reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poród w Gorzowie WLKP

Ja też jestem zakręcona :) w dodatku ostatnio coś nerwowa...jakoś hormony mi skaczą....:-(
Też byłam w Tesco :) ja już asekuracyjnie rękę wyciągam żeby mi ktoś wózkiem w brzuch nie wjechał...a myślałam, że mam już jakieś fanaberie :-) ale widzę, że to nie tylko moje odczucie....

Gaja A co do pielęgnacji siusiaka, to nic nie możesz uszkodzić, bo u chłopców czyści się tylko z "wierzchu" nie wolno czyścić w środku (na szkole rodzenia położna bębniła!) więc jest łatwiej niż u dziewczynek.....w szpitalu zresztą też Ci to powiedzą
 
reklama
kasiulem nie placz, tylko smiej się. Ty już masz swoje cudeńko ;)

Gaja ja moze ni jestem zakręcona, ale lacze od kilku dni. a dzis sie natknelam na takie lisciki co mialam od meza jak sie poznalismy. jak zamieszkalismy ze soba, jak mu zostawialam karteczki na lustrze, czy w lazience, czy przy wyjsciu. mialam to schowane w takim koszyczku, ale uznalam, ze koszyczek bedzie potrzebny w pokoju malej na szczotke, termomentr itp, i przeczytalam te lisciki. wylam z godzine. sama nie wiem dlaczego...
 
Aga co do nerwow to tez mam masakre. Czasami sama nie wiem o co mi chodzi. Czasami chcialabym przywalic komus a po chwili placze ze smiechu a pozniej placze bo mam rozstepy mimo ze sie smaruje regularnie.
Co do siusiaka to mama mi mowila ze po 2 roku zycia trza odciagac delikatnie zeby sie stulejka nie zrobila.
Future widze ze podobnie przechodzimy ciaze :p Tez teraz ciagle bierze mnie na wspominki. I zadaje sto pytan dlaczego mnie kocha ..za co pokochal..Kiedys bylam mega oschla..nie lubilam wylewnosci a teraz jak rzep sie do niego przykleilam i ciagle mowie jak bardzo go kocham i opowiadam mu nasz zwiazek :p Mam nadzieje ze go nie mecze tym :p
 
dziewczyny, a ja mam pytanie- może dziwne, ale pierwszy raz idę do szpitala i nie wiem co i jak..
torbę ze swoimi rzeczami mam brać od razu ze sobą czy dopiero jak urodzę mąż ma mi ją przynieść?
i kiedy trzeba wybrać położną- w szpitalu, czy jak? :sorry:
 
Mi na szczęście rozstępy nie wyszły...mam nadzieję że już się nie pojawią...a czego używasz do smarowania?
Ja kupuję w Rossmannie oliwkę i balsam BabyDream dla kobiet w ciąży...poleciło mi go kilka koleżanek ciężarnych...że taki dobry a mało kosztuje bo ok 12 zł. (w porównaniu do innych środków na rozstępy), ja codziennie wieczorem po kąpaniu smaruje poczynając od klatki piersiowej na kolanach kończąc...(na raz sporo tego używam...:-) - ale mimo wszystko wydajne są te środki, bo od 3 miesiąca wysmarowałam z 5-6 opakowań)
 
Ostatnia edycja:
Krysiaczek80 torbę z rzeczami weź od razu i dla siebie i dla dziecka (pamiętaj o wodzie mineralnej!) w razie jak coś zapomnisz to mąż ci dowiezie...
Podkłady poporodowe na łóżko i w formie podpasek musisz mieć swoje, także pieluszki dla dziecka (paczka pampersów), wkładki laktacyjne, chusteczki, papier toaletowy i ręczniki jednorazowe....i pieluszki tetrowe (położne każą dawać do kąpania)....
 
Jak sie dowiedzialam ze jestem w ciazy to uzywalam kosmetykow z lini Perfecta Mama. Sa wydajne bo do biustu i na spuchniete nogi mam nadal ( w sumie moze dlatego ze uzywalam na zmiane z oliwka). Pozniej skonczyl mi sie ten krem na rozstepy, ale zauwazylam ze wyszedl mi jeden rozstep. Przenioslam sie na oliwke w zelu, ale rozstepy nadal wychodzily a do tego zatykala mi strasznie pory i na dekoldzie mialam pelno syfow :p Pozniej przenioslam sie na jakies tam balsamy ujedrniajace i teraz znowu zeczelam stosowac oliwke ale juz zwykla dla dzieci. Sadze ze te rozstepy to tez po mamie odziedziczylam. Moja mama jak byla w ciazy ze mna to wyszly jej na calym ciele...od lydek po same pachy. Moja siostra np cala ciaze smarowala sie oliwka i nie wyszedl jej ani jeden, ale za to z nawiazka po porodzie jej wyskoczyly na boczkach i piersiach. Mi wyszlo pare na udach tylku i piersiach. Na szczescie nie sa mega widoczne. Wlasnie to mnie dziwi bo rozstepy widac w wodzie :confused: a tak to sa takie ..hmmm...jakbym zmarzla ..takie sine, ale nie widac wlasnie takich krech. Takze Aga smaruj sie caly czas..po porodzie sobie nie odpuszczaj bo mozesz popekac :p

Krysiaczek ja tez pierwszy raz, ale torbe z rzeczami dla siebie bierz od razu, a polozna to wybierasz chyba w przychodni. Rejestrujesz dziecko, wybierasz mu lekarza i polozna.
 
A co do walizki to ja już prawie spakowana...:-) dla siebie mam prawie wszystko, tylko dopakować....a i dla malutkiej też już uszykowałam ciuszki...ale jeszcze muszę po dokładać kilak rzeczy...(w tym także do obcięcia pazurków, i kosmetyków do pupki, chusteczek itp.)
 
reklama
Polecam Wam sklep kolo Jyska. Jest bardzo duzy wybor akcesorii dla dzieci roznych firm. W ogole wszystko tam maja. Fajny sklep jest tez na pilsudzkiego..polaczony jest ze sklepem dla ciezarnych.
 
Do góry