reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Nikos my też mamy tak jak Taycia. mała zniosła całkiem fajnie szczepienia trochę płakała ale zasnęła od razu jak ją ubrałam :-)
szczepienie następne za 5 dni :tak:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Moniek -napoduszeczkę to chyba jeszcze za wcześnie takie maluchy nie potrzebują spać na podusi i bez niej napewno bezpieczniej-takie jest moje zdanie:tak: jeśli chodzi o jedzenie słoiczków to Krystiano różnie ale zazwyczaj jest tak ,że po około godzinie ,półtorej już jest głodny ale mój to taki głodomorek:-D
Flower-a jaką masz butelke do karmienia ? chodzi mi o firmę ,wiesz pytam ponieważ ja kupiłam tommee tippee i ona ma smoczek kształtem który odzwierciedla sutek kobiety i młody mi sie nie buntuje gdy mu podaje napoje lub czasami mleczko na noc bo tak jedzie na cycu,nawet smoczki jak kupuje takie do cyckania to sprawdzam czy ma kształt zbliżony do sutka.Wiele mam sobie chwali właśnie te butelki ze względów takich ,że jak karmią piersią i butlą to dzieciaczki nie odrzucają piersi na poczet butli:tak:
 
Ostatnia edycja:
Flower, bańki mydlane to super pomysł. Muszę zakupić.
Lana, mój śpi bez podusi i tak zostanie. Tak tylko zapytałam bo mama mnie namawia. Jednak ja się nie dam namówić.
 
ehhh Lana właśnie wszystkie firmy twierdzą że ich smoczki przypominają sutki (na pewno nie moje :p)
ja mam:
-NUK Butelka NUK First Choice PC 150ml BLUE (smoczek sil.1M) - Wyspa Malucha - Nuk - Akcesoria dla dzieci i niemowląt - Butelki - Nuk - kiedyś z niej piła moje odciągnięte mleczko jak miałam wizytę u lekarza i zostawiłam brzdąca u siostry
-AVENT chyba coś takiego AVENT Butelka do karmienia 125 ml 0% BPA SCF660/17
- taki smoczek co w szpitalu z niego miała podawane mleczko jak była w inkubatorku i odłączyli jej kroplówkę żywieniową
- próbowałam też z MEDELI jej podawać bo siostra ma i najlepiej jej to wychodzilo (tzn. pociągnęła jakieś 10ml herbatki w ciągu pół godziny a połowę wypluła :D) Calma

dzisiaj mam kontrolę u gina w związku z moimi ciągłymi krwawieniami i muszę wziąć malucha ze sobą i będzie z babcią w aucie czekał i tam ją później nakarmię...
jak dostaniemy się do żlobka w połowie stycznia jakimś cudem to nie wiem co to moje dziecko będzie jadło chyba z głodu padnie tam...
 
flower my mamy aventa (już drugi go używa) i nie było problemu z piciem....Fakt, ze ja przez pierwsze 3 doby podawałam na noc po 40 ml MM, bo w cyckach była susza i już wtedy pił bez problemu. Potem zdarzyło mi się 3-4 razy podać flaszkę przez 4 miechy jak nie nadążała produkcja i też, mimo iż było to raz w miesiącu pił bez problemu. Teraz wcina 1x na noc flaszkę i też jest ok....
Za to straszy pił tylko raz 40 ml jak miał 1 miesiąc moje mleko co ściągnęłam a potem jak miał 3 to bez żadnych prób go zostawiliśmy mamie z moim mlekiem a my się bawiliśmy do północy na weselichu.....i pił bez najmniejszego problemu.....
Ech tak się rozpisałam ale chciałam ci pokazać, że nie ma reguły na picie. Są egzemplarze cyckowe (jak moje) że im wsio ryba co ciągną ;-) a są takie (znam kilka ) co za chiny nie chciały butelki mimo wypróbowania wszystkich dostępnych na rynku.....Nie pozostaje ci nic innego jak próby.... ostateczność to niekapek, mleko przemycane w kaszkach podawanych łyżeczką a po pracy twoje piersi.......:no:
 
Boże tu już o powrotach do pracy czytam...dobrze, że nie muszę tego mojego Okruszka zostawiać już...współczuję, że już musicie się z Maluszkami rozstawać...takie małe są jeszcze...

Na potwierdzenie tezy JJ to mój też od małego herbatki pił z butelki i bez problemu się nauczył i na szczęście piersi mi nie odrzuca, pije i z butelki teraz mm i ciągnie pierś.
 
JJ dzięki. Jakieś beznadziejne zmiany wprowadzają i człowiekowi utrudniają życie :dry:U nas kupki od paru dobrych dni codziennie, a były raz na tydzień, ale coraz bardziej zbite.

flower już myślałam, że i Ty uciekłaś na FB. Zaglądaj częściej. U mnie na odwrót- mały coraz częściej odmawia cyca, a woli butlę i skubaniec jednak wie, że z butli leci szybciej- bo jak w piersiach już mniej to wydziwia:-D I mamy właśnie butlę z TT o jakiej wspomina LANA.

Tonya ja nawet nie chcę myśleć o powrocie do pracy:-(
 
Karola a spróbuj wrócić do smoczka 1, bo ja jeszcze mojemu na 2 nie zmieniłam i nie odrzuca mi piersi, pomimo tego, że codziennie pije też z butelki, może to coś pomoże?
 
reklama
Do góry