reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

hihi tak mial byc laryngolog :) sie pomylilam bo z Niko bylam dzis u logopedy i to temat dnia dzis u nas :)
dzieki za zyczenia dla Naduśki :**
 
reklama
czopek nie zaaplikowany. Mój syn mam mega silne zwieracze nawet na spiocha czopka wypycha :/ Nie wiem jak mu go wsadzić :( i kupy dzis znowu nie bylo...a taki byl bez problemowy:(
 
devi tak mi się przypomniało,że pisałaś ,że Mikołaj wody nie chce pić. A w jakiej temp mu podajesz? Bo Lenka w temp pokojowej nie wypije natomiast ciepłą bardzo chętnie..
 
zalezy od dnia-raz cieplejsza raz chlodniejsza ale ostatnio juz chetniej pije. Dziennie od 70-100ml płynów...nie wiem czy to duzo czy malo ale na intesywnosc robiena kupek to nie wplywa

a tak sobie myskle jak to jest ze metoda 'na termometr' od razu pogonila kupke a wiekszy czopek nie??
 
Devi to zależy jak często sika, u nas jest siku bardzo często.

Myszka
przepłaciłaś coś za tą szczepionkę, u nas jest po 180.
 
zalezy od dnia-raz cieplejsza raz chlodniejsza ale ostatnio juz chetniej pije. Dziennie od 70-100ml płynów...nie wiem czy to duzo czy malo ale na intesywnosc robiena kupek to nie wplywa

a tak sobie myskle jak to jest ze metoda 'na termometr' od razu pogonila kupke a wiekszy czopek nie??

Devi jak długo Twój Mikołaj nie robi już kupy ? U nas był ten problem na początku. Maks nie robił kupy przez 5 dni. Karmię go cały czas MM Nan Pro. Ja byłam cała w nerwach, nie mogłam w nocy spać, dzwoniłam po położną bo sama nie umiałam założyć czopka bo cały czas wypychał. Położona zakładała mu czopek, pobudzała termometrem (nic nie pomogło) co mu się ewidentnie nie podobało a ja też ryczałam razem z nim bo nie wiedziałam co mu jest. Teraz już wiemy ze jak nie ma kupki kilka dni, a brzusio jest miękki tzn. że wszystko jest w porządku. U nas na brak kupki pomaga herbatka rumiankowa z hippo.
Jeżeli jest mięciutki brzuszek
 
LANA z tym myciem chodzi o to ze jak nie umyjemy rak to mozemy zlapac wirusa-biegunki, tak mi tlumaczono chyba ze zle cos zrozumialam.
My na brak kupy wkladamy pol czopka glicerynowego i mamy plyn enema ale jeszcze sue nie odwazylam zrobic lewatywki.
 
Ewka zdrówka dla Nadii.

Devi myślę, że mały może mieć jakąś infekcję - dobrze, ze siuśki robicie. Te moczowe są bezobjawowe u maluchów-mogą jedynie być niespokojne, płakać....Będzie dobrze.

Co do mycia rąk po szczepieniu na rota to chodzi o to, że ten wirus bytuje w odchodach i może ze szczepionki też się tam znajdować....

Ktoś pytał o kryzys lakatacyjny.....mi się wydaje, że mieliśmy kilka dni temu. Mały zjadał po 2 piersi. Teraz już lepiej....nawet sam odmawia jak mu jeszcze trochę chcę "podetknąć" pod nos :tak:

Jutro mamy szczepienie.
 
Maggie, dieta cud? Karmienie piersia! Karmisz? Ja nie mam czasu na jedzenie, jak zjem 2 posilki w ciagu dnia I mam tu na mysli kanapki, zaden tam obiad, to jest bosko. A jak zjem obiad to juz szal! Kilogramy mi leca w oczach ale I dobrze, bo w ciazy przytylam 20kg!
A tak serio to polecam strone Dieta odchudzająca, diety, odchudzanie, fitness – Vitalia.pl Mozna sobie ulozyc diete wg swoich upodoban, wykluczac produkty, ktorych sie nie lubi a przede wszystkim monitorowac wartosc odrzywcza posilkow, itd.

Malinowa,
bardzo wspolczuje. Daj znac, co ci powiedzieli w szpitalu. U nas Colief tez przestal dzialac. Co za lipa! Mam jeszcze Sab Simplex I zastanawiam sie, czy sprobowac. Jutro robimy testy na nietolerancje laktozy.

Flower,
u nas od jakiegos czasu kupki tez zielono - zolte, tez tryskaja I sa luzne ale tez sa grudki I lekarz powiedzial, ze to normalne.

Kryzys laktacyjny mialam w trzecim tygodniu, mlody potrafil wisiec na mnie 2h i nic nie mogl wydusic.
 
reklama
Masakra w tym szpitalu ... :/
pojechalismu na 3 a wrocilismy o 10 i dowiedzialam sie tyle,ze ma kolki i to w dodatku po zbadaniu moczu.
Paranoja jakas nawet brzuszka mu nikt nie dotknal..3 lekarzy,kazdy pytal o to samo,jakby nie mogli sobie przekazac papierow.Nie powiedzieli czy mam mu cos dalej podawac czy nie,zadnych badan.Jakim cudem po zbadaniu moczu i zagladnieciu do ucha mozna stwierdzic kolki.?! Szanowna pani doktor powiedziala,ze sie nie dziwi,ze Colief nie pomogl bo sa to kropelki do doopy. Kupki nie moze zrobic i tez jest to normalne. Mam dosc.:/

Tutejsi lekarze sa tak zajebisci ze zostaje mi ryczec razem z dzieckiem do 3 miesiaca i robic za niego kupki bo sam biedny nie moze.
 
Ostatnia edycja:
Do góry