reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

reklama
Myślę że reakcja na gaz jest bardzo indywidualna. Ja wzięłam od 6 cm (wcześniej ból był jak najbardziej do zniesienia) i do 10 cm rewelacja. Praktycznie bólu nie czułam. Wdycha się na skurczu i efekt jest jak po alkoholu, odrywasz się od rzeczywistości. Oczywiście jak tylko przestaje się wdychać gaz rzeczywistość wraca. :)
 
fakt, i na to liczę, że jednak poród będzie przed weekendem majowym ;)
czy któraś z was korzystała z "gazu rozweselającego" podczas porodu w Ujastku? :) jakie efekty? każda może skorzystać czy niechętnie dają?

GAZ DAJĄ CHĘTNIE (PRZY 1 PORODZIE DOSTAŁAM, PRZY DRUGIM NIE ZDĄŻYTŁAM NIC DOSTAĆ, LEDWO ZDĄŻYŁAM PRZYJŚĆ NA PRZED PORODOWĄ, PRZEBRAŁAM SIĘ I URODZIŁAM na porodowej w 5 minut a raczej w 3 parcia.
Zajrzyj wcześniej na moją relację z porodu jeśli chcesz-parę stron wcześniej poród był 23 maja

Oczywiście gaz i jego efekty to indywidualna sprawa. Na mnie zadziałał tak że woóle nie zmniejszył odczuwania bólu tylko mnie otumanił i czułam się jak mega pijana-nie mogłam słowa wypowiedzieć, ruszyć ręką ani nogą, nawet uczciwie pojęczeć z bólu ;-) "najlepsze" było to że w tym czasie dostałam do wypełnienia ankietę anestezjologiczną (bo chciałam ZZO) , oczywiście nie byłam w stanie jej ani przeczytać (oczy się zamykały po gazie) ani wypełnić więc czytał mi mąż a ja mówiłam co ma pisać. Pół biedy kiedy było albo TAK albo NIE, bo kreciłam głową i robiłam yyy na nie , potakiwałam yhyyy na tak. Schody się zaczeły jak przyszło mi powiedziec ze zazywam euthyrox :-D
 
dzięki za info :) to pewnie skuszę się na ten gaz :) ale nie wiecie, czy są może jakieś przeciwwskazania do niego?

w przypadku Ujastka spotkałam się z taką opinią, że opieka podczas porodu jest super, podobnie jak opieka nad noworodkiem, ale że niestety bardzo słabo jest z opieką nad samą kobietą. też odniosłyście takie wrażenie?

korzystała któraś z Was z możliwości wynajęcia pokoju z mężem? bo tak się zastanawiałam, czy by może na pierwszy dzień i noc został. orientujecie się, ile kosztuje takie coś?
 
Katerinka_2, hej :) mam pytanie. Jak ogarniasz dwojke takich Maluszkow? Pytam bo planujemy drugie dziecko i roznica wieku byla by podobna do Twojej dwojeczki. Cora zazdrosna bardzo?

Nie ogarniam. Pati nie jest zazdrosna ale bunt dwulatka plus jej bardzo żywiołowych charakterek i do tego wiecznie na rękach Michałek to codzienna katastrofa.... Oj nikomu nie polecam. Za szybko :(
 
reklama
Nie chustuje... Jakoś się przestraszyłam ze nie będę umiała i chciała wiązać małego ("mały" ma ponad 7 kg) i zmarnowanych przez to pieniędzy. Off topic się zrobił :)
 
Do góry