reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

mlodam, ja sie nie znam na szczepionkach ale moja kolezanka niedawno urodzila wczesniaczka i zdecydowala sie na ta 6 w 1 i nie bylo zadnych problemow.
 
reklama
Myszka mój synek 2 dni temu był szczepiony infanrixem IPV+Hib (5 w 1). Nie było problemów, zero opuchlizny w miejscu kłucia, zero temperatury, zero rozdrażnienia dziecka. Jedyne co mogłabym pod to podciągnąć to uruchomienie się monitora oddech (podobno może wystąpić zwiększona częstotliwość bezdechu) ale Dominik na bezdech jest bardziej narażony z powodu wcześniactwa więc może to nie mieć związku. Za szczepionkę płaciłam 120 zł. Żółtaczkę szczepiliśmy osobno więc miał za jednym razem 2 kłucia.

Podawanie leków i witamin.
Nie wiem czy tylko ja miałam z tym problem ale podzielę się technikami jakie wypracowałam aby młody prawie nic nie wypluwał z podawanych mu witamin. Witaminki D i K, te w wyciskanych kapsułkach, podaję strzykawką z odrobiną wody z glukozą. Jak próbowałam podawać wyciskając kapsułki zawsze spora część wylądowała poza buzią bo młody zaciskał ustka i wszystko wypływało. Z glukozą trochę się krzywi ale wsuwa dzielnie. Kwas foliowy i witaminkę B6 podaję razem z cemibionem bo lubi jego smak i też udaje nam się jakieś 90% podać. Na żelazo w syropie obczaiłam pomysł podawania razem z 10 ml mleka (wcześniej wypluwal, brudził siebie i wszystko wkoło).
 
a jaka jest różnica między 5w1 a 6w1 jakie są w 5 a jakie w 6 szczepionki? i jaka różnica w cenie?
moja właśnie zrobiła kupę huraaa od wczoraj od 16 tej nie robiła, ufff ale czopek musieliśmy podać.

Różnica między nimi to taka że 6w1 ma wszystkie szczepionki a 5w1 trzeba dodatkowo jeszcze jedną czyli 2 wkłucia- tak wnioskuję, natomiast ceny i jednej i drugiej są tak zróżnicowane że masakra. Sprawdzałam i wahają się od 90zł za 5w1- 350zł za 6w1 w mojej miejscowości!! Cały przekrój cen więc warto sprawdzić bo po co przepłacać...
 
reklama
A jak u was będzie ze szczepieniem na rotawirusy i pneumokoki??? Moja położna mówiła że jak mam wybrać to lepiej na rotawirusy podobno.... Mój pediatra nic nie mówił a to przecież pierwsze dawki w 6 tyg o ile się nie mylę..

Dominic a nie bałaś się skutków ubocznych?? Te kolki, problemy z jelitami itp... Ktoś Ci polecił czy sama chciałaś tą łączoną?
 
Do góry