reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

dzięki kochane za rady podałam młodemu wczoraj ten syrop LACTULOSUM 2,5ml. według ulotki ale dostał o 11 a do 17 nic więc córa znowu poleciała do apteku na dół (bo aptekę mamy pod blokiem) i zakupiła czopki glicerynowe dałam połówkę nie mineło 5 min. a młody zaczął się prężyć i stękać nawalił całą pieluszkę :-) dziś rano jak się obudził i zjadł cycucha powtórka z rozrywki prężonko znajome na kupala i sruuu jest następna kupka znowu cała pieluszka -matko skąd w tej małej dupince jak orzeszek tyle się tego mieści:szok: młody teraz zasnął w bujaczku ale przed chwilą ruszyłam kocykiem a tam właśnie znajomy smrodek czyżby znowu kupal????:szok:najwidoczniej tak ale nie ruszam go bo śpi jak się obudzi to sprawdzimy ale na bank to kupal:-Dprodukcja uskuteczniła się na maxa za te 5 dni posuchy:-D
myszka-Krystiano jak robił kupki codziennie miał właśnie takie jak opisujesz z takimi grudkami jak teraz robi co kilka dni to są właśnie takie gładkie ,jednolite i właśnie ciemno żółte -ja się tym nie przejmuję bo u nas to normalka :tak:więc nie masz czym martwić
 
Ostatnia edycja:
reklama
myszka, lana - Radek jak robił 1-2 dziennie to też było dużo tych grudek. Teraz robi co 2 dni i też taka ciemniejsza i bardzo niewiele tych grudek, prawie wcale.....No ale u nas to się zdarzyło dopiero 3 razy.....dziś powinna być koopa to się okaże ;-)
 
Dzięki:) To znaczy zastanawiałam się tylko nad tym jak u takiego dziecka wygląda biegunka skoro normalne kupy tak wyglądają:eek: Ostatnio miałam sensacje żołądkowe i strasznie mnie muliło wiec myślałam że młody tez coś chwycił.... W takim razie ok;-)
 
ja sie wczoraj pytalam pediatry jak wyglada biegunka u maluchów. Powiedziala ze jak robia 6-7 kupek dziennie. Jak powiedzial ze mój ostatnio robi jedna ale bardzo lejaca i wczoraj bym dosc nie spokojny to kazała kupic dicofrol 30 w saszetce i dawac raz dzienie do mleka.
Jak M. robil bardziej zwarte kupki to tez byly z grudkami
 
Apropos- Mikołaj od 2 dni robi inne kupy niż do tej pory... Nie wiem dlaczego:eek: Wcześniej były jasnożółte z drobinkami jakimiś tak jak to opisywały dziewczyny a teraz idealnie gładkie i wyglądają jak ciemnożółta farba.....:sorry:

myszka,
dokladnie tak samo jest z mlodym!!!! Wlasnie mialam o to pytac. tylko, ze u nas to myslalam ze po wprowadzeniu formuly. i czestotliwosc sie zminila bo kupa byla co pieluche a teraz raz dziennie, raz na dwa dni. Nie wiem, czy to normalne.

edit.
dopiero teraz doczytalam :)

A z tym czopkiem glicerynowym, to taki zwykly podajecie, czy sa jakies specjalne dla niemowlat? I pol, czy mniej? Mlody robi teraz kupe co dwa dni ale widze, ze sie biedak strasznie meczy i prezy i chce mu ulzyc.
 
Ostatnia edycja:
czopeczki dla dzieci, takie mniejsze są:tak: i lepiej czopek jak trzeba, czy też termometr albo kateter (zamiast termometru). Wg naszej Pani Pediatry regulowanie wypróżnień farmaceutykami typu laktuloza czy debridat nie jest dobre, bo organizm przyzwyczaja się do działania leku i po odstawieniu nadal są zaparcia...
 
Malgo000-dla maluchów są mniejsze gramaturowo czopiki glicerynowe czyli 1 g. i ja podaję połówkę ale nie jak jest opisane na ulotce ,że cięty w zdłóż czyli w pionie ja kroję na pół w poziomie :tak:wkładam i trzymam zaciśnięte pośladeczki przez chwilę aby nie wyskoczył i tyle:-)
 
Lana, znow musze z pl sprowadzac bo tu ne ma ale juz zamowilam u mamy ;-)

Jak Twoj maluch z kupka? U nas dzisiaj byla po trzech dniach i powiem tylko tyle, ze pielucha nie wytrzymala a ja musialam wstawiac pranie w trybie natychmiastowym :-D
 
reklama
Pogoda jak widac kiepska. Jak myslicie należy juz zacząc smarowac twarz maluszka jakimś kremem przed wyjściem na dwór? Jak to jest? Aha i czy jest może jakaś mama która karmi mleczkiem bebilon pepti? Tak apropo kupek bo mój mały ma po nim zielone luźne kupy.
 
Do góry