reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

a ja mialam miec termin na 14.10 ale dzis sie okazalo,ze szyjka skrocona, a maly zwolnil tempo wzrostu :( wiec w kazdej chwili moge sie pojawic na Ujastku.
Jechac bede z Krolowej Jadwigi, wiec tez jakos blisko nie mam. W godzinach dziennych jade okolo 30min.

Do mam rodzacych tam przez CC - poniewaz operacja odbywa sie w ichniejszej koszuli, ile potrzebuje miec swoich na pobyt w szpitalu? Prosze o odpowiedz bo musze sie pospieszyc z pakowaniem torby


Hej
Ja jestem w miarę na świeżo po CC na Ujastku. Wszystko zależy ile czasu tam spędzisz ;) |My wyszliśmy na 3cią dobę i wystarczyły mi dwie koszule. Aha i jeśli jedziesz na planowane CC to lepiej od razu spakuj dla siebie: koszulę, szlafrok, ręcznik, kosmetyki, kapcie i dla maleństwa: 3-5 pieluch tetrowych, 1 komplet ubranek, czapeczka, rękawiczki, skarpetki, rożek, 10 pampersów, chusteczki nawilżające w jakiś jeden pakunek bo tylko z tym wpuszczają na przedoperacyjną a resztę niby każą na drugi dzień mężom donosić ;)
Niestety nie wiedziałam o tym wcześniej (i nie tylko ja) i było przepakowywanie w korytarzu jak się już dowiedziałyśmy ;)

A z mniej przyjemnych doświadczeń które mnie na szczęście nie dotknęło tylko młodą dziewczynę z sali gdzieś obok, zszywała ją po cięciu taka młoda lekarka (nie znam nazwiska) szczupła długie włosy niebrzydka ;) trochę spieprzyla szycie i dziewczynie trzeba było potem 4 szwy dodatkowo zakładać, a lekarka poproszona żeby zobaczyć swoje "dzieło" nie bardzo się przejęła tylko zapytała co ma tam zobaczyć i czy już może iść. No i poszła. Ale to wcale nie musi być regułą w przypadku tej lekarki może akurat gorszy dzień miała.

Pozdrawiam.
 
reklama
AgaDe:
Lekarz (dr. Hubert Huras) który mnie prowadzi pracuje na Kopernika (przychodnia Promedis - mam tam abonament z pracy wykupiony)
Ostatnio zapytałam jak wygląda teraz porodówka Uniwersytecka w czasie remontu i po wizji sześcioosobowej sali z parawanikami "jak na Ostrym Dużurze" podjęłam decyzję że chyba jednak podziękuję.
W związku z tym na Ujastek pojadę niejako "z ulicy', wybieram się na wtorkowe dni otwarte (są co tydzień od 15) chyba w przyszłym tygodniu-może zabierzemy sie razem skoro tak blisko mieszkamy? No i tak jak wczesniej pisałam-chodzimy tam do szkoły rodzenia.
 
Hej
zszywała ją po cięciu taka młoda lekarka (nie znam nazwiska) szczupła długie włosy niebrzydka ;) trochę spieprzyla szycie i dziewczynie trzeba było potem 4 szwy dodatkowo zakładać, a lekarka poproszona żeby zobaczyć swoje "dzieło" nie bardzo się przejęła tylko zapytała co ma tam zobaczyć i czy już może iść. No i poszła. Ale to wcale nie musi być regułą w przypadku tej lekarki może akurat gorszy dzień miała.

Pozdrawiam.

Może uda się zidentyfikować tę uroczą "szwaczkę" z nazwiska ? Może faktycznie gorszy dzień, ale myślę że krocza źle zszytej młodej mamy to nie interesowało... Gorszy dzień można mieć przy obieraniu ziemniaków :no:
 
Może uda się zidentyfikować tę uroczą "szwaczkę" z nazwiska ? Może faktycznie gorszy dzień, ale myślę że krocza źle zszytej młodej mamy to nie interesowało... Gorszy dzień można mieć przy obieraniu ziemniaków :no:

Dobrze to ujęłaś :)
A czy któraś dziewczyna ma namiar gdzie kupić w krk tanią koszulę do szpitala?
Ewentualnie jakiś namiar z allegro na prv?
Będę wdzięczna
 
Też zaczynam się rozglądać za koszulą. Przeraża mnie jak na razie to że większość jest w jakieś infantylne misie, ptysie czy inne pszczółki... A to ma być koszula dla kobiety a nie dla dziewczynki :/ jak coś ciekawego znajdziesz to pisz :)
 
Może uda się zidentyfikować tę uroczą "szwaczkę" z nazwiska ? Może faktycznie gorszy dzień, ale myślę że krocza źle zszytej młodej mamy to nie interesowało... Gorszy dzień można mieć przy obieraniu ziemniaków :no:


To akurat było szycie po CC, które z tego co wiem przynajmniej na dwa razy było poprawiane :( więc pacjentka się dodatkowo zestresowała i potem bała się ruszyć z łóżka żeby sobie bardziej nie zaszkodzić.
 
Kiedys na Meissnera był i chyba nadal jest sklep Tombiś z ubrankami i akcesoriami dla dzieci oraz kobiet w ciąży. Nie wiem jak teraz wygląda tam sytuacja cenowa ale z rok temu było w miarę przystępnie w porównaniu z tzw. firmowymi sklepami, tylko koszule niestety głównie z jakimiś bocianami czy misiami.
 
Nooo to ja Was przebije :-) na Ujstek mam ok 40 km bo jade zza krakowa :tak:
co do koszul ja biore swoje stare, bo z tego co widze to macie racje z tymi misiami itp... kazda mama w takiej chodzi...
maggi ja mam termin ok 19.10;-) a ostatnio bylam na rozmowie z Pania polozna :tak:
 
Nooo to ja Was przebije :-) na Ujstek mam ok 40 km bo jade zza krakowa :tak:
co do koszul ja biore swoje stare, bo z tego co widze to macie racje z tymi misiami itp... kazda mama w takiej chodzi...
maggi ja mam termin ok 19.10;-) a ostatnio bylam na rozmowie z Pania polozna :tak:
niestety wszędzie misie, tragedia ;)

Magda_Mr obawiam się, że ja będę przed terminem i raczej się nie spotkamy
 
reklama
mam pytanie do mam, które były na konsultacjach/ostrym dyżurze na Ujastku kiedy coś się działo.
Póki co (odpukać) mój przypadek nie wymaga przyjęcia na ostry dyżur, ale konieczna jest konsultacja z kimś ze szpitala.
Jak to się odbywa? Mam iść na izbę przyjęć czy umówić się do przychodni przyszpitalnej,a oni jeśli będzie trzeba zrobią wszystkie badania?
 
Do góry