reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

mlodam ja mam taki inhalator PHILIPS Inhalator Family NEBULIZATOR GWAR+TERMOME (1798023495) - Aukcje internetowe Allegro jedyny "-"to praca nie jest najcichszy ale niestety one tak maja. Igorkowi to nie przeszkadzalo.
My jestesmy po 2 dawce 5w1, rota i pneumo. Malutki dobrze sie czuje. przy szczepeiniu bylismy wazeni i malutki za malo przybral na wadze bo przez poltora miesiaca przybyl 1kg. Musze dokarmiac MM tylko mam maly problem bo on jak jest glodny to placze i po cycku nigdy ie plakal. Tlumaczylam dr ze bylismy ponad 3tyg w szpitalu i moze stad te slabe przybranie na wadze ale nie. Pomozcie mi ile powinnam dac MM bo jestem calkowicie zielona
 
reklama
anka niestety nie pomogę, nie mam takiego doświadczenia. moja od początku je mm a moje to tylko starczało na 1 karmienie. teraz to tylko mm. moja obecnie je 5 miarek na 150 wody. Może zrób 120 wody i ile tam proszku trza wsypac przeczytaj (bo nie wiem jakie masz mleko) i daj, zobaczysz ile zje, ponoć dzieci jedzą tyle ile potrzebują. ale mojej to się nie tyczy... hiiiiihihihihih ona zje ile dasz ;-) kilka razy wieczorem i to ostatnio mi zostawiła, tak wciąga wszystko.
 
aaanka dziwna ta lekarka :confused: Kilo w 6 tygodni w tym 3 w szpitalu i to mało :confused: Mój przybrał 1350 a nie chorował....i żadnych uwag nie było....
Mój starszy jak przybrał przez 6 tygodni 500 gram to miałam dokarmiać. Ja robiłam tak za radą pediatry. Najpierw cycek a potem dodatkowo butla. Na obiad i na noc. Tak zaczynałam.
 
Igorek za 2 dni skończy już 4 miesiące (ale ten czas leci) więc może damy jakiś deserek i zupkę na spróbowanie.
Ja pod koniec stycznia powinnam iść już do pracy (ale mi się nie chce:baffled:), ale może jakieś l4 jeszcze wezmę na siebie a później na Igorka (może o jakiś miesiąc przeciągnę). Z córką jak byłam na macierzyńskim to już 6 grudnia szłam do pracy (ale wtedy było mniej urlopu macierzyńskiego) i jak pomyślę że teraz też miałabym iść już za miesiąc do pracy to o boże...:baffled:, tak przynajmniej mam jeszcze 3 miesiące, bo niestety do pracy muszę iść, z jednej wypłaty nie wyżyjemy.
 
Ostatnia edycja:
tlumaczenia szpitalem nic nie daly, we wtorek pojde jeszcze raz do lek swojej i pogadam z nia. Maly zje nawet jak mu dam 120ml po cycku on zje ile mu sie da :(
Sylvi.b mi moja dr proponowala l4 na Igorka w ciagu roku moze mi wystwic 60dni tylko nie wiem czy ze wzgledu na nasza wade czy kazda mama moze miec tyle. Ja tez nie wyobrazam pojscia do pracy i zostawienia go chociaz czasami mam dosc siedzenia w domku i zostawiam mamie i wychodze na 2h i dlatego ide na wychowawczy bedziemy musieli dac rade przetrwac z 1 wyplaty.
 
Sylvi, my za tydzień kończymy 4 miesiące. Daj znac co dajesz małemu jesc i czy mu to smakuje :-). My po spacerku i o dziwi mały jakoś dużo dzisiaj śpi w dzień. Pewnie da mi popalic jak sie obudzi ;-)
 
Radek dziś kończy te magiczne 3 miesiące.....choć problemy brzuszkowe pożegnaliśmy już miesiąc temu. Dziś zrobił sobie prezent i bardzo ładnie i bez "podchodzeń" zasnął w łóżeczku :tak:

Jaaa mi się też do pracy nie spieszy. Oficjalnie koniec macierzyńskiego mam 25 stycznia. Potem biorę urlop - a trochę tego mam - będzie z 50 dni :rofl2:.......Potem krótki wychowawczy i też pewnie trza będzie rękawy zakasać....ja się 'porywam' na własną firmę więc zobaczymy jak pójdzie :baffled:
 
Dziewczyny jaki jest wymiar urlopu macierzyńskiego? Urodziłam 17 sierpnia, dostałam 20 tygodni, ale z tego co kojarzę to mogę jeszcze pisać o jakieś dodatkowe 2 tygodnie, czy tak? Proszę oświećcie mnie :sorry2:

Z góry dzięki
 
reklama
anka niestety nie pomogę, nie mam takiego doświadczenia. moja od początku je mm a moje to tylko starczało na 1 karmienie. teraz to tylko mm. moja obecnie je 5 miarek na 150 wody. Może zrób 120 wody i ile tam proszku trza wsypac przeczytaj (bo nie wiem jakie masz mleko) i daj, zobaczysz ile zje, ponoć dzieci jedzą tyle ile potrzebują. ale mojej to się nie tyczy... hiiiiihihihihih ona zje ile dasz ;-) kilka razy wieczorem i to ostatnio mi zostawiła, tak wciąga wszystko.

mlodam mam pytanie, jestem pazdziernikowa mama i karmie na zmiane piersia i MM, ale chce przejsc calkiem na MM podobnie jak Ty - jak u Ciebie spadala waga ze wzgledu na brak karmienia? troche sie boje, ze jak odstawie calkiem cycka to te kg beda sie za mna ciagnac
 
Do góry