reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Holandii 2011

reklama
No i dzisiaj juz po wizycie! Termin cesarki ustalony na 12.04 :-D. Wczoraj się naczytałam i wypytywałam kilka razy moją ginekolog! W Holandii jest możliwość wyboru między CC a porodem naturalnym i nie trzeba nic płacić :rofl2: Pytałam też o szczepienie na rotawirusy, o niczym takim nie wiedziała, zapisała sobie na karteczce i ma się dowiedzieć:tak:Mała rozwija się super-prawidłowo! A ja ważę 9 kg więcej czyli 58. :cool:
 
Pitaja jeśli chodzi o szczepienie na rotawirusy to można sobie dokupić i zaszczepić dziecko-robisz to wtedy u lek.domowego.
Ja ze szczepionki zrezygnowałam bo jest ona tylko na 6 szczepów rotawirusa a na świecie występuje około 20!!:tak:, więc nie ma co przeciążać organizmu.

Co do wyboru między CC a porodem naturalnym to ja musałam się nastarać żeby CC zrobili a miałam wskazania.
 
Nie wiem, może to zależy od szpitala. Moje koleżanki, rodowite holenderki, mówiły mi o tym, że nie ma możliwości wyboru. Jak się okazuje jest:tak:Ja podziwiam kobiety które rodzą naturalnie :no: Cieszę się, że już wszystko wiem. Jutro mam spotkanie z położną, która mi i mojemu facetowi, pokaże sale operacyjna, miejsce w którym On będzie czekał, miejsce w które będę przewieziona po porodzie, powie jak wygląda zabieg. Zastanawiam się tylko po jakim czasie wypuszczą mnie do domu, bo szczerze mówiąc jestem zdziwiona, że do szpitala przychodzę w dzień CC. Na wizycie dowiedziałam się również, że wiele kobiet decydujących się na naturalne rozwiązanie sprawy, wychodzi ze szpitala 2 godziny po porodzie. AnnaJ007 jak wspominasz swoją cesarkę? Ile po porodzie musiałaś zostać w szpitalu?:tak:
 
Ja wspominam swoje CC bardzo dobrze, ale wiedziałam doskonale co mnie czeka bo kiedyś pracowałam przy CC....
Wyszłam na 4 dobę po zabiegu ale tylko dlatego że w 3 mąż mógł mnie odebrać dopiero wieczorem i nie chcieli żebym była odrazu sama...tylko że jak wyjde to kraamzorg na mnie czekała.
Pitaja a w jakiej miejscowości jest Twój szpital?
 
Hejka!Pitaja moj M byl ze mna na sali jak robili mi cc,byl przy mojej twarzy i mowil ze troszke widzial co robia za parawanem.A ja wyszlam 3 dnia po cc ze szpitala!pozdrawiam!
 
Mój szpital jest w Geldrop pod Eindhoven :tak: Ja swojego nie chcę mieć przy sobie podczas CC :zawstydzona/y:Mama jest położną, więc to mi zupełnie wystarczy, będę się czuła pewnie. Cieszę się, że tylko tyle czasu spędza się w szpitalu, nigdy nie leżałam i prawdopodobnie i tak będzie to dla mnie męczarnia.
 
reklama
Do góry