reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

U nas ksiądz nie robi problemów z chrztem bez ślubu... Najważniejszy sakrament dla dziecka a sytuacja rodzinna... hmm przecież skoro rodzice chcą chrztu to już chyba o czymś świadczy i nie wolno tego odmawiać księżom! Jakby mi sie taki trafił to znalazłabym innego w innej parafii... Łaski nie robi- od tego jest przecież!! My robimy chrzciny w pazdzierniku i po głównej mszy, kameralnie tylko rodzina najbliższa a pózniej obiad w restauracji. Mikołaj będzie miał 2 m-ce.

U mnie 4 kg jeszcze zostały ale nie przeszkadza mi to szczególnie. Mam prawie płaski brzuch ale troszeczkę jeszcze wystaje taki mięciutki i mam nadzieję ze się jeszcze obkurczy samoistnie. Biust mam rozmiar więcej czyli konkretne B z czego akurat jestem zadowolona ale został mi celulit na udach i pośladkach i zauważyłam że mam taką dziwną skórę w dotyku, nie jędrną więc pora zainwestować w dobry balsam ujędrniający do całego ciała...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny w jakiej pozycji nosicie dzieci na rękach np jak je uspokajacie?? Wiem ze głupie pytanie ale ja noszę Mikołaja tylko jak ma mu się odbić (pionowo) i to tylko chwile bo zaraz jest krzyk... U nas łóżeczko, wózek i obowiązkowo leżaczek a na ręce nie chce... Próbowałam na poduszeczce nosić i też nie... Czasem chciałabym go ponosić jak płacze ale on nie chce...
 
myszka moja Lenka lubi pozycję głowka w zgięciu lewej ręki, a prawą między nogami przytrzymuje plecki/pośladki... nie wiem czy jasno to opisałam...
 
Wiem dokładnie, też takiej próbowałam i nic... Drze się wtedy wniebogłosy... Od razu przychodzi mi na myśl że będzie jakiś niedopieszczony w przyszłości, przecież zawsze jestem na wyciągnięcie ręki ale jednak to nie to samo co taka bliskość... Myślicie że on po prostu tego nie potrzebuję, nie lubi?? Już mam schizy...
 
asaicur- a ten vibrucol podajesz do tej pory?? I ile? Nam kazał dawac 2 x 1
Tak podaję do tej pory, bo młoda jest po nich spokojniejsza wieczorem, tzn. pierdy jej lepiej idą. Daję 1 raz po wieczornej kąpieli. W wielkie działanie nie wierzę tego viburcolu, bo w składzie ma tylko rumianek :-) Taka homeopatia.
 
lo Jezu jak Wasze maluchy pieknie spia...moj w nocy je co 2 godziny...bylam u lekarza, Salus plakal mocno przy rentgenie udek, i lekarz stwierdzil ze ma bole brzuszka bo jest przekarmiony, MUSZE go karmic co 3 godziny..nie wiem myslalam ze ny cycu nie mozna dziecka przekarmic. co mnie wkurza ten lekarz zawsze mnie podlamuje...musze go zmienic...o wysypce nic nie powiedzial, jedno jaderko troche wieksze, ale niby to nie problem na razie, a brzydki wypukly pepek to tez normalka..ech jakas jestem niezadowolona z wizyty....

Susumali, nam lekarz powiedział to samo, że mały jest przekarmiony - karmiłam piersią i dokarmiałam MM. Trochę się bałam ale zmniejszałam ilość podawanego pokarmu i małego przestał boleć brzuch. Jak mi pomarudził i myślałam źe z głodu i dokarmiłam wg dawnego schematu bóle brzucha wróciły. Nam też kazał karmić co 3 godziny i to u nas działa - zaczął wreszcie spać i w dzień i w nocy i jest znacznie lepiej.
 
reklama
Maggie-ja szczepiłam dziś młodego tą szczepionką 5w1 aby miał mniej kłuć i na rotawirusy za obie te szczepionki zapłaciłam 470zł. zamawiałam przez apteke internetową więc troszku zaoszczędziłam za darmo dostałam tylko dziś a raczej młody dostał wzw a za 6 tyg. powtórka z rozrywki na pneumokoki też chcemy zaszczepić ale troszkę później bo koszt 300zł. a 800zł. za jednym zamachem to mnie nie stać i tak nadszarpneliśmy budżet a jak później się szczepi na pneumokoki to jest mniej dawek.Stosowałam sab simplex a teraz przeszłam na bobotik i w sumie nie widzę różnicy i tak myślę ,że będę stosować jak zobaczę ,że młody nie będzie miał ataków kolkowych bo nadal je miewa lecz bardzo rzadko mam nadzieję,że do końca 3 mieś. i koniec
aankaa84 -a o co chodzi z tym myciem rąk po szczepieniu na rota oczywiście i tak myję łapki jak młody po pachy nawali w pieluchę ale nie wiem dlaczego akurat po rota jest to tak ważne??????

łał nie wiedziałam ,że można malucha cycem przekarmić :szok:
ale dobrze wiedzieć bo mój też ciągle wisi na cycku
EwaK duzo zdrowka dla Nadi :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry