reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Żeromskim

Dziewczynki Szcześliwego Roku 2013 :-)

Ja jutro na ktg idę rano i mam pytanie: gdzie to dokładnie jest?? Mam sie zgłosić tam gdzie na porodówkę przyjmują, czy gdzie ?/ I drugiue pytanie: mam być na 8:15, ale czy to jest tak,że wejdę o tej goidzinie, czy trzeba swoje w kolejce odsiedzieć??
 
reklama
Rozia ktg robią w poradni, a nie na porodówce. Wejście do poradni jest obok wejścia na oddział od strony głównego korytarza szpitalnego (Poradnia Ginekologiczna i Patologii Ciąży).
Ktg umawiają na godziny, tak, że raczej nie powinnaś długo czekać, ale jakieś małe opóźnienie może się zdarzyć, zależy na ile sprawnie będą szły ktg wcześniejszych pacjentek - czasem któraś musi poleżeć dłużej, albo wpada "nagły przypadek" w kolejkę.
 
hello :rofl:
Dziewczyny, mam pytanie: czy któraś z Was robiła usg genetyczne 3D/4D I trymestru? Ja właśnie zapisałam się na przyszły weekend do Ultramedica na ul.Dietla, na ich stronie pisze,że mają tam teraz najnowszy sprzęt do usg w KRK....jestem ciekawa, czy któraś z Was tam była?
 
Ja byłam dziś na wizycie, ale bez USG więc sobie Malucha nie pooglądałam :)
Następne za miesiąc- to już będzie połówkowe :) Szybko leci- podobno 2-ga połowa się wlecze ;)
A najgorzej 9 miesiąc trwa podobno pół roku... he he he :)
Badania w normach, nieliczne bakterie w moczu ale gin stwierdziła, że wszystko w normach dla ciężarnych więc ok :)

I najlepsze, za pomocą kółeczka wyznaczyła mi termin czucia pierwszych ruchów na 23.01... Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jakim cudem go tak wyliczyła he he he :)
Oczywiście powiedziała, ze orientacyjny i mogą być zarówno troszkę później jak i troszkę wcześniej :) Ale żeby w okolicach tej daty zwracać już szczególniejszą uwagę na to co dzieje się w brzuszku :)
I stwierdziła, że usg połówkowe jest uzależnione od tych ruchów, że muszę już je czuć na tym badaniu?

A co do pytanie o usg na dietla to nie wiem nie byłam :)
 
ja też nie wiem co do usg, ja robiłam połówkowe na lea ale podobno dobrze robią na pl szczepanskim :-)

Pierwsze ruchy :-D kiedy to było ;-) hehehe
Margosia nie wiem czy się wlecze czy nie ... ja jestem od 8tc na L4 i szczerze powiem że nie wiem gdzie te tyg minęły ...
 
Aisha, ja na twoim miejscu nie sugerowałabym się najnowszym sprzętem a raczej lekarzem który usg wykonuje.
Zorientuj się może jacy lekarze wykonują tam usg i poszukaj opini na znanylekrz.pl :)

Ja usg I trym robiłam u dr Wiecheć na ul. Felińskiego (przy wylocie na Warszawe). Szczerze mogę polecić tego lekarza. Bardzo sumienny, szczegółowy i mimo około godzinnego opóźnienia (akurat tego dnia) nie odczułam żeby się spieszył albo nas zbywał. W moim przypadku dzidzia byla ułożona niekorzystnie do badania, ale tak umiejętnie poprowadził głowicę ze udało się wykonać wszytskie niezbędne badania :).
My na pamiątke dostaliśmy zdjęcie (takie do ramki, nie czarno-biale jak z tradycyjnego usg). Słyszałam ze jesli wczesniej sie uprzedzi lekarza to mozna dostać również płytke z nagraniem.

Margosia, ja do kolejnej wizyty jeszcze półtora tygodnia musze czekac, a tez nie wiem czy bedzie z usg czy bez:(, jesli bez to kolejne usg zapowiada sie dopiero na za 3 tygodnie :(, chyba odziczeje do tego czasu.
U mnie skończony 16 tydzien ale juz od kilku dni czuje ruchy maluszka :) musze wam powiedzieć kobitki ze jest to jedno z cudowniejszych odczuć, takie delikatne "smyranie" od środka :)
 
reklama
Kalita a właśnie dr Wiecheć nie pracuje jeszcze na pl Szczepańskim ? tak mi się obiło o uszy jego nazwisko że jest dobry :-)

co do l4 niestety na początku było ciężko ze względu na samopoczucie a później to przez pracę ...
 
Do góry