reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Gorzowie WLKP

hej

Wszystko byłoby super gdyby nie to, że piersi bolą jak diabli:-( Po porodzie mieliśmy problem z karmieniem bo miałam wklęsłe brodawki ale Damianek to dzielny facet i sobie poradził:-D Dziś mały jest jakiś niespokojny, częściej się budzi ale ogólnie nie narzekam, no może tylko na to, że mąż nie dostał wolnego:-( szef mu powiedział, że może sobie wziąć a on już kogoś znajdzie na jego miejsce:wściekła/y: no i siedzę sama w domku z dwójką dzieciaczków

A Oliwka super zareagowała na braciszka:-) nie odstępuje małego na krok i we wszystkim chce mi pomagać
 
reklama
Gratulacje!!!!!!!!!!! Wielkie, wielkie, wielkie!;-)!!!
Witaj na świecie Słoneczko;*** cmok, cmok, cmok od ciotek.:-D

Jak tam Mamuśka się czuje? Opowiadaj co to za ekspresowy poród miałaś.
Fajnie, że masz taką małą pomocnicę. A nie jest zazdrosna o Maluszka?

A takiego szefa to tylko za jajca powiesic!!!! Co za skur...czybyk:no:
 
Marisamm ja czuję się super, już jak tylko mnie przewiezli na sale to od razu wstałam. Jedynie mam doła bo muszę go dokarmiać bo się nie najadał. Wisiał na cycu z 40 minut, ssał cały czas a po odstawieniu po 15-20 min znowu szukał cyca.

W dzień porodu miałam wizytę u gin i stwierdziła rozwarcie na 6,5 cm i wypisała mi skierowanie do szpitala. Na porodówkę trafiłam o 16:20 bez żadnych skurczy. Od razu podłączyli mi kroplówkę i zaczęły się ale takie lekkie. Po 18 przebili mi pęcherz i wtedy dopiero akcja ruszyła z kopyta. O 19:30 już tuliłam swoje maleństwo. Dodam że nie byłam nacinana ani nie pękłam.

Odkąd zaczęłam małego dokarmiać ma problemy z kupkami. Możecie coś poradzić????
 
Asik no to gratuluję i zazdroszczę :zawstydzona/y: ekspresowego porodu i to bez pęknięć, super :-) Mężowego kierownictwa nie zazdroszczę :nie:.

U mnie mały też praktycznie cały czas na cycu wisiał, ale nie dokarmiałam tylko przystawiałam, przystawiałam i jeszcze raz przystawiałam. Po jakimś tygodniu się zaczęła produkcja normować i teraz je już w większych odstępach czasu, chociaż dalej długo (zwykle karmienie zajmuje koło godziny, wieczorem przed snem dłużej nawet). Ale ja byłam bardzo uparta jeśli chodzi o karmienie piersią, chciałam i tyle, a co ma moje ciało do powiedzenia mało mnie obchodziło :-p

Na kupki masowanie brzuszka i rowerek nóżkami, ciepłe okłady, a w ostateczności termometr w tyłek albo czopek. Tak z doświadczeń majówek, które karmią mieszankami.
 
dokładnie jak mówiła Yola, ja młodego tylko cycolę, a teraz coś go brzuś pobolewa czasem i mocno się pręży na kupsztyka to masaż pomaga, ciepłe okłady i zginanie nóżek; jakby nie pomogło to termometr naoliwkuj i na chwilę w tyłek- pójdzie gładko..

na laktację pij herbatkę z koperku, albo typowe herbatki na laktację;
albo wypij karmi (piwo bezalkoholowe ciemne);
ja wypiłam wczoraj i dziś cycki jak balony, aż bolały taki nawał pokarmu.. :tak:
 
Też bardzo chciałam karmić tylko cycem i pewnie gdybym nie miała starszego dziecka któremu też trzeba poświęcić czas i uwagę to pewnie pomęczyłabym się jeszcze. Ale doszło już do tego, że nie miałam nawet chwilki dla córki a nie chciałam, żeby czuła się odtrącona i zaczęła być zazdrosna
 
No to zdecydowanie inaczej jak ma się jeszcze starsze dziecko. U mnie Gabryś to robaczek pierwszy i mogę mu poświęcać tyle czasu ile potrzebuje. Za 2-3 lata będę się klonować chyba, jak drugi robalek nadejdzie :-p

Buuuurza :-D
 
Coś tu cisza zapanowała....

A tak kochają się moje skarby
attachment.php
 
Witam Mamusie;)
Z przerazeniem czytam posty o termometrze!!!! dziewczyny nigdy w zyciu tego nie robcie, po pierwsze mozenie podraznic bardzo delikatny odbyt dziecka a druga sprawa to niewiele pomoze. jesli malenstwo ma problem z kupka to zastosujcie herbatke z koperku ewentualnie podawac dziecku wode przegotowana , byc moze za malo pije a woda rozluzni stolce. w aptece mozna kupic czopki glicerynowe.
Asik24 jakim mlekiem dokarmiasz? moze zmien mleko. ja podawalam bebilon comfort jest typowo na zaparcia u maluszkow.
 
Ostatnia edycja:
reklama
MamoMajki82 dokarmiałam bebiko ale po konsultacji z pediatrą przeszliśmy na mleczko enfamil i już widać poprawę. Może nie jest jeszcze idealnie ale chociaż mały nie płacze przy robieniu kupki
 
Do góry