reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

reklama
Ja bym chyba nie wytrzymała, nie wiedząc kto tam w brzuszku mieszka :)))))
Margosia, może Maluch tak się ustawi, że od razu będziecie wiedzieć jakiej jest płci :D Nasza najpierw się kręciła i dosyć późno poznaliśmy płeć, ale jak się już pokazała, to nawet laik zauważyłby że to Dziewczynka :)))))))
 
Czesc Wszysktim mamusiom !!!

Nam zoastało już niewiele czasu do wypakowania, wstępna data to 16 luty ale zobaczymy kiedy mała zachce wyjść na świat bo ostatnoi jak byłam u gina to okazało się że szyjka skrócona :(

tak więc leżę i sapię ;)

a co do Żeromskiego to byłam w poniedziałek na porodówce i widzę, że miałam szczęście bo akurat dwie sale porodowe były wolne i mogliśmy z mężem pooglądać :-)
 
U nas na genetycznym w 13t tak rozłożyła nogi, że lekarz mówił, że inni by za to Bogu dziękowali a my nie chcemy wiedzieć he he he
Największy problem ma z tym Babcia bo nie wie jakie ciuszki ma kupować i że w sklepach są tylko dziewczęce i chłopięce i śmiałam się z niej do wczoraj- jak sami poszliśmy na dziecięce rzeczy i tam faktycznie albo róż albo typowo chłopięce wzory, bardzo mało takich "uniwersalnych"... A ja osobiści różu nie znoszę, a jak będzie córka to wyboru nie będzie, bo utrafić ubranka w innym kolorze to masakra... ;-)

Dalej mam problem z rozmiarówkami, niektóre 68 są mniejsze niż 62 i bądź tu mądrym i pisz wiersze:-p

A jeszcze takie bardzo osobiste pytanie, jak nie chcecie to nie odpowiadajcie ;)
Dużo przytyłyście? Jak to się rozkładało w czasie? W którym miesiącu najwięcej/najszybciej?;)
 
Ostatnia edycja:
Cześć dziewczyny

Za mną pierwsza ciężka noc. Juz z wieczora dziwinie sie czułam i miałam takie jakby bezbolesne skurcze, ale tak się właśnie zaczynało z moja Marysią i przerażenie zaczęło narastać w mojej głowie. Na szczęście dzisiaj jest juz ok, a to co było to chyba Braxton-Hicks:confused: Synuś szaleje tak, że czasem z bólu sie skręcam, dobrze, że czasem też daje mamie odpocząć.

Co do fridy i gruszki to ja zdecydowanie jestem za gruszką. Małe, wygodne, chyba nawet tańsze. Po dwójce dzieci mogę stwierdzić, że w ruch wchodziła rzadko. Takie codzienne kózki z noska wyciągałam nawilżonym patyczkiem do ucha. Sól morska jest świetna na poczatek kataru, a tak to lepiej sobie go nie wywoływać u takich maluchów:-p
Zawsze można coś dokupić jak będzie taka potrzeba. Jednak jak widzicie ile dziewczyn tyle opinii;-)

Margosiu ja myślę, że Twoje pytanie wcale nie jest osobiste, chyba, że dla kogoś kto ma obsesję na punkcie tycia. Wiadomo, że w ciązy przybiera się więcej lub mniej.
Na marcówkach mamy utworzony specjalny wątek odnoszący się do narastających kilogramów:-p

Ja mam niecałe 5kg do przodu i to jest mało. Chciałabym więcej ale ciężko mi to przychodzi. Wagę wyjściową miałam 53kg, obecnie mam 57,7kg. Ważę się raczej codziennie, rano po siku.

Przy Alku przybyło mi 9kg przy Marysi 7kg. Teraz licze, że chociaż to 7 będzie, bo nie chcę, żeby dziecko ściągało za wiele ze mnie. Po porodzie podczas karmienia też fajnie by było jakby mogło ściągac z nagromadzonego tłuszczyku, a tu będę musiała bardzo pilnowac się z dobrym, regularnym jedzeniem. To nie będzie łatwie przy trójce dzieci:no:.

Moja szwagierka jest właśnie dzisiaj na porodówce w Siemieradzkim i myślę o niej od rana. Skończyła 41tyg i pojechała na próbe oksytocynową, czyli wydolności łozyska, która raczej ma się zakończyć porodem. Czop śluzowy odszedł jej juz tydzień temu i szyjka miekka była.
 
Grigri, to super Wam się udało, ponoć te porody są falami, nie ma nikogo, a jak się zacznie to kilka rodzących w jednym czasie :) Chyba sporo nas będzie w tym czasie na porodówce :D Chodzisz na ktg do szpitala?
Margosia tak jak piszesz z tymi ubrankami jest jedna wielka niespodzianka co do rozmiarówki czasem 56 są wieksze niz 62 :szok: No i moda dla dziewczynek to zdecydowanie róż i fiolet. My dostaliśmy sporo beżowych i zielonych więc róż będzie od świeta :p Ja do tej pory przytyłam 4 kg od wagi z przed ciąży, ale najpierw schudłam 6 przez wymioty do 22 tygodnia :crazy:
Dziewczyny na podobnym etapie ciąży w szkole rodzenia mówią że ok 10-12 kg przytyły.
Martuska trzymam kciuki za lepsze samopoczucie.
Kurcze mnie poki co skurcze omijaja, ale moze to i lepiej i o dziwo teraz na koncowce czuje sie znacznie lepiej niz przez pierwsze 5 miesiecy ;-)
Kiedy Dziewczyny odstawiłyście magnez? Zastanawiam się czy po wizycie 2 lutego lekarz każe mi już odstawić czy jeszcze nie ;-)
 
Moja szwagierka jest właśnie dzisiaj na porodówce w Siemieradzkim i myślę o niej od rana. Skończyła 41tyg i pojechała na próbe oksytocynową, czyli wydolności łozyska, która raczej ma się zakończyć porodem. Czop śluzowy odszedł jej juz tydzień temu i szyjka miekka była.

Dzięki za odpowiedź ;)

No i trzymamy kciuki za Twoją szwagierkę, żeby nie męczyła się za bardzo i mogła spokojnie tulić swojego Malucha :)
 
Wesolutka - mi lekarza powiedzial, że magnez mam odstawić tydzień przed planowanym porodem. Na KTG chodzę do Medicover bo mam tam kartę z firmy.

Margosia - ja mam już 15 na plusie, ale się nie przejmuję, najważneijsze żeby malutka była zdrowa :-) wagą zajmę sie po porodzie, bedziemy biegały z wózkami i przy maluchach to szybko spadnie ;-)
 
Margosia ja jakies 3,5kg do przodu. Podobnie jak Martuska waże sie każdego ranka po wysiusianiu ;).
Co do rozmiarowki to rzeczywiście tak jak piszesz, 56 czasami wieksze od tych na ponad 60. I bądz tu mądry.
Mi mama sporo białych ciuszkow i w różnych rozmiarach na "ciuchu" kupila za jakieś niebywale śmieszne kwoty, typu 1,2 zł za pajaca!!

Grigi daj znac co ze szwagierką :) tutaj ma spore grono kibiców :). Mam pytanie odnosnie KTG. Ja rowniez mam pakiet w Medicoverze. W której placówce mozna zrobić KTG?

I dodatkowe pytanie. Jaki i ile magnezu bierzecie? ja praktycznie od samego początku ciązy mam 3x1 chelamag b6. To dużo/mało?
Dodatkowo w 2 trymestrze przyjmowałyscie cos dodatkowego, np femibion2?
 
reklama
Witam .... właśnie ile mam tyle opinii ;-)

Margosiu Nasza Mała będzie miała dużo niebieskiego bo oboje z M lubimy ten kolor ;-)
a co do wagi to też nie uważam za osobiste pytanie ja mam teraz 9 na plusie w 35 tygodniu
 
Do góry