reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Katerinka_2 u mnie Ola ma 2 lata i 8 miesiecy a Kaja 5 miesiecy u nas odpoczatku sprawdzilo sie nosidełko firmy Tula -Tuli bo mniejsza cora caly czas na rekach a to nosiedlko w minute sie ubiera i zapina.Generlanie uwazam że najlpeszy czas jest jak juz jedno dziecko pojdzie do przedszkola wtedy na spokojnie mozna ogarnąć drugie:)
 
reklama
hej, dziewczyny czy do CC powinnam spakować do torby coś innego lub nie pakować czegoś co jest podane na stronie? czy powinnam się jakoś specjalnie przygotować ?
jakie są Wasze doświadczenia? jak wygląda CC na Ujastku?
pozdrawiam!!
 
Dehaira na pewno nie pozwola ci wziac wszystkich rzeczy ktore bedziesz miala w torbie. Karza dzis przepakowac sie do dwoch torebek gdzie w jednej beda najwazniejsze rzeczy dla dzidziusia (ubranko, pampersy, chusteczki, linomag) i najwazniejsze dla siebie (szlafrok, kapcie, zel/mydelko) a reszte ma pozniej dowiezc maz. no i wez ze soba TELEFON bo na przedporodowej i poporodowej moze to byc twoj jedyny kontakt ze swiatem, tzn na przedporodowej mozesz siedziec nawet do 13 bo nie wiadomo jak sie z cesarkami wyrobia a tam nikt nie ma wsstepu. No i potem mozesz zostac skierowana na taka sale jak ja gdzie tez nikt nie ma wstepu i dopiero na drugi dzien cie z niej wywioza, ale nie zawsze tak jest.
 
U nas jako tako nie bylo buntu dwu latka,byla dziwna zmiana jak ola miala 2.5 roku wtedy tez urodzila sie siostrzyczka, najgorsze 3-4 miesiace, kiedy mlodsze jest malutkie i trzeba sie nim zajmowac kiedy kolki czy inne bolesci wtedy ona jest najwaznijesza bo placze a drugie dziecko no tez chce byc wazne,najgorzej sie zebrac na spacer jedna ubrac druga i siebie:)my na szczescie zalapalismy sie na przedszkole:)wiec juz jest lepiej.
 
Dehaira, miałam drugą cc na Ujastku w lipcu tego roku. Spakuj się normalnie, według wytycznych ze strony. Rzeczy dla malucha przygotuj już na sali, żeby tata mógł podać, mogą też wziąć Przed Twoim wyjazdem na salę. Ze specjalnych przygotowań: depilacja krocza, wieczór wcześniej, możesz także sama rano zaaplikować sobie coś przeczyszczającego (rodzaj lewatywy,zapytaj lekarza prowadzącego, ja miałam jakiś specjalny płyn) Uwaga na jedzenie zgodnie z wytycznymi szpitala ostatnim posiłkiem przed cc powinna być zupa dzień wcześniej:szok: Ja zjadłam jeszcze porządną kolację ok godz.20. Na cc czekałem do 14, umierałam z głodu. Po przyjęciu i "zakwaterowaniu" dostaniesz jednorazową koszulkę i poproszą cię o prysznic z płynem odkażającym ( dostaniesz od nich), potem kilka kroplówek i na salę, czasem czeka się długo. Na sali do cc siadasz na stole i dostajesz znieczulenie ( standard to podpajęczynówkowe). Potem kładziesz się, odkażającym cię, obkładają chustami i po chwili słyszysz już swoje maleństwo. Zważą je, zmierzą, ocenią i dziecko jedzie na noworodkowy a ciebie szyją, trwa to dłużej niż część pierwsza. U mnie całość 30 minut. Potem różnie, zazwyczaj na salę pooperacyjną. Mnie udało się ją ominąć, od razu byłam w swojej sali i synka dostałam zaraz po przyjeździe na salę. Po ok 12 godzinach uruchamiają cię. Aha, jest jeszcze cewnik zakładany na sali operacyjnej. Wypis po 3 dobrach, jeśli z Tobą i dzieckiem ok. Powodzenia!,,
 
reklama
Do góry