reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Porod w szpitalu Ujastek

Do ReniaMa : cześć :) Ja również jestem w 33 tygodniu ciąży i mam zamiar rodzić na ujastku przez CC, tylko dopiero w poniedziałek będe dzwonić i umawiać się na wizytę z ordynatorem w celu ustalenia terminu. myśle że może ustalą mi termin blisko twojego i będziemy miały okazję sie poznać :-) Powiedź mi czy twoje maleństwo ma czkawki ? Pozdrawiam
 
reklama
witam się i ja :-)
czkawka to normalna sprawa :-p
Aleks ja również mam ktg w poniedziałek :tak: bardzo jestem ciekawa jaki lekarz będzie...
 
Kasia.nataka na którą masz godzinę ? ja na 16.
W czwartek chyba bede musiała iśc na odział bo mój gina. powiedział, że jak nie urodze tydzień po terminie to musi skierować mnie na odział:no:
moje dziecko miało czkawki kilka razy dziennie, teraz się troche uspokoiły
 
Jest możliwość wykupienia miejsca w pokoju dla osoby towarzyszącej, to wygląda wówczas tak, że mieszkacie razem, doba kosztuje 300 zł/os.
 
Aleks, tydzień po terminie zgłaszasz się na główną recepcję/rejestracjęUjastka i mowisz że już tydzień po. Pani spisuje Twoje dane i zgłasza lekarzowi dyżurującemu. Ten Cię bada i przyjmuje na oddział. Przynajmniej tak było w moim przypadku. :-) Nie potrzeba żadnych skierowań, umawiania itd.
 
aleks ja poszlam w dniu kiedy mialam termin porodu do swojego gina. On wystawil mi skierowania do szpitala w ktorym wpisal aby tetno plodu bylo monitorowane przy KTG. Wpisal tez prosbe o KTG. Ja juz wtedy mialam skurcze co jakis czas codziennie z tym ze nieregularne, oraz ponad 2 cm rozwarcia.
Pojechalam na Ujastek z tym skierowaniem. Podpieli mnie pod KTG i przez noc obserwowali czy cos sie rozwinie. Rano mi powiedzieli ze moge isc na patologie ciazy i tam czekac, albo podepna mnie pod oksytocyne. Wiec zgodzilam sie na oksy i urodzilam dokladnie tego dnia kiedy mi wszyscy wrozyli ze urodze t j 11.11.11r :p Świeto niepodleglosci ;) To bylo 2 dni po terminie porodu.
 
Dzieki dziewczyny za info:)
ja prawdopoadobnie pójde do szpitala w czawrtek. Dzis byłam na KTG ale nie ma żadnych oznak porodu, i lekarz powiedział, że dostanę "balonika" i oksy i urodzę. Czy którś miała ten balonik?
jak to jest z tą oksytocyną? ona nie tylko wywołuje skurcze ale także przyśpiesza poród? to prawada? co jeszcze wiecie o wywoływaniu porodu?
 
reklama
Witajcie dziewczyny! Mam termin na 14 sierpnia i zamierzam rodzić na Ujastku. Ostatnio zastanawiałm się też nad Siemiradzkim. Wiele moich koleżanek rodziło na Ujastku i wszystkie chwalą zarówno opiekę podczas porodu jak i po. Niedługo wybieram się na dni otwarte - zobaczę co i jak:) Chodzę do lekarza który nie jest z tego szpitala - do dr Lenart na Urzędniczej. Liczę na to że nie bedzie problemów z ZOO o ile oczywiście nie pojawią się jakieś przeciwskazania. Pozdrawiam !
 
Do góry