza Ola i aninkowa długo się zasłaniała :)
 
hah za to moja Tosia odwazna pierwsze co wypiela to tyleczek do USG w 20 tyg. na USG polowkowym lekarz nie mial watpliwosci ;-)
 
mój Adaś też ujawnił się w 20 tyg i nie było wątpliwości że będzie chłopak:biggrin2:
Grigri z wcześniejszych postów zapamiętałam że chodzisz do Medicoveru do dr Kszyka...ja też:biggrin2: właśnie jutro wybieram się na wizytę, pewnie znowu usłyszę że moja szyjka ma się kiepsko i mam leżeć. Ale jeszcze z tydzień i już niech się dzieje... :)
 
po wizycie i wszystko super:) Dzidzia została dzisiaj uznana za donoszoną więc bardzo się cieszę że po tych wszystkich historiach i strachach że urodzę wcześniej jednak jest ok.

W tym tygodniu odstawiam leki i magnez i już spokojnie mogę rodzić....szyjka na maksa krótka ale rozwarcie dalej opuszek więc pozostaje nam czekać:)
 
reklama
Oczekujaca :-) dobre wiadomości :-) cieszę się że dotrwałyście długo w dwupaku :-)
Wesolutka widzisz jak to szybko się zmienia ... teraz będziemy liczyć skurcze z Gocha :-)
coś Martuśka się nie odzywa ...
 
Do góry