reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

reklama
Myszka, nam pediatra odradziła tę szczepionkę 6 w 1. Lepsza jest ta 5 w 1. Taką szczepiliśmy Filipa i teraz też taką.

A szczepionka na rota nie uchroni dziecko przed rotawirusem. Filip był szczepiony i rota przechodził. Szkoda wydawać kasę.
 
a mi że na pneumokoki buahahahaha

to może w takim razie ja co pokręciłam...

U dziś upał jak nie wiem co..... 29 stopni. Jak macie ubrane dziś wasze dzieciaki?? Ja mam ciągle z tym problem...:-( Mikołaj leży w pampersie bo od body na ramiączkach wysypało go potówkami pod szyją i w zgięciach łokci... Niby dzieci jedną warstwę więcej niż dorośli a ja mam podkoszulek i spodnie dresowe... Albo on się tak poci albo a nie czuję tej temperatury:eek:

asiacur a skąd mam wziąć receptę na tą 5w1? Mi pediatra bez słowa włożyła receptę do książeczki zdrowia i dobrze, że w ogóle ją znalazłam... Ehh człowiek się musi wszystkiego domyślać przez tych lekarzy...
 
Ostatnia edycja:
U nas drugi dzień skwarki.......R. leży w pieluszce i bodziaku z krótkim. Ale leży w najchłodniejszym pokoju gdzie słońce ledwo zagląda i to o 18-19, więc jest tam przyjemnie.

Mój mały też się "popsuł" po 2 tygodniach permanentnego spania. Teraz już więcej patrzy no i kwęka i się denerwuje jak za długo leży bez uwagi.

Co do szczepień to my tak jak Franka będziemy szczepić 5 w 1 + WZW na NFZ. U starszaka nic się nie działo, liczę, że i tym razem będzie spokój. U nas to koszt 120 zł i kupuje się bezpośrednio w przychodni przy szczepieniu.
Na pneumo i rota nie szczepię. Rota wiadomo czemu.....jest ich mnóstwo a szczepionka ma tylko kilka szczepów no i jak pisze asiaciur nie daje gwarancji. A pneumo.....zobaczymy. To zawsze można zacząć.....Franka nie szczepiłam i jakoś problemu z chorobami tfu tfu nie mamy. Jak R. będzie jakoś specjalnie łapał świństwa od starszego przedszkolaka to się zastanowię. Na razie nie szczepię.

U nas pępek odpadł już dawno. Potem po tygodniu zaczął podkrwawiać ale położna stwierdziła, że to naczynko jakieś pękło. My mamy wklęsły.....cała 4-ka :-D Mnie się wydaje, że to czy wklęsły czy wypukły (poza stanami chorobowymi jak przepuklina) zależy od tego jak zawiążą dziecku pępowinę przy porodzie.

Ja się za to martwię, bo R. nie zrobił się bąbel w miejscu szczepienia na grużlicę :eek: Położna mnie uspokajała, że może ja miałam z kimś kontakt w ciąży i mały ma przeciwciała a pediatra stwierdziła, że szczepionka jest podskórna i jak się dziecko odrobinę poruszy i szczepienie "wejdzie" głębiej to może bąbel nie wyjść :eek: I bądź tu mądrym......ponoć i tak się nic z tym nie robi do roczku jak jest II dawka :no:
 
Myszka, jak to skąd receptę?:-) Lekarz przepisuje. Z tym, że u nas tak jak u JJ, nie muszę kupować sama, bo w przychodni przed szczepieniem decyduje się jaką chce i mają na stanie. :tak:

Ja nie szczepię na żadne cuda oprócz tych obowiązkowych. Żadna szczepionka nie daje gwarancji, ani rota, ani pneumo, ani meningo... To zbijanie kasy przez firmy farmaceutyczne, a lekarze też polecają to, za co im dana firma zapłaci. Także olewam. Filip nie był szczepiony na żadne pneumo itp., chodził do żłoba, przedszkola i jest ok.
 
Myszka nie ma szczepionki, po której na bank nic nie będzie się dziać. Wolę aby młody miał mniej kłuć i mniej bolących go miejsc na tym małym ciałku. Skutki uboczne mogą a nie muszą wystąpić a zaszczepić i tak trzeba.
 
Jejku jak u nas duszno......dałam małemu łyk wody z butelki, bo pił cyca przed chwilą a zasnąć nie mógł. Pociumkał chętnie z początku po czym dotarł do jego mózgu bezsmak wody i zrobił duuuuże oczy :-D i przestał ssać :-D. Cwaniak.

Co chwilę muszę go przecierać po ciałku myjką zmoczoną w chłodnej wodzie.....pomysł chyba dobry, bo po takiej ochłodzie zasnął bidulek :no:

A ja siedzę sama z R. Bo tatulek pojechał po starszaka i babcię nad morze, bo dziś wracają. Nie zazdroszczę im drogi - dobrze, że są klimatyzacje w autach.
Taki miał Radek spokój przez tydzień :-) a wieczorem znów się zaczną całusy i czułości w nieskończoność starszego brachola :-)......ciekawe kiedy się znudzi braciszkiem :sorry:
 
Dziewczyny, moze macie jakas rade? Mlody dzisiaj w nocy zafajdal sikami 3 komplety ciuszkow :szok: Tak jakby mu sie w pieluszce nie miescilo mimo, ze przebieram go co 2 godziny przy kazdym karmieniu. Mam pieluszki Pampers max dry jedynki, czy jest cos bardziej pojemnego? Zdarzylo wam sie podobnie?
 
MalgOO też to zauważyłam właśnie przy pampersach. Są bardzo mało pojemne. Moja też ma non stop zalaną pieluchę i zmieniam co 2h.
Rady na to nie widzę. Przetestować może jakieś inne. Ja używam jeszcze huggies i są nieco lepsze. Ale żeby były aż tak pojemne to nie. Wiesz, pewnie robią takie "liche" te pieluchy, żeby firmy jak najwięcej zarabiały.
 
reklama
HEJ MAMUŚKI!!!!:-)
Mój lekarz pediatra polecił 5w1 ale to wszystko zależy od finansów-oprócz tego powiedział ,że z dodatkowych rotawirusy i pneumokoki,ale jeśli miał by poradzić między jednymi a drugimi jeśli kogoś nie stać to radził by pneumokoki.My z mężem stwierdziliśmy ,że też nas zbytnio nie stać ale jednak odmówimy sobie kilku rzeczy i kupujemy wszystkie szczepionki i rotawirusy i pneumokoki,ze względu na to,że córcia jest w wieku szkolnym i grypy żołądkowe łapie w locie i wiadomo jak taki maluszek zarazi się takim cholerstwem to u nas 10 dni leżenia w szpitalu pod kroplówką aby nie dopuścić do odwodnienia.Koszt wszystkich szczepionek wyliczyłam na 2 tyś.:szok: ale jakoś to rozłożymy na kilka miesięcy.Lekarz i położna powiedzieli ,że to nie jest tak ,że gdy zaszczepisz maluszka to on nie zachoruje ,może zachorować lecz będzie o wiele łagodniej przechodzić chorobę.Znajomi zaszczepili swojego malucha i wylądowali z nim w szpitalu ale tylko na 2 dni nie na 10.Szybko wyzdrowiał i wypuścili ich do domciu.Pierwsze szepienie mamy w 7 tyg.Za szcepionkę 5w1 płacę jakoś około 120 zł. i za rotawirusy szczepionka o nazwie rotarix 340zł.w aptece internetowej.Na pneumokoki będziemy szczepić dopiero od 6 mieś.od tego czasu jest jedna dawka mniej czyli 3 a nie 4 .
Jeśli chodzi o pampersy to faktycznie są bardzo mało chłonne używam na zmiane z pampkami DADA z biedronki i Biedronkowe DADA są o niebo lepsze bardzo chłonne jak skończę pampersy to więcej już ich nie kupię zostajemy przy Biedronkowych.
Dziewczyny o jaką antykoncepcię macie zamiar stosować lub już stosujecie???????
ja zamierzałam wziąść zaszczyk ten na 3 mieś. DEPO-PROVERA ale tyle się naczytałam na necie ,że włosy mi dęba staneły :szok: skutki uboczne masakryczne:-(
Marcelina mam ten sam leżaczek kupiliśmy jakoś 2 tyg.temu i jest rewelacyjny Krystiano uwielbia w nim leżeć i spać szczerze wszytkim go polecam :-) młody właśnie teraz w nim śpi :-).
Jeśli chodzi o płacz maluchów to mój też często się wydziera z niewiadomego powodu fakt ,że miewa koki ale ma dni bardzo spokojne i takie np. jak wczoraj cały dzień się wydzierał szczęście ,że nocki w miare przesypia na kolki stosujemy kropelki z niemiec SAB SIMPLEX i czasami czopki Viburkol.
 
Ostatnia edycja:
Do góry