reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Oczekujaca jeśli mogę spytać to co się dzieje :)

Mam miekka i krotka szyjke i duuuuzo skurczy wiec od jakieggos czasu jestem na fenoterolu i konskiej dawce magnezu i razem z lekarzem mamy nadzieje ze to pomoze dotrwac do 37 tc. Wtedy bede odstawiac leki i konsekwencja moze byc porod natychmiastowy.


Co do podpasek to ja kupilam 3 paczki ale to dlatego ze wiem ze ja nawet jak mam okres to co chwilka je zmieniam bo nie lubie bardzo za dlugo czekac:p
 
reklama
white ordchid to jak tylko trafimy na te zajecia, bo ja w ogole nie znam szpitala to milo mi bedzie Cie poznac :D:D Nawet nie wiedzialam ze jest osobne wejscie na oddzial ginekologiczno - polozniczy ;-)
Dziewczyny jasne, że się podzielę informacjami, tymbardziej, że mam masę pytań bo kompletuje wyprawkę. Łącznie zod wczoraj nurtujacym mnie pytaniem czy dziecko śpi pod kocem, w rozku, spiworku itp. :szok:

A tutaj ciekawostka. Malutka podczas cesarki chwyciła lekarza za palec :)
Powitała lekarza, zanim się urodziła - Wideo w Onet
Zobacz załącznik 528094
 
Dziewczyny a orientowałyście się już czy do becikowego dochód liczy się na 2 czy na 3 osoby? Tzn. z narodzonym dzieckiem czy bez niego???
 
wesolutka85 dziecko śpi w czym chcesz...może być rożek póki malutkie chociaż niektórzy twierdzą że to może powodować problemy z bioderkami - tak słyszałam od kilku osób.
Śpiworek jest o tyle fajny że dziecko się nie rozkopie w nocy i nie zmarznie...
ja kupiłam rożek i mam kołderkę taką dłuższą żeby móc ją opatulić materacyk i dziecko się nie rozkopało.
 
Dziewczyny a orientowałyście się już czy do becikowego dochód liczy się na 2 czy na 3 osoby? Tzn. z narodzonym dzieckiem czy bez niego???

Z tego co wiem, to liczy się na tyle na ile w danym momencie jest osób na utrzymaniu, czyli włącznie z dzidziusiem :) Nie dowiadywałam się super dokładnie, bo u mnie nawet dzieląc na 2 się mieścimy :/ najlepiej zadzwonić do MOPS.
Natomiast z tego co wyczytałam, nie będzie już tak łatwo dostać becikowego od Miasta Krakowa.
Wprowadzili kryterium dochodowe 850zł (netto) na osobę, a w dodatku należy udokumentować, że na rok przed urodzeniem dziecka rodzice mieszkają w Krakowie :( Kiedyś wystarczyło,że tylko jeden rodzic był zameldowany...na tym szczególiku "popłynęłam" :(
 
Ostatnia edycja:
Co do becikowego .. czy wazna jest data złożenia podania czy data urodzenia dziecka .. mam nadzieje ze to drugie
a co dochodu to 1900 złoty netto czy brutto .. jak brutto to będę kląć
 
Z tego co wiem, to liczy się na tyle na ile w danym momencie jest osób na utrzymaniu, czyli włącznie z dzidziusiem :) Nie dowiadywałam się super dokładnie, bo u mnie nawet dzieląc na 2 się mieścimy :/ najlepiej zadzwonić do MOPS.
Natomiast z tego co wyczytałam, nie będzie już tak łatwo dostać becikowego od Miasta Krakowa.
Wprowadzili kryterium dochodowe 850zł (netto) na osobę, a w dodatku należy udokumentować, że na rok przed urodzeniem dziecka rodzice mieszkają w Krakowie :( Kiedyś wystarczyło,że tylko jeden rodzic był zameldowany...na tym szczególiku "popłynęłam" :(

Czytałam opis teraz o becikowym w krakowie
NIe ma nic o zameldowaniu cały czas posługują się terminem miejsce zamieszkania
 
ale oboje rodziców czy dalej wystarczy jedno?
Bo u nas tylko Tż mieszkał przez cały rok- ja tylko 9 miesięcy...

Jak każą podzielić na 3 to my się załapiemy z 850złl, a jeżeli dziecka nie wezmą pod uwagę to nie...

A to 1900 od państwowego becikowego to netto...

Wiem też, że wcześniej dziecko nie musiało mieć meldunku w gminie Kraków a teraz jest to obowiązkowe (dużo studentek tu rodziło i dostawało becikowe a teraz chcą to ukrócić)
 
white ordchid to jak tylko trafimy na te zajecia, bo ja w ogole nie znam szpitala to milo mi bedzie Cie poznac :D:D Nawet nie wiedzialam ze jest osobne wejscie na oddzial ginekologiczno - polozniczy ;-)
Dziewczyny jasne, że się podzielę informacjami, tymbardziej, że mam masę pytań bo kompletuje wyprawkę. Łącznie zod wczoraj nurtujacym mnie pytaniem czy dziecko śpi pod kocem, w rozku, spiworku itp. :szok:

haha ja tez kompletnie nie znam szpitala :-) ostatnim razem jak w nim bylam to sie zgubilam :-D:zawstydzona/y:
to jest osobne wejscie??:eek: dobrze wiedziec :-)
ja dzwonilam w piatek potwierdzic, ze zaczynamy w poniedzialek i mila pani powiedziala mi, ze przy wejsciu na ginekologie jakis pan windowy bedzie nas zwozil na dol... chyba wybierzemy sie tam z mezem wczesniej zeby w ogole tej ginekologii poszukac :-D

ja wlasnie wstrzymywalam sie na razie z kupowaniem takich rzeczy pielegnacyjno-karmieniowo-szpitalnych, bo jestem bardzo ciekawa jakich cennych rad nam udziela ;) to moje pierwsze dziecko, wiec jestem kompletnie zielona :-p bede siedziec z zeszytem i pilnie notowac :-D

co do spania to ja na poczatek przewiduje spanie w rozku, bo podobno noworodki lubia byc scisniete (rozek jakby co moge rozlozyc do malej kolderki), a jak z rozka wyrosnie to przewiduje spiworki do spania ;) kocykow raczej tylko do wozka bede uzywac.
 
reklama
Nasze będzie spać w śpiworku, ponieważ Dziadkowie w swojej radości i nieograniczonej miłości do pierwszego/pierwszej wnuczka/i już zainwestowali:-)
Musze ich trochę pohamować:-D
 
Do góry