reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

malinowa_ jak dowiesz się jak oni stwierdzili te koli nie dotykając brzuszka to daj znać bo to jest bardzo zastanawiające :szok: i tylko mogę współczuć służby zdrowia w UK.
ja nigdy nie przypuszczałam że jak urodzi się dziecko to najważniejszym tematem "na tapecie" będzie kupka naprzemiennie z kolką :(
Trzymam kciuki za wszystkie nasze maluszki żeby było jak najmniej problemów kupkowych i kolkowych bo jak to wszytsko czytam to aż serce mi się kraje....:-(
 
reklama
neilaa-my z mężem też się śmiejemy ,że do głowy by nam nie przyszło ,że bardzo ważnym tematem codziennym są kupki Krystiana :-Dna szczęście mieliśmy tylko jeden kryzys kupkowy który trwał 4 dni i na piąty ruszyło z siłą wodospadu:-D teraz zdaża się jeszcze,że jak nie ma codziennie to co 2 dzień ale nam położna powiedziała,że dzieci karmione cycem do 7 dni mogą nie robić więc spoko.
Kolki u nas też jakoś bardzo rzadko używaliśmy sab simplex a teraz bobotic i podajemy regularnie 4xdziennie.
Malinowa-bardzo Ci współczuje:-(
 
Malinowa, lipa totalna ale do przewidzenia w UK. Ja tez badanie na laktoze doslownie wymusilam na lekarzu I to dlatego, ze to jakis mlodzik I sie widac stresuje. A my po odstawieniu Colief mamy biegunke, zwracanie mleka I to po prawie 2h od zjedzenia I straszne problemy z gazami. Tez juz nie wiem, co mam robic I nie moge patrzec jak sie mlody meczy wiec spie z nim albo on lezy na mnie I tak non top, bo to mu pomaga.
Probowalas sab simplex? Nam jeszcze pomaga herbatka rumiankowa, tylko Osek nie chce pic I musze wmuszac.
 
malinowa_ jestemw szoku ze taka jest ochroina zdrowia w UK. My tak samo nie sadzilismy ze bedziemy z M sie stresowac z powodu kupy. Dzisiaj maly po kazdym jedzonku robi kupe, ale to chyba tez jest spowodowane ze wieczorkiem dostal 60ml nanu (musialam dokarmic), i teraz zaluje mamy kolke, bol brzuszka i jest niespokojny. Nie sadzilam ze nan pro ha moze byc az tak wredny.
 
Malgo nie mam tego Sab Simplex . Musialabym poprosic kogos z pl zeby mi wyslal .
Od wczoraj jakby troszke lepiej,nie podaje mu zupelnie nic ..samo mleczko i przegotowana woda przed.Brzuszek nie boli (odpukac) za to znowu jakby zaparcia wrocily ;/
Tu faktycznie trzeba wszystko wymuszac ..wczoraj chcialam zeby mu porobili badania,ale juz nie mialam sily :(
Narazie obserwujemy Marcela ..mam nadzieje,ze sie nie pogorszy
 
Dziewczyny czy lekarstwo na plesniawki w polsce mozna kupic bez recepty?jesli tak co? Bo to moje po tygodniu niezbyt pomaga.polozna mowila zeby dodatkowo przemywac woda gazowana,pierwsze slysze. Poddaje sie.
 
Mi połozna powiedziała, że po każdym jedzeniu podawac dziecku dwie łyżeczki przegotowanej wody. To oczyści języczek z pleśniawek. Aha mam pytanko. Czy wychodzicie z maluszkami codziennie na spacer? U mnie dzisiaj strasznie wieje i boję sie wyjsc. Lubię te nasze spacerki bo mały wtedy smacznie sobie spi.
 
malinowa, sab simplex nie ma w Polsce, trza z Niemiec sprowadzac ale mozesz kupic na ebay.

moniek,
spacerki staram sie codziennie ale ostatnio jak strasznie wialo i lalo to musialam odposcic.

Dzisiaj mi health visitor powiedziala, ze piersia tez mozna przekarmic, o czym nie mialam pojecia. Moze stad te bole mlodego, bo on wiecznie na cycku???

A jesli chodzi o wyjscia do sklepow to powiedziala, ze przy karmieniu piersia mozna bez obaw, bo kazde karmienie dziecko uodparnia wiec nie trzeba nie wiadomo ile czekac.
 
Właśnie wróciliśmy ze szczepienia. Zaszczepili nas, bo to charczenie od czasu do czasu w gardle to nie katar, bo nos drożny. Chyba po jedzeniu mu się taka klucha robi. Z danych to Radek waży 5040 i mierzy 60 cm. Dostał 5w1 + wzw......boszzzzee jak płakał. Musiałam go tulić od razu i cała wróciłam pokrwawiona, bo miejsce wkłucia krwawiło a wacik sobie odpadł :no:

malinowa, malgo.....a tak wszyscy w koło psioczą na PL służbę zdrowia - jest jaka jest ale ta w UK to śmiech na sali. Owszem do 18 roku życia masz tam lekarstwa za darmo ale co z tego jak oni na wszystko dają paracetamol prawie :eek: i wszystko jest zawsze w normie :eek:

U nas też dziś wichura, że hej ale wyjść musiałam, bo szczepienie. I puściłam się pieszo zamiast autem, bo z balkonu wydawało się, że pogoda spoko. Ale nie było źle - w gondoli nie wieje przecież a jest jeszcze ta nakrywka na gondolę.....

Co do tego, ze na piersi można przekarmić to pierwsze słyszę....no ale może faktycznie ???
A do sklepów z małym wchodzę na spacerze. Nie są to markety a osiedlowe sklepiki i ryneczek ......a poza tym mamy lato a nie "zasmarkaną " zimę i nie wiem czemu by nie wchodzić??? Nikt Wam do gondoli nie chucha i nie kicha a takie trzymanie w sterylnych warunkach niczego dobrego na przyszłość nie wróży. Poza tym te maluchy co mają rodzeństwo przedszkolne to jakby codziennie w markecie były :-D:-D:-D
 
reklama
czy Wasze maluchy mają codziennie gile w nosie?? zaczynam się obawiać że może ona jest podziębiona jakaś? często też kicha ale temp nie ma i pogodna jest nie marudzi, nie płacze chyba że ją brzuch boli
 
Do góry