reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Polecam dopisanie się do petycji o objęciem rocznym urlopem macierzyńskim wszystkich matek 2013. http://www.petycje.pl/petycja/9080/...w_wszystkich_dzieci_narodzonych_w_2013_r.html

Co do becikowego to państwowe ograniczenie dochodowe 1922 netto na członka rodziny. Do krakowskiego 850 netto.
Dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie Gminy Miejskiej Kraków, uprawnionych
osób, co najmniej od jednego roku przed dniem urodzenia się dziecka (np. dowód osobisty,
karta pobytu lub urzędowe potwierdzenie zameldowania na pobyt stały lub czasowy albo
inny dokument potwierdzający fakt zamieszkania na terenie Gminy Miejskiej Kraków). odsyłam do linka umk.
https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub=procedura&proc=SO-21
 
reklama
Co do becikowego to państwowe ograniczenie dochodowe 1922 netto na członka rodziny. Do krakowskiego 850 netto.
Dokument potwierdzający zamieszkanie na terenie Gminy Miejskiej Kraków, uprawnionych
osób, co najmniej od jednego roku przed dniem urodzenia się dziecka (np. dowód osobisty,
karta pobytu lub urzędowe potwierdzenie zameldowania na pobyt stały lub czasowy albo
inny dokument potwierdzający fakt zamieszkania na terenie Gminy Miejskiej Kraków). odsyłam do linka umk.
https://www.bip.krakow.pl/?dok_id=3276&sub=procedura&proc=SO-21


Ja z tego rozumiem, że wystarczy jak jeden z rodziców- składający wniosek mieszka rok w Krk, drugi nie musi?:)
 
Margosia, "osób uprawnionych" to chyba oboje musicie...

we wniosku wpisuje sie zamieszkanie obojga rodziców...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
"Dokument potwierdzający zamieszkanie uprawnionej osoby na terenie Gminy Miejskiej Kraków,
co najmniej od roku przed dniem urodzenia dziecka (dowód osobisty, karta pobytu lub urzędowe
potwierdzenie zameldowania na pobyt stały lub czasowy albo inny dokument potwierdzający fakt
zamieszkania na terenie Gminy Miejskiej Kraków)."

Z tego sobie wnioskuję, że tylko jednej?

I jest osobna rubryka na miejsce zamieszkania wnioskodawcy i osobna drugiego rodzica?



Petycja podpisana i rozesłana dalej :)
 
Ostatnia edycja:
są takie pozycje:
- Miejsce zamieszkania wnioskodawcy *
- Miejsce zamieszkania drugiego z rodziców dziecka *
* Zgodnie z art. 25 Kodeksu Cywilnego miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta
przebywa z zamiarem stałego pobytu. Jest to miejsce, w którym osoba fizyczna posiada centrum interesów osobistych
lub gospodarczych, w którym skoncentrowane są jej plany życiowe i miejsce to stało się ośrodkiem życia codziennego.

Wiesz, tu jest numer telefonu lepiej się dowiedz z pewnego źródła :)
12-616-5023
 
Jak mąż kiedyś mial problem z zarejestrowaniem auta na siebie bo nie mial adresu zameldowania to potrzbował oświadczenia, że mieszka ze mną na mieszkania (umowa najmu była na mnie) i to wystarczyło. Oświadczenie w stylu ja XX umożliwiam zamieszkanie osobnikowi Xy pod danym adresem na czas nieokreślony itp
 
reklama
Cześć dziewczyny;-)

Musiałm troszkę nadrobić, żeby być na bieżąco.

Moje doświadczenie też nie najświeższe, bo to już prawie cztery lata, ale...
Podpaski miałam swoje i niektórzy lekarze narzekali, że za małe i powinny być podkłady poporodowe a nie podpaski bo coś tam coś tam i w ogóle. A ja miałam cesarkę, po której bardzo ładnie mnie posprzątali i nie krwawiłam jakoś strasznie, wystarczały mi duże podpaski, zupełnie nie wiem co stanowiło dla nich problem.
Z majtkami też się czepiali, z tym, że ja miałam takie fizelinowe, jednorazówki i cały czas słyszałam że mają być siatkowe, bo krocze w takich nie oddycha (swoją droga jak ma oddychać, jak zatkane podkładem poporodowym?). Tym razem chyba spróbuję ze zwykłymi bawełnianymi, albo jeszcze lepiej Martuska ty spróbuj i daj znać jak poszło;-).

Spróbuje i dam znać:tak: Pewnie jakieś te podkłady będę musiała zabrać, żeby w razie draki mieć. Dawniej pamiętam, że dawał szpital a teraz juz kążą kupować.
Co do majteczek siatkowych, to ja przyznam, że kupiłam sobie zwykłe majtki bawełniane w tesco za grosze, które jak się pobrudzą będę mogła wyrzucić. Nie pobrudziły się i miałam je jeszcze po urodzeniu córeczki. Potem się rozciągły i poszły w kosz. Podpaski lubię takie cienkie, bo są tak samo chłonne a nic mnie tak nie wkurza jak chodzenie z grubą podpachą, która odstaje na tyłku. Ja wiem, że to szpital i sytacja wyjątkowa, ale mimo wszystko jak wystarczą mi te nocne podpaski to będę szczęśliwa.
Ja miałam to szczesc, że krocze nie cięte więc nic mnie nie bolało i mam nadzieję, że teraz tez sie tak uda.

oczekujaca trzymam kciuki obyście jak najdłużej wytrzymali w dwupaku :-)
ja mam wizytę jutro lub w środę (zależy jak się zbiorę) i też się martwię bo już 3tyg temu mówił mi że za szybko szyjka się skraca :-(

Margosia ale Ty masz termin na czerwiec ?! mamusie dzieci urodzonych po 17 marca będą miały taką możliwość.

Co do spania to ja też słyszałam że najlepiej na początku w rożku bo dziecku przypomina to brzuszek :-) śpiworek to dla większego żeby się nie wykopał i nie było za zimno :-)

Ja właśnie jestem tą która termin ma na 20 marca i ciekawe, czy sie załapię na to roczne macierzyńskie. Szczerze to się nie nastawiam, bo u mnie dzieciaczki wychodziły zawsze ciut wcześniej więc tym razem synuś musiałby się wstrzymać do tego 18 chociaż:-p

Co do rożków to u mnie dwójka w rożkach spała. Te śpiworki lepsze jak dla mnie dla starszaczków, bo są z reguły na szelkach i mnie się wydaje, że jak dziecko ma całe ręce odkryte od ramion do dłoni to mu chłodno będzie, a w nocy zawsze troszke chłodniej powinno być w pokoju więc ja tam wolę w rożek opatulić i kocykiem zawsze można dokryć do pasa. Plus włąsnie dzieci lubią być trochę ściśnięte, bo czuja się bezpieczniej.

Oczekująca, a w którym tygodniu jesteś, bo suwaczka brak u Ciebie. Po fenoterolu to czesto gęsto szyjka tak się lubi przyblokować, że nawet po odstawieniu dziewczyny samodzielnie nie mogą urodzić. Często przenoszą, albo mają prod wywoływany, ale zobaczysz jak to będzie u Ciebie:blink:

Dzięki dziewczyny za info na temat tych majt i podkładów. Dalej nei wiem jak "stare" mogą być te badania 6 tyg? Tak jest zdaje się w Siemieradzkim. Może wszędzie tak samo?
 
Do góry