reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Nasze też będzie miało dużo niebieskiego, nawet pokój niebieski;-)
Także przepadamy z mężem za tym kolorem:-D

Kalita co do magnezu to nie pomogę, nie biorę żadnego dodatkowego, mam tylko w witaminkach- falvit mama;-)
 
reklama
Kalita ja biorę pregnę plus + magne b6 powinnam 3x1 ale u mnie ciężko z tym idzie .... nie lubię połykać tabletek ;)

Dziś jakiś dziwny dzień ... niby boli brzuszek a jest mięciutki ... dziwne uczucie nie umiem go Wam opisać :-(
 
ja też chodzę do medicovera, ale od nowego roku bardzo zmniejszyli mi z pracy zakres usług i nie wiem czy obejmuje właśnie ktg. U kogo prowadzicie ciążę? :)
Ja biorę asmag forte (magnez w czystej postaci) 3x1 tabletkę, jak mam skurcze łydek to mam zwiększać 3 x 2 tabletki. Byle nie brać na dobę więcej niż 6. Biorę też femibion 2 (w pierwszym trymestrze femibion 1) i od chyba 24 tygodnia żelazo 1 x dziennie.
Na ciuchach i na allegro faktycznie można upolować niezłe skarby i super tanie :)
 
Margosia my również stawiamy na sporo niebieskiego w pokoiku bobasa, nawet jesli bedzie dziewczynka. Ogólnie to podobaja mi sie dziecięce pokoiki kolorowe, wiec stawiam, tez na sporo żółtego, niebieskiego i zielonego ;-)
Wesolutka ciąże prowadzi dr Tomaszewska i chociaz za pierwszym razem trafilam do niej zupełnie przypadkiem to musze przyznac ze bardzo przypadła mi do gustu za rzeczowość i konkretność. Lubie takich lekarzy :). Co do ktg to musze sprawdzić czy moj pakiet go obejmuje bo szczerze powiem ze nie sadziłam ze wogule medicover go oferuje :D

Aninek brzuszkowi napewno nic nie dolega, nie martw sie bo tym też napewno mu nie pomagasz. Może mała się wycisza :)

Mi wlasnie od kilku dni doskwieraja skurcze łydek w nocy i tak sie zastanawiałam czy mozna jeszcze dawke (3x1) magnezu zwiększyc :|. No nic, do wizyty coraz bliżej. Mam nadzieje ze problemy sie rozwiążą :)
 
Kalita - to nie ja pisałam o szwagierce, KTG można w medicoverze zrobić na pewno na podgórskiej

Co do magnezu to ja biore asmag forte 3x2 tabl.

po 30 tyg.zaczęłam brać też żelazo (tardyferon fol) 1x1 tabl.

od poczatku ciąży przyjmuję femibion, po 3 miesiącu femibion 2

Moim lekarzem prowadzacym jest dr Kszyk
 
Kalita - to nie ja pisałam o szwagierce,

Hi, hi ja pisałam o szwagierce:-p Szwagierka na chwilę obecną nie urodziła. Miała próbę oksytocynowa ale ja nie ruszyło. Postanowili dać jej więcej oksy później (nie wiem kiedy, bo jadła obiad) ale juz będzie w szpitalu do porodu. Pisałam smsa ostatnio z godzinke temu i narazie nic nie odpisała.

Co do magnezu to ja jem chelamag B6 jedna tabletkę dziennie. Wiem, że by w ciąży ale na ulotce jest napisane, żeby jedna tbl dziennie. Lekarka tym razem nie pytała jaki magnez biorę ale powiedziała, że sobie mogę dawke zwiększyć do dwóch tabletek. Witaminom jako takim w zestawie jestem przeciwna dlatego nie brałam nic oprócz kw. foliowego, a później dołączyłam sobie jedną tbl jodu -Kelp zgodnie z zaleceniem. Jako, że miesiąc temu hemoglobina mi spadła to łykam teraz dodatkowo żelazo Tardyferon Fol (Grigri;-)), ale w odstępie kilku godzin od magnezu, bo ten upośledza wchłanianie żelaza, jod też, ale akurat jod przestałam ostatnio brać. Hemoglobina mi się poprawiła ładnie ale żelazo nadal łykam.

Aninek, to dobrze, że brzuszek miękki a nie twardy. Może poleż sobie troszkę, a może to jakaś niestarwność?
Moja dzidzia tak fika i naciąga brzuch w każdą stronę, że wiecznie mam w brzuchu dziwne uczucie. Mam nadzieję, że moja powtórka z rozrywki wczorajszej wieczorno-nocnej dzisiaj się nie powtórzy:no:

Wesolutka dzięki za troskę, Ty juz po tej bezpieczniejszej stronie jesteś:tak:
 
Hej dziewczyny, trzymam kciuki za te,które wkrótce będą rodzić :-) Ja obecnie zaczynam 15 t.c. i czuję coraz wyraźniej i mocniej rozciąganie w brzuchu...w przyszłym tygodniu mam wizytę u gina i liczę,że uda mi się poznać płeć dziecka:happy2: bo na ostatnim usg nic jeszcze nie było widać....
 
Hej :-) Ja jestem już tydzień po terminie. Mam się zgłosić w poniedziałek do szpitala, także niedlugo pojawi się świeży opis :-) Aczkolwiek liczyłam na to,że moja córka zdecyduje się sama wyjść...:baffled:
 
Hej :-) Ja jestem już tydzień po terminie. Mam się zgłosić w poniedziałek do szpitala, także niedlugo pojawi się świeży opis :-) Aczkolwiek liczyłam na to,że moja córka zdecyduje się sama wyjść...:baffled:

Jeszcze ma dwie noce to może się ruszy- trzymamy kciuki i oczywiście czekamy niecierpliwie na opis!!!! :))
 
reklama
Hej :-) Ja jestem już tydzień po terminie. Mam się zgłosić w poniedziałek do szpitala, także niedlugo pojawi się świeży opis :-) Aczkolwiek liczyłam na to,że moja córka zdecyduje się sama wyjść...:baffled:
Ja również z całej siły trzymam kciuki za szybki, bezbolesny i szczęśliwy poród. Daj znać jak juz bedzie po :)
 
Do góry