reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Holandii 2011

Gratuluje Blizniakow!! to moje marzenie :)
moje ubezpieczenie niestety nie pokrywa kosztow szpitalnych, jest to koszt ok 175 euro.
co do wyprawki to ja juz mam :) w sobote wrocilismy z Egiptu, bylismy w odwiedzinach u meza rodziny i tam kupilam wszystko za tanioche.
zostaly mi grubsze rzeczy jak wozek, lozeczko itp. wozek pewnie z baby-dump, a lozeczko i komoda z ikei ;)

jak sie czujecie kochane ciezarowki :) ??

ps. gdzie mieszkacie?? ja w Almere.
 
reklama
Dziekuje :)

Ja mieszkam w okolicach Eindhoven a dokladnie Someren.
Wczoraj bylam pierwszy raz na 'joga' dla ciezarnych :) Fajne cwiczonka, rozluzniajace to napewno. Kobietka radzila mi isc do fizjoterapeuty bo niestety nie moglam kilku latwych cwiczen zrobic z powodu cholernego bolu w kregoslupie... tak juz mam :( najbardziej doskwiera mi po sprzataniu domku, na drugi dzien umieram..... poza tym jest ok, mam nadzieje ze dzieciaczki w brzuszku pozostana jak najdluzej... mgd w ktorym tygodniu jestes?
 
Dziękuję wszystkim które odpowiedziały na mój post...Rozwiałyście moje wątpliwości co do pytań;)
A czy któraś orientuje się może gdzie w Tilburgu można kupić fajne ubranka dla Maleństwa?
Pozdrawiam i życze miłego dnia
 
OLA368 nie mam pojęcia o Tilburgu ale polecam wycieczke do Rotterdamu - PRIMARK, kupisz za grosze sliczne ubranka dla dzidziusia, naprawde wartooooooooooooooooooooooo :)
pozdrawiam
 
jestem w 17 tygodniu :) ale nie wiem jak tu sie suwaczki wstawia :D

odliczam tygodnie do usg polowkowego... kurcze dluzy mi sie ta ciaza :)
gdzie kupowalyscie wozki? albo macie zamiar??
Fajna ta joga musi byc.. ja sie zastanawiam jeszcze.. chyba wole do mojego parko-lasu isc i drzewa poprzytulac :) tez mnie to relaxuje hahah
 
OLA368 nie mam pojęcia o Tilburgu ale polecam wycieczke do Rotterdamu - PRIMARK, kupisz za grosze sliczne ubranka dla dzidziusia, naprawde wartooooooooooooooooooooooo :)
pozdrawiam

A gdzie to jest w Rotterdamie?? Mogłabym prosić adres? będzie łatwiej znaleźć;) to na pewno jak będę w Holandii się tam wybiorę na jakąś sobotę na wycieczkę na zakupki;) Dziękuję
 
tutaj adres do Primarku Poolsterplein 100
Rotterdam
3067 LW


wozek kupowalam w PL, ale tylko dlatego ze dla blizniakow i ten sam co w Holandii, w PL tanszy o 300 euro!!! :) normalne wozeczki mysle ze mozna fajne tutaj dostac, na miejscu. Ogromny wybor....
 
czesc dziewczyny! :-)
sorki, ze dlugo nic nie pisalam, bylam bardzo zabiegana...

ola368: ciesze sie, ze ci pomoglam z info :-) i jak widzisz, jeszcze kupe rad dostalas od reszty tez :tak:

monika_890: super nam zaczelas temat! :D dobrze sie rozkreca, az milo :-) :tak: a co do kraamzorg, to mgd ma racje, sama z pania z kraamzorg wybierasz ile chcesz dni (chos chyba max do 10dni po porodzie) i po ile dziennie godzin... ubezpieczenia tez zwracaja do ilus tam godzin (wyczytalam gdzies, ze 40, ale kto wie, czy to prawidlowo podano..., najlepiej to sprawdzic z ubezpieczeniem), ktora prawnie przysluguja kazdej kobiecie w holandii. dodatkowe godziny sa czesciowo zwracane przez dodatkowe ubezpieczenia. ja tez mam do naszego zwyklego pakietu dodany jakis tam dodatkowy ciazowy, maz to zorganizowal jak jeszcze nawet nie bylam w ciazy a sie dopiero staralismy :-D
a jaki kraamzorg wybralas? i wy, inne ciezaroweczki holenderskie? ;) ja sie zapisalam do kraamvogel. mam wizyte w przyszlym tygodniu do ustalenia wszystkiego... zaczelam juz sobie zapisywac co zapytac (po z pamiecia u mnie zle w ciazy, wiec wszystko wazne zapisuje, by nie zapomniec :D)
i czy ja dobrze czytam, ze stracilas prace?!? :szok: :-( zdaje mi sie to bezprawne, wylewanie kobiety w ciazy!!!! skandal!!! jak to mozliwe, przeciez pracodawca nie ma prawa!?! :wściekła/y: moje wspolczucia!!!

morgenrood: GRATULUJE blizniaczkow!!! ale super! podwojne szczescie :-) :tak: :happy2:
porodu sie tu nie musisz bardziej obawiac niz w polsce! tu nikomu nie musisz dawac w lape za dobra (lub jakakolwiek) opieke :dry: (choc moze to tylko ja mam takie zle doswiadczenia o polskich nie-prywatnych szpitalach...)

co do kupowania, to ja jeszcze prawie nic, bo najpierw chce uzadzic pokoik dla niuni ;) za to juz dostalismy kupe rzeczy od przyjaciol, ktorych dzieciaki juz wyrosly z kilku ubranek, czy tam krzeselka do samochodu... co do wozka, to mielismy niesamowite szczescie. pojechalam z mezem na negenmaandenbeurs w amsterdamie i nie uwiezycie co sie stalo :D moj maz w dziennym losowaniu wygral wozek Joolz :happy2: mamy go dostac w czerwcu, juz sie nie moge doczekac :-D

dziewczyny! kiedys by trzeba bylo zorganizowac jakies moze spotkanie na kawke wszystkich :cool2:
choc wszystkie widze w roznych rejonach... a jest ktos z okolic Zwolle? ja wlasnie w Zwolle mieszkam i bardzo bym sie chciala zapoznac z przyszlymi mamami tu... dzieciaki pozniej by mogly sie razem bawic. kontakt z jezykiem polskim i tak bedzie tu tak maly... nie ma to jak zabawa z innymi dziecmi no i dla mam frajda ;) tak malo mam tez polskiego... az sie sama lapie na tym, ze nie pamietam slowa polskiego lub czy cos sie pisze przez "z" czy "rz" :zawstydzona/y:

no, ale sie rozpisalam :D pozdrawiam was wszystkie w ten sloneczny dzien!! :-)
 
reklama
Do góry