reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Hej LANA!
Szkoda, że tak rzadko nas odwiedzasz!
Krystianek pięknie przybiera! Szczepiłaś go na pneumokoki? Jak zniósł tą szczepionkę??
Chcę moją na to zaszczepić ale się waham. Dlatego pytam;-)
 
reklama
Nikos-ja szczepiłam na rota i na 5w1 na pneumo będę szczepić jak młody skończy rok:-).Zaglądam dość często i podczytuje troszkę mniej się udzielem ale to z powodu ,że w styczniu mam w szkole zaliczenia semestralne więc powoli się uczę ,jeszcze miałam do oddania prace semestralne z 4 przedmiotów więc było co robić do tego 2 dzieci i mąż a obowiązków ful :tak:
 
Mam pytanko, jak szybko wasze dzieci sa głodne po słoiczkach? Dajecie im cos do picia po jedzonku i od kiedy mozna dac dzieciom poduszeczkę do spania. Ja tak szybko bo mały sie obudził i czas na zabawy ciąg dalszy :-).
Miriam, 3maj się kochana
 
Lana fajnie, że wpadasz....Kristiano niezły chłopak :tak:

miriam współczuję tych perturbacji zdrowotnych.....oby cię w domku wyleczyli a nie po szpitalach ....

My dziś się szczepiliśmy. Radko waży 7600 i ma 69 cm. Szczepionkę zniósł dzielnie, lekko po marudził. Dostaliśmy receptę na pepti i mamy koopy obserwować jak nic się nie zmieni to wprowadzić probiotyki. No i jak się wyjaśni kupsztal to mamy wcinać warzywka, bo mój głodomór je co 2h cycki i pani dr stwierdziła, ze ma potrzeby duże i trzeba mu urozmaicić.....
 
Hej LANA!
Szkoda, że tak rzadko nas odwiedzasz!
Krystianek pięknie przybiera! Szczepiłaś go na pneumokoki? Jak zniósł tą szczepionkę??
Chcę moją na to zaszczepić ale się waham. Dlatego pytam;-)

Nikos- my mamy szczepienie 6w1 + pneumo lub mono ( co 2 miesiące na przemian) i zniósł je świetnie... pół dnia spał,więc polecam! I na dodatek tylko lekko kwiknął. Następne szczepienie już za 2 tygodnie...
Lana - super,że Krystianek tak pięknie przybiera na wadze... odwiedzaj Nam w miarę możliwości
 
LANA oho pięknie rośnie Krystiano. A Ty jeszcze szkołę masz!:shocked2: miriam zdrówka i oby obeszło się bez szpitala! Wydaje mi się, że utrzymanie laktacji laktatorem jest trudne. Ja przynajmniej ściągam dużo, dużo mnie niż mały wyciąga sam. Ponoć dobry jest sposób 77,55,33 czyli 7min pierwsza pierś, 7 druga, później 5 min pierwsza, 5 druga i 3pierwsza i 3 druga, ale nie stosowałam.

A co do przejścia na butelkę to też mi się ryczeć chce, a mały już coraz częściej odmawia cycka:confused2: jakaś głupia jestem czy co, że to tak przeżywam?? Ale strasznie!

A my dalej bez recepty na pepti, bo lekarki nie ma 3 dni.

JJ
i to tak na każdą puchę mleka trzeba receptę? A nie wiesz jakie te mleko w smaku jest? Czy nie będzie kłopotów z zaakceptowaniem go:dry:
 
Karola....recepty piszą na kilka puszek....kiedyś dawali na 4 szt. Ja wzięłam na jedną, bo chcę sprawdzić co będzie z koopą po zmianie mleka.
I się dowiedziałam, że od 1.1.2012 już mi pediatra nie wypisze recepty na pepti (z literką P) jako choroby przewlekłe a tym samym refundowane.....bo się zmieniają przepisy i tylko specjalista może , tu: alergolog. To dopiero będzie jazda jakby nam przyszło pić na stałe pepti :eek:

A w smaku hmmmm - coś za coś - nie ma alergii ale nie ma też smaku za dobrego. Najlepiej przechodzić stopniowa: ja np. dziś dałam do buli 3 miarki bebilonu HA + 1 pepti....jutro 2 na 2 miarki....i tak dalej aby się do smaku przyzwyczaił.
 
reklama
czołem dziewczyny! witam po dłuższej nieobecności chociaż pewnie i tak nikt nie zauważył :p

przeziębiłam się zbiegło się to z kryzysem laktacyjnym i skokiem małej, później ona miała katarek a do tego chrzciny, gonitwy po lekarzach (kierują nas na kontrolę prawie wszędzie ze względu na poporodowe problemy z małą) i czasu było brak na pisanie bo podczytywałam
mała od 3-4 tygodni wstaje mi w nocy bardzo różnie czasem i co 2h a kiedyś spała od 20 do 5 bez karmienia! koszmarnie ciężko znowu tak wstawać w nocy co chwilę jak się człowiek do "dobrego" snu przyzwyczaił...

miriam - jak najbardziej można laktatorem utzrymać pokarm ale wymaga to mega dyscypliny a z tym czasem pewnie ciężko przy maluchu. Moja Karolcia była przez sepsę i zapalenie płuc i inne paskudztwa prawie 3 tyg w szpitalu (głównie inkubator) więc w ogole jej nie karmiłam a laktację rozpasałam że ani razu jeszcze nie podawałam jej MM.Stosowałam ten system który podała Karola 7-5-3 na kazda piers naprzemiennie.Ja miałam wypożyczony silniczek elektryczny do mojego laktatora (medeli) bo recznie z taka czestotliwoscia to ciezko bylo...
ktoraś z Was pytała o zabawy z maluchami (moniek?) = moja jest zafascynowana bankami mydlanymi jak jej puszczam ogląda z otwrtą buzią i guga do nich. ja też czasem czytam małej na głos co ją uspokaja bardzo i zasłuchana jest bardzo

mój Karolutek nie chce łapać butelki!! próbowałam kilka rodzajów smoków, moje mleko, herbatki, wodę z glukozą, na głodniaka (ojjjjj ale się wkurzyła), po karmieniu, między karmieniami. Walczę z nią już od 3 tyg i nic a tu niedługo się macierzyński kończy i coś tzreba będzie z dzieciaczkiem zrobić :((((
Jakieś jeszcze pomysły macie na naukę picia z butelki?
 
Do góry