reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Poród i ginekolodzy w Sosnowcu

Witam, ja rodziłam we wrześniu w tym szpitalu. Jeśli chodzi o majtki to miałam bawełniane bo siostry mówiły, że lepiej przepuszczają powietrze, nikt na mnie nie krzyczał, że je mam, moją sąsiadka z sali miała jednorazowe i też nikt jej nic nie mówił. ajtki trzebabyło ściągac tylko na obchodzie. Jeśli chodzi o anestezjologów to są zawsze w tym szpitalu. Ja osobiście nie korzystałam ze znieczulenia, ale mówiono mi, że jeśli się chce miec znieczulenie to trzeba powiedziec o tym już na izbie przyjęc.
 
reklama
Dziś w szkole rodzenia pytałam szefowej położnych z porodówki jak jest z odpłatnością za znieczulenie zewnątrzoponowe i dowiedziałam się, że jest bezpłatne :)

a jak jest z porodem rodzinnym , czy też jest bezpłatny??

dziękuję za wyczerpującą listę rzeczy do zabrania do szpitala, przynajmniej wiem teraz co ze sobą zabrać :-)

a listę szpitalna (wyprawkę) mozna zabrać ze szpitala....gdzie ją można odebrać?
 
A mnie w szkole rodzenia położna mówiła,ze najlepsze są majtki jednorazowe ( białe ) nie niebieskie albo zielone które są najczęściej w aptece, one słabo przepuszczają powietrze.
 
Hej
Słyszałam wiele opinii, że warto chodzić do szkoły rodzenia.
Ja zaczynam szkołe rodzenia w szpitalu nr2 w sosnowcu 3 listopada - także już niedługo sama będę mogła stwierdzić jak to wygląda i czy warto chodzić:)
Pozdrawiam:)

kropeczko to sie spotkamy bo ja rowniez zaczynam 3 listopada:)
 
Hej Dziewczyny!
Ale fajnie, że się nam wątek rozwija i coraz to nowe informacje pojawiają się na forum:)
Ja jeszcze miesiąc temu bardzo poważnie zastanawiałam się żeby wybrać inny szpital niż dwójkę, bo się nasłuchałam nieciekawych opinii (że jest zatłoczony, że kobiety leżą na korytarzu :(. A teraz, dzięki temu, co tu czytam coraz bardziej skłaniam się żeby jednak rodzić w dwójce.
Wprawdzie mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji, bo termin mam na
7 stycznia, ale zawsze warto pozbierać opinie. Myślę, że Szkoła Rodzenia też mi pomoże w podjęciu oststecznej decyzji.
A tak w sumie to najważniejsze żeby trafić na ludzki personel, dobrą, fachową opiekę i żeby mieć choć trochę intymności w tych chwilach...

Dziś byłam na wizycie u mojego ginekologa, który pracuje w dwójce i dowiedziałam się:
-znieczulenie zewnątrzoponowe jest bezpłatne;
-poród rodzinny w sali jednoosobowej jest bezpłatny (tylko trzeba mieć dużo szczęścia żeby akurat trafić na wolną salę......);
-potwierdził, że duży tłok jest, ale na oddziale ginekologicznym, natomiast na oddziale położniczym kobiety leżą w salach dwuosobowych i jest intymniej niż na ginekologii

Jeśli chodzi o możliwość "dogadania się" z położną, to mam nadzieję, że uda mi się dowiedzieć czy jest taka możliwość na Szkole Rodzenia.

Pozdrawiam:):):)
 
Jeśli ktoś chce porozmawiać z bardzo fajna położną pracującą w 2, to może sobie podjechać punkt 15:00 do Centrum Medycznego Gwiezdna. Położna jest w środy i piatki i nazywa się Teresa Nowak. I napewno udzieli wszelkich info na temat rodzenia w 2 itp
 
Hej Dziewczyny!
Ale fajnie, że się nam wątek rozwija i coraz to nowe informacje pojawiają się na forum:)
Ja jeszcze miesiąc temu bardzo poważnie zastanawiałam się żeby wybrać inny szpital niż dwójkę, bo się nasłuchałam nieciekawych opinii (że jest zatłoczony, że kobiety leżą na korytarzu :(. A teraz, dzięki temu, co tu czytam coraz bardziej skłaniam się żeby jednak rodzić w dwójce.
Wprawdzie mam jeszcze trochę czasu na podjęcie decyzji, bo termin mam na
7 stycznia, ale zawsze warto pozbierać opinie. Myślę, że Szkoła Rodzenia też mi pomoże w podjęciu oststecznej decyzji.
A tak w sumie to najważniejsze żeby trafić na ludzki personel, dobrą, fachową opiekę i żeby mieć choć trochę intymności w tych chwilach...

Dziś byłam na wizycie u mojego ginekologa, który pracuje w dwójce i dowiedziałam się:
-znieczulenie zewnątrzoponowe jest bezpłatne;
-poród rodzinny w sali jednoosobowej jest bezpłatny (tylko trzeba mieć dużo szczęścia żeby akurat trafić na wolną salę......);
-potwierdził, że duży tłok jest, ale na oddziale ginekologicznym, natomiast na oddziale położniczym kobiety leżą w salach dwuosobowych i jest intymniej niż na ginekologii

Jeśli chodzi o możliwość "dogadania się" z położną, to mam nadzieję, że uda mi się dowiedzieć czy jest taka możliwość na Szkole Rodzenia.

Pozdrawiam:):):)

ja chodze do dr bieniec na hute katowice i tam pracuje polozna z dwojki wlasnie ale nigdy nie pytalam czy jest taka mozliwosc:)
powiem wam ze mam metlik w glowie i juz nic niewiem wiele osob co chwile krytykuja wlasciwie kazdy szpital ktory wybiore jak wybieram dwojke to ktos zyczliwy opowiada mi co znajoma znjaomej miala w dwojce wczoraj bylam u znajomych i kolezanka rodzila w bedzinie i mowila ze 40h rodzila w koncu zrobili jej cesarke a na koniec z zakrzepica zylna wypuscili i mowi ze ledwie z tego wyszla ale ona przytyla 40kg w ciazy:szok: wiem wiem to poprostu glupota totalna tak sie zapuscic ale przeciez nie bede jej nic mowila skoro bylam u niej w gosciach...
sama niewiem gdzie mam rodzic w dodatku narzeczony ma problem z praca ostatnio mu zaplacili 200zl tylko i niewiem czy z kolegom nie wyjedzie do luksemburga bo oferta niezla a kolega juz tam pracuje i poleca mu ta firme i niewiem czy nie bede sama wtedy z moja mama tylko:-(
 
reklama
Poród rodzinny jest bezpłatny! Majtki nie jednorazowe bo podobno słabo przepuszczają powietrze, a położna faktycznie mówiła, ze dla nas lepiej jak najczęściej w ogóle niczego nie zakładać tylko "wietrzyć ranę", szybciej się goi. Kupiłam sobie kilka par najtańszych, bawełnianych i nie będzie mi szkoda :) Przecież nie zabiorę jakiś z Triumpha :D
Listę rzeczy potrzebnych do szpitala pewnie można dostać na oddziale u położnych, ja dostalam w szkole rodzenia od położnej.
 
Do góry