reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

te szczepionki sa tak raczka raczka nozka.

u nas rączka nóżka nóżka :confused2:

Podłączam się pod pytanie. Ja się czaję od tygodnia i zawsze to M. jedzie sam po zakupy... W poczekalni w przychodni tyle dzieci zawsze i zawsze wtedy się denerwuję że jedne kaszlą, inne plują i że wszędzie roi się od bakterii a tak łatwo złapać rota. Moja pediatra mówiła że jak mogę to żebym przez pierwszy miesiąc chociaż unikała kontaktu Mikołaja z młodszymi dziećmi...

u nas położna tak samo..nawet 3 miesiące mówiła
 
reklama
myszka malutkiego tak w domku ubierasz?? jak tak to ma Igora przegrzewam ;(( potowek nie ma , Tesciowa radzila mi zeby zakladac w domku kaftanik, spioszki, i okryc kocykiem. Dzis temp w domku mamy 24st.
Nasz pediatra tez zalecil zeby 3m-ce nie chodzic po sklepach
 
myszka malutkiego tak w domku ubierasz?? jak tak to ma Igora przegrzewam ;(( potowek nie ma , Tesciowa radzila mi zeby zakladac w domku kaftanik, spioszki, i okryc kocykiem. Dzis temp w domku mamy 24st.
Nasz pediatra tez zalecil zeby 3m-ce nie chodzic po sklepach

Tak w domu jest ubrany, nawet w tej chwili nie ma skarpet. Ja mam w pokoju 22 stopnie. Za chwile jedziemy do moich rodziców i zakładam tylko bawełniany pajacyk i nic więcej a jedziemy na wieczór, biorę tylko kocyk. Przyzwyczajaj Igorka do niskich temperatur, nie bój bo jeśli będzie mu zimno to Cię poinformuje krzykiem:) Przegrzewane dzieci ciągle chorują, jak powieje wiatr albo ktoś otworzy okno w innym pokoju..... Mikołaj ma letnie stopy i zimne dłonie ale karczek ciepły a to znaczy że zimno mu nie jest.

Jak się urodził to w pokoju noworodków było całymi dniami okno otwarte, ja też jak szłam pod prysznic to wietrzyłam sobie w pokoiku a pielęgniarki go przywoziły i leżał tak pod tym oknem otwartym i nic mi nie mówiły żeby zamknąć czy coś... może się po prostu przyzwyczaił. Wcześniej ubierałam w domu pajacyk ale takich się potówek nabawił na całym ciałku ze dopiero je wyleczyłam...
 
Ostatnia edycja:
Marcelina, Myszka, annka najczęściej są to zakupy na pobliskim ryneczku :-) Zdaży mi się wejść na chwilę np. do drogerii i raz byłam mięsnym. Markety oczywiście nie wchodzą w grę. Tam sama jadę a małego tankuje na full i zostawiam tatuśka z 2 :-D no ale to zazwyczaj raz w tygodniu takie większe zakupy robię.....2 h muszą mi starczyć....a kiedyś trudno było hehehe

Co do tych 3 miesięcy separacji to pobożne życzenia niestety szczególnie dla drugiego dziecka w rodzinie......nie da się separować od rodzeństwa (czytaj innych dzieci). I tym spsoobem R. ma właśnie swój pierwszy katarek ......od brata :-:)-( Ale odkurzanie nosa bardzo pomaga i mały ma się dobrze :tak:

Jeśli ktoś nie ma jeszcze witaminy k+d a chciałby w kapsułkach i jednocześnie nie wydać fortuny to jest BOBIK k+D. Teściowa pracuje w aptece i to są najtańsze kapsułki - właśnie mi przyniosła. Bo jak poprosicie w okienku to oczywiście dadzą najdroższą. Koszt ok. 20 zł a nie jak inne nawet i 35 zł.

R. ma na sobie body z długim i półśpiochy. Kocykiem cienkim nakrywam jak zaśnie. Dziś rano jak jechałam do pediatry a było chyba 16 stopni na powyższy zestaw założyłam mu tylko lekki kombinezon polarkowy i czapkę.

Kurde ale mam ochotę na kawę z mleczkiem, kako i snickersa.........
 
Ostatnia edycja:
Jak mi się wydaje ze Mikołajowi chłodno to okrywam go kocykiem ale zazwyczaj się kręci, rozkopuje i jak się odkryje to dopiero spokojnie zaśnie:) Moja teściowa akurat jest tego samego zdania więc wojny nie było;)

Ja do kąpieli mam 24 stopnie ale może moje dziecko jest przyzwyczajone... Może to ja tylko tak lekko ubieram. Skoro Twój nie ma potówek to pewnie mu w sam raz, musisz to ocenić sama:)
 
Ostatnia edycja:
Nam wczoraj odpadl pepek! :-) Jeszcze jakis tam strupek zostal i polozna kazala przemywac. Nie wiecie jak dlugo to sie bedzie goic tak do konca? Czy przemywanie Octeniseptem 3-4 razy dziennie wystarczy, czy mam jeszcze cos z tym robc, zeby bylo cacy?

Ja na zakupy z mlodym jezdzilam, z tym ze takie ciuchowe nie do marketu ale lepiej unikac takich skupisk jesli mozna.

Mlody przespal mi ostatnie dwie noce :-) :rofl2:. Budzil sie co 2,5h - 3h na karmienie, potem pielucha, potem pomarudzil kilka minut i zasypial. Dzisiaj spal do 10:00! Bosko! Nie nastawiam sie, ze tak juz bedzie ale mam nadzieje, ze tych dobrych nocy bedzie coraz wiecej. Bardzo pomogla nam ciepla kapiel w dosc mocno nagrzanym pokoju i dzwiek oceanu! :-D Mam takie urzadzenie, co wydaje rozne kojace dzwieki i ma niby pomagac w zasypianiu, polozna doradzila, zeby mlodemu na noc wlaczac, bo on w brzuchu non top rozne dzwieki z mojego organizmu slyszal i pomoze mu sie to uspokoic. Nawet zasymulowala dzwieki, jakie niby moj organizm wydaje :eek: i jakos mi to szum oceanu przypominalo. Teraz co wieczor kolo 22:00 ocean idzie w ruch a mlody do kolyski. Polecam sprobowac jeski macie problemy ze snem maluszkow.

 
Witajcie!

my byłyśmy dziś u lekarza, młoda waży 4700 przybrała przez tydzien 250 gram, będziemy dodawać do mleczka delikol. Dziś była spokojna i się mało prężyła, kto wie co to w nocy będzie oby nic jak to było i poprzednimi, bo dziś to ja sama w nocy... mama idzie do siostry na noc, bo z chłopakami jutro zostaje.
 
Malgo000 nam octaniseptem zalecili raz dziennie po kapieli, tak tez robilismy. pozniej zaczelam uzywac leko gaziki nasaczone spirytusem i zdaly egzamin b.dobrze.
Moj dla odmiany jak spalw nocy b. ladnie wstawal co3-4h to teraz co2,5 na jedzonko. I od 6 do 11 nie spi lezy sobie i burczy pod noskiem, nie musze trzymac na rekach ale musi czuc ze jestem.
Dzisiaj polozylam 1raz w bujaczku i jak sie bujal to spal a jak bujanie sie skonczylo to oczka szybciutko otworzyl. Rosnie nam maly "warszawski cwaniak" ( bez obrazy warszawiakom, my nie jestemy z wawy i dlatego tak mowimy)
 
reklama
Malgo000 po odpadnięciu pępuszka jeszcze jakiś tydzień 2x na dzień psikałam Octeniseptem i patyczkiem w środku dokładnie czyściłam.
Robiłam tak dokąd były ślady krwi.
Odkąd jest czysty nic przy nim nie robię. Standardowo w kąpieli mydełko.

Też byłam dziś u lekarza z małą na pierwszej kontrolnej wizycie.
Przybrała przez 3 tyg ponad 900g, także ładnie przybiera.
 
Do góry