reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

Elwis_m gratuluje tak dlugiego karmienia! Tylko pozazdroscic... Ja chyba zbyt szybko sie poddalam... ale juz teraz wiem, ze przy nastepnym bejbiczku bede starala sie laktacje zachowac, wiem juz jaka diete stosowac, jak pobudzac brodawki itd... ale trzeba stac sie matka by byc madrym w tych sprawach. Na poczatku nie mogac poradzic sobie z plaskimi brodawkami, uzywalam kapturkow i pewne "zyczliwe" osoby mowily: "karmisz przez gume...? Jaka z Ciebie matka?!"... Tak kurna! Jak karmilam przez "gume" bylo w miare oki, a jak "gume" odstawilam to zaczal sie koszmar... no i przeszlam na mieszanke... No ale to inny temat!

Pytanie mam takie: czym jest uzasadniony bol porodowy??? Przeciez to chore! W tych czasach, gdzie medycyna jest na tyle posunieta by ludziom (no a my kobiety tez sie do tego gatunku zaliczamy, wbrew obiegowej opini mezczyzn  ::) ;)) pomogac, by ulzyc w cierpieniu i "rodzic po ludzku!", to czemu nie mozemy z tego korzystac??? Tylko dlatego, ze tyle pokolen kobiet przed nami...? Grrrrrrrr.......... Siedzmy dalej w jaskiniach i krzesajmy ogien! Moze bedzie lepiej... tak idealistycznie  ;D Pierwotnie...

A swoja droga jak to jest ze znieczulaniem w trakcie porodu fizjologicznego?. Jest refundowane??? Bo pamietam, ze mowiono duzo o tym chyba we wrzesniu...

Agaciulka28 ja jestem z Gdanska i "rodzilam"  ;D... tak! R O D Z I L A M! na Kliniczej.

I tak na koniec podkresle, ze ja tez nie zakladalam porodu przez cc... byla taka K O N I E C Z NO S C, ale wiem teraz, ze inaczej (mimo, ze strrrrrrasznie sie balam i boje)- nie chcialabym rodzic inaczej! Ryzyko obrazen poporodowych u dzieciatka (no i u matki) jest duzo mniejsze niz przy naturalnym. I najwazniejsze: Ktora kobieta po tygodniu od porodu (po naturalnym) moze powiedziec: "chce miec jeszcze jedno dziecko'..........
 
reklama
Keterek, znieczulenie zewnątrzoponowe nie jest refundowane. Ja zdecydowałam sie rodzic przez cc dlatego że boje sie o swoje dziecko podczas norodu naturalnego, a i moja dzidzia podjęła chyba taka decyzję, bo jak na razie to nie chce sie obrucić główką w dół :D :laugh:
Mam jeszcze prośbę, zdradź ta diete na lepsza laktację, a jesli masz ją gdzieś to proszę przeslij na maila aroter@o2.pl, aha, a jeśli chodzi o karmienie, bo słyszałam o tych problemach z pękajacymi sutkami to masz może jakiś sposób, może własnie używanie tych nakładek??
A jesli chodzi o cc to tak moja droga RODZIŁAŚ !!!!!!! I GRATULACJE ZA URODZENIE DZIDZI !!!! :)
 
witam!!!

Wtrącę swoje trzy grosze. Miałam poród fizjologiczny, bez znieczulenia. Nie mogę powiedzieć, ze nie bolalo, ale to jest fizjologia i dało się przeżyć. Skurcze zaczęły się około 20, ale nie były bardzo bolesne do odejścia wód, wody odeszły o 3,było trochę trudniej, a o 7.30 mialam już córeczkę w ramionach. Nie mogłam siedzieć przez 5 dni, chyba że na jednym półdupku, potem już totalny luz. Po 6 tygodniach miałam tylko małą bliznę po nacięciu. Nadal karmię wyłącznie piersią. Gdybym 2 raz był w ciązy nie miałabym lęku przed bólem, bo najważniejsze w tym wszystkim jest dziecko. I nie ma co deliberować o tym co bardziej boli - rana po cięciu czy po nacięciu krocza, bo robi się to, co w danej sytuacji jest najlepsze dla dziecka. Gdyby były jakiekolwiek komplikacje zgodziłabym się na cesarkę bez mrugnięcia okiem. Macierzyństwo to najpiękniejsze co może kobietę spotkać w życiu, bez względu na to czy dziecko przyjdzie na świat przez cc czy poród fizjologiczny. I nie od tego zależy jakość macierzyństwa, nie od karmienia piersią, tylko od miłości do dziecka. Pozdrawiam.
 
Agaciulka napisze Ci wszystko na maila jutro, bo juz sie pozno robi, a musze do pracy isc... Pogloszcz brzusio od cioci Ani!!!

Martula podpisuje sie oburacz pod tym co napisalas!!!!!!!!!!!!!!!! Nie od typu porodu zalezy dobre, odpowiedzialne rodzicielstwo! Tak czy siak nie jest przyjemnie... i tyle opini co porodow! Ja jestem mimo wszytsko i wbrew naturze za cc! .... powiedziala by tesciowa, ze "wygodna jestem" ;D
 
Keterek, nie wiem czy to jest wbrew naturze, bo natura też przechodzi jakąś ewolucję, więc cc to nie jest nic obcego człowiekowi, często ratuje życie. Ja jestem fanką porodu fizjologicznego, tak chciałam rodzić i wszelkie ingerencje chirurgiczne mnie przerażają. Ty wolisz cc. I mamy prawo wyboru, skoro są różne możliwości.
 
Martula pięknie napisałaś :laugh:

Agaciulka28 rodziłam w szpitali MSWiA na Wołoskiej, w Warszawie oczwiście. Każdemu bedę polecała ten szpital.

Ode mnie też proszę się po brzuszku pogłaskać!!!!
 
Elwis m, ja tez zastanawiam sie na Wołoska, kto ci robił cesarkę, czy możesz kogoś polecić?? Jak warunki ? Czy miałas w ogólnym znieczuleniu? Czy płaciłaś coś?
 
Witam.
Czytam właśnie co piszecie a propos cc i coraz bardziej się zastanawiam czy rodzić normalnie czy przez właśnie cc.Bardzo boję sie porodu będzie to mój 2 poród i wiem co to znaczy rodzić naturalnie.Powiedzcie mi czy za cc trzeba osobno zapłacić?
 
reklama


Witam.
Czytam właśnie co piszecie a propos cc i coraz bardziej się zastanawiam czy rodzić normalnie czy przez właśnie cc.Bardzo boję sie porodu będzie to mój 2 poród i wiem co to znaczy rodzić naturalnie.Powiedzcie mi czy za cc trzeba osobno zapłacić?


No teraz lepiej :)
 
Do góry