reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Dziewczyny a w przypadku znieczulenia zewnatrzoponowego tez mozna sobie wybrać pozycję do porodu? czy wtedy z góry fotel porodowy czeka? Czesc z was juz rodziła to moze sie orientujecie jak to jest?

Wesolutka dzieki za pierwsze informacje, ja chyba pomalu musze zacząć zapisywać te rzeczy bo za kilka miesiecy pewnie pozapominam a to cenne informacje. Co prawda do szkoły rodzenia zapisałam się ale im wiecej teraz sie dowiem tym wiecej pytan do czasu rozpoczecia szkoły mi sie może nasunąć :)

Oczekujaca trzymam kciuki zeby córcia jednak wytrzymała w brzuszku jeszcze troszke ;)

Ja rodze w czerwcu i jak sobie pomysle o tych grubaśnych podpachach plus majtkach siatkowych, to ja nie wiem jak ja odparzen na tylku sie nie nabawie :| przeraza mnie to troche. Takie solidniejsze krwawienie to ile mniejwiecej trwa jeszcze po porodzie?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Wesolutka, dzieki za wieści odnośnie tych badań. To ja już właściwie w trzecim trymestrze. Zobaczymy co powie lekarka na wizycie.

Oczekująca skoro małe dawki fenoterolu masz to faktycznie pewnie nie przyblokuje akcji. Trzy tygodnie zleca jak z bata. Trzymaj sie dzielnie i niech dzidzia podrośnie jeszcze trochę.

Aspazja ja też nei mam lekarza z Żeromskiego tylko z Kopernika i wcale sie tym nie przejmuję. Nie chodzę prywatnie, a dziewczyny i tak tu mówią, że jakiejś specjalnej różnicy nei odczuwały, że są niczyje jak rodziły więc staram sie być spokojna w tej materii;-)
 
Lekarza mam z Kopernika, ale chcę go zmienić i dobrze by było gdybym zmieniła na takiego, który pracuje w wybranym szpitalu. Czy mogłybyście polecić mi dobrego, godnego zaufania lekarza prowadzącego z Żeromskiego?

Aspazja obiły mi sie o uszy trzy nazwiska lekarzy z Żeromskiego: Jaworski, Gach i Hejnar. Ja mam ginekolożke również z Kopernika ale mam do niej pełne zaufanie i jej nie zmieniam :).
O powyższych lekarzach nic Ci nie powiem bo nie znam ich zupełnie, wiem tylko że te nazwiska były wspominane wcześniej. Jakby co to poczytaj znanylekarz.pl bo tam napewno znajdziesz opinie
;-).

Ogólnie to słyszałam ze w Żeromskim bardzo dobrze zajmują się pacjentkami i bez swoich lekarzy prowadzących :)
 
Dziękuję Kochane! skoro tak mówicie to nie będę się skupiać na lekarzach z Żeromskiego, a lekarza i tak muszę zmienić, nie mam zaufania niestety, bagatelizuje moje pytania o wyniki, które nie są w normie. Nie mam nawet telefonu do niego w razie W, a już raz miałam trochę nieprzyjemną sytuację w ciąży związaną z krwawienim. Czułabym się pewniej gdybym choć mogła zadzwonić.
Dziękuję Wam za odpowiedzi, fajnie widzieć jak się wszystkie wzajemnie wspieracie :) Myślę, że dołącze do tego forum na stałe :) Buaziaki !:-)
 
Margosia, myślę, że najsensowniej ok 35 tc zrobić te badania. Grupa krwi może być wcześniej, chyba że masz rh -, to też w 3 trymestrze przeciwciala. po 34 tc GBS, i od 37 tygodnia mozna zapisywac sie na ktg do poradni.
prócz tych badan które sa na stronie (wyniki badań: grupa krwi, HBS, OWA, GBS (oryginały).) dobrze zabrać ze soba ostatni wynik morfologii, badania ogolnego moczu, usg koniecznie z 3 trymestru ciąży. Noi są jeszcze pytania przy rejestracji do porodu o to kiedy poczulas ruchy dziecka pierwsze, oraz kiedy obnizyl sie brzuszek. Wiec obserwujcie to Dziewczyny :)
I jeśli chodzi o koszule do porodu to wezcie jedna jakas stara nawet do porodu, a przynajmniej 2 potem do karmienia.
O podpaskach mowily zeby wziac 4 opakowania, albo 2 i potem dokupic ewentualnie w aptece.
I generalnie do porodu trzeba miec skurcze co 5 minut trwajace przynajmniej 20 sekund, jak sa rzadsze to sie trafia na patologie :p

Dziewczyny jeszcze jedno, ktoś pytał wcześniej o golenie i lewatywe. Jeśli chodzi o golenie to wykonuja je tylko jak maja podejrzenie naciecia krocza, czyli np. jak byly jakies stany zapalne czy infekcje to wtedy na 100% beda pekniecia, i zeby tego uniknac nacinaja krocze.
A co do lewatywy to organizm się przed porodem sam oczyszcza - mogą wystąpić wymioty i biegunka, to pierwsze oznaki zbliżającego sie porodu. Więc standardowo nie wykonują lewatywy ani przy cc, ani przy sn. Ale jeśli któraś miewa problemy z zaparciami, czy jedyne o czym mysli to ze zrobi kupe przy porodzie na oczach meza, to polecaja kupic i przed porodem zrobia.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
wesolutka :)

Dziękujemy za cenne informacje :)
Wszystkie już sobie zapisałam na pulpicie, żeby później niczego nie przegapić :)
 
Ja rodze w czerwcu i jak sobie pomysle o tych grubaśnych podpachach plus majtkach siatkowych, to ja nie wiem jak ja odparzen na tylku sie nie nabawie :| przeraza mnie to troche. Takie solidniejsze krwawienie to ile mniejwiecej trwa jeszcze po porodzie?
generalnie to do 6 tygodni, tak intensywnie to ze 2-3
ja niestety ostatnio nabawiłam się zakrzepów w żylakach i musiałam brać w trakcie połogu zastrzyki przeciwzakrzepowe co wydłużyło intensywne krwawienia do 5 tygodni a nie intensywne to już nawet nie pamiętam... ale strasznie długo :-(

Dziewczyny jeszcze jedno, ktoś pytał wcześniej o golenie i lewatywe. Jeśli chodzi o golenie to wykonuja je tylko jak maja podejrzenie naciecia krocza, czyli np. jak byly jakies stany zapalne czy infekcje to wtedy na 100% beda pekniecia, i zeby tego uniknac nacinaja krocze.
A co do lewatywy to organizm się przed porodem sam oczyszcza - mogą wystąpić wymioty i biegunka, to pierwsze oznaki zbliżającego sie porodu. Więc standardowo nie wykonują lewatywy ani przy cc, ani przy sn. Ale jeśli któraś miewa problemy z zaparciami, czy jedyne o czym mysli to ze zrobi kupe przy porodzie na oczach meza, to polecaja kupic i przed porodem zrobia.

ja się ogoliłam na zero na 4 dni przed terminem i na drugi dzień akurat się zaczął poród-bez włosków łatwiej utrzymać higienę przy ciągłym krwawieniu... już sama krew jest kłopotliwa a jakby się jeszcze gdzieś miała przyklejać... same wiecie
 
Wesolutka dzięki za info :) strasznie dużo jak na pierwsze zajęcia :-D

My po wizycie :-) szyjka się skraca ale powoli więc jest ok :-) wyniki w normie, Mała też waży 2kg :-)
 
Wesolutka dzięki za info :) strasznie dużo jak na pierwsze zajęcia :-D

My po wizycie :-) szyjka się skraca ale powoli więc jest ok :-) wyniki w normie, Mała też waży 2kg :-)


Brawa za wieści :))


Mnie golenie trochę niepokoi, bo używam kremu do depilacji i jest super wszystko ładnie gładko itp. ale na krótko... a potem, żeby go znów użyć trzeba trochę odczekać, aż włoski odrosną bo na takie króciutkie to nie działa...
A po maszynce zostają okropne chrostki;/
No a ciężko się wstrzelić, żeby trafić tak idealnie;p
Jak Wy robicie żeby było dobrze?
 
reklama
Do góry