reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

A co do ubierania dzieciaka to bardzo ważne żeby go nie przegrzewać.
Także my ubieramy body w zależności czy ciepło czy chłodno to długi lub krótki rękaw i ewentualnie półśpiochy jak chłodno.
Staram się nie ubierać dwóch warstw na siebie.
Wolę małą przykryć taką flanelową pieluszką lub kocykiem.
 
reklama
Mam pytanie do mam co używają odciągacza odkurzaczowego. Czy wy tą końcówkę lekko wsadzacie do dziurki? Bo na opakowaniu napisali, że powinna ona szczelnie zakrywać otwór nosowy więc chyba trzeba ją lekko włożyć i ruszać można góra-dół? Tak też zrobiłam.....ale R. dziś jakiś taki spokojny i grzeczny.....więc nabrałam podejrzeń, że może coś robię nie tak z tym odciągaczem? Tym chyba nie można zrobić krzywdy ??
No chyba że ta grzeczność i ładne spanie odbije sobie w nocy i sobie mamuśka nie pośpi :no:.
 
JJ mojej ta rurka nie wchodzi do noska:) Ale dzisiaj używałam i tak szczelnie przytwierdziłam... Moje dziecko tez jest przy tym spokojne:)

Malgoo daj linka do tego oceanu:-)
 
dziewczyny chyba pisly ze caly czopek

a moje dziecko od 10 rano przespalo moze ze 2-3 godziny i spac dalej nie zamierza. Oczy jaj 5 zł, lezy , rozglada sie i mruczy....to normalne?? takie dzieci nie powinny głownie spac??
 
Ja nie daję więc nie pomogę.....

Maggie no właśnie ja też muszę celować, bo mi czasami nie wejdzie :) ale fakt bardzo go to uspokaja...


Devi myślę, że nie. Nie są to jeszcze regularne czuwania ale już się światem interesują.......Dlatego jak mój dziś taki grzeczny i ładnie spał to się zdziwiłam.....
 
R. ma na sobie body z długim i półśpiochy. Kocykiem cienkim nakrywam jak zaśnie. Dziś rano jak jechałam do pediatry a było chyba 16 stopni na powyższy zestaw założyłam mu tylko lekki kombinezon polarkowy i czapkę.

to tak jak Pindzia.. w dzień krótkie body i półśpiochy w nocy długie body i półśpiochy a na wyjścia na to bluza plus czapeczka- jak jest taka dzika pogoda jak teraz
 
Jeśli ktoś nie ma jeszcze witaminy k+d a chciałby w kapsułkach i jednocześnie nie wydać fortuny to jest BOBIK k+D. Teściowa pracuje w aptece i to są najtańsze kapsułki - właśnie mi przyniosła. Bo jak poprosicie w okienku to oczywiście dadzą najdroższą. Koszt ok. 20 zł a nie jak inne nawet i 35 zł.

Można jeszcze taniej :-) Na allegro za 30 kapsułek twist off zapłaciłam 9 zeta plus koszty przesyłki ale dokupowałam jeszcze witaminkę d na 2 miesiące (8,90 30 kapsułek) więc wychodzi bardzo tanio. Tatuś jak pojechał do apteki po witaminy to za samą k i d zapłacił łącznie 64 złote. Zdzierstwo to mało powiedziane.
http://allegro.pl/vitaderol-witamina-d-30-kaps-twist-off-i1779442968.html
 
Ostatnia edycja:
Ja tez jeszcze nie podaję viburcolu, ale zawkupiłam w razie w i chciałabym wiedzieć co i jak...

My dzisiaj rano zaliczyliśmy pediatrę bo Edi zrobił 2 dniową kupkę z jedną taką mini niteczką krwi, więc od rana nerwowo , tak w prezencie na mamy urodziny...no ale okazało się że to naczynko pewnie jakieś pękło, pani doktor zbadała, obejrzała powód zamieszania(zabrałam ze sobą waciki, którymi go podmywałam i próbki kupki w razie co:tak:) i orzekła, że jest ok, na brzuszek jakby były jakies przeboje z kupka zaleciła dicoflor w kropelkach, no i od wyjścia ze szpitala edi przybrał 1900 gram:szok:w 5 tygodni i 3 dni...nooo i sie będę teraz bujać z 200 sztukami pampersów 3-6 kg, bo postanowiłam na zapas zakupić:baffled: w sumie mam 300, ale mam nadzieję, że jeszcze tę jedną paczkę uda się zuzyć...
 
reklama
Do góry