reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

JJ nie wyeliminowałam nabiału. Ale jem go niewiele, a takiego stanu skóry nie miał- prócz tej buźki w 5tygodniu. Czyli chyba mamy winowajcę, bo to się tak zgrało w czasie z coraz częstszym podawaniem bebilonu. Bo właśnie skończyliśmy to małe opakowanie. A dermatolog powinna mi zalecić zmianę mleka czy od tego zwykły pediatra? Bo u mniej produkcja nawala i nie damy rady wrócić chyba tylko na pierś. Czyli odpowiednim mlekiem dla naszych maluchów będzie bebilon pepti? A jakie jest w smaku?
 
reklama
Nikos zamierzam karmić jeszcze 2 miesiące do skończenia pół roku tak na fest z może jedną dopitką MM na noc. A potem już może się zmniejszać karmienie.
Więcej nie planowałam a też mam już dość tycinki mleka do kawki i nic więcej :baffled:. Franka ostatnie pociągnięcia cycka były pod koniec 7 miesiąca i to już tylko w nocy.....

Jest alergikiem wziewnym teraz (po ojcu ) i ciutke na nieprzetworzone mleko w dużych ilościach ale czy to, że bym go karmiła cyckiem do roku coś by zmieniło ??? Nie sądzą. Ja zawsze coś nieodpowiedniego zjadłam i miał krostki a na pepti przynajmniej alergen był 100 % wyeliminowany. A jak miał 1,5 roku przeszliśmy już na zwykły bebilon i było ok. Jogurty też już mógł jeść......

Karola no ja ci się objawy zgrywają z bebilonem to pewnie to. Mój na ciutkę mleka w kawie nie reagował ale na 120 ml bebilonu HA codziennie już niestety tak :no: A receptę na pepti daje pediatra.
 
JJ zgadzam się w 100% z tym co piszesz. Ja karmię piersią tylko dlatego, żeby mała nie chorowała, bo przy moim starszym chorusku to ciężko o zdrowie.

Gdyby nie on to karmiłabym na pewno Pepti przynajmniej wiedziałabym, że mu niczego z mleka nie serwuję.

Też mam zamiar karmić do pół roku. Mam już dość syfnych wędlin...
 
Nikos świetnie cię rozumiem :-) Przy Franiu też miałam taki reżim, bo on miał silną nietolerancję. Teraz wpydzam wszystko, a co, no poza nabiałem (bosse kiedy ja twaróg jadłam :-( ) i jest ok. Ostatnio zrobiłam czerwoną kapustkę na ciepło i trochę się wyginał mały i pierdział :/ Ja też ze względu na choroby ciągnę do pół roku.......będzie luty...ale do wiosny mam nadzieję wytrzymamy jakoś, potem z górki ;-)
 
Wróciliśmy od dermatologa. Stwierdzone AZS, ale o dziwo lekarka nie kazała odkładać nabiału tylko czekoladę, orzechy, cytrusy itp. Przepisała maść robioną i powiedziała, że zmiany mogą zniknąć i się nie pojawić, a jakby wracały to wtedy pomyśleć o nabiale i ewentualnie przejść z bebilonu na b.pepti. Ogólnie powiedziała, że lepiej karmić tylko cycem to wtedy dzieci lżej to przechodzą. Ja niby o tym wiem (o cycu), ale jakoś ostatnio nam na 1 karmienie brakuje.
A Wy tu piszecie, że lepiej przejść od razu na pepti? :confused2:
Wdrożymy maść, wygoimy placki suche, ale dalej będę podawać bebilon i jeść nabiał. I jak wszystko wróci to wtedy udam się do niej jeszcze raz i do pediatry po inne mleko, aby zobaczyć czy to to.
 
Dla mnie to dziwne co ta lekarka powiedziała. No ale to ona jest lekarzem nie ja.......
W każdym razie u takich dzieciaków przy alergii ogranicza się przede wszystkim nabiał a przy okazji inne najbardziej uczulające produkty właśnie jak cytrusy, czekolada, orzechy. Ja nic z tych produktów nie jem.

No i co do mleczka to nam też powiedziała, żeby jak najwięcej cyca a jak już brakuje to tylko Bebilon Pepti. Bo co z tego Twojego ograniczania nabiału jak jej zasadzisz na noc czystą postać mleka krowiego.

Matko karola naprawdę nie rozumiem.

Tak mi lekarze radzą przy małej i tak mi radzili 6 lat temu przy synku....

Po drugie: czy nie łatwiej najpierw wszystko łącznie z mlekiem odstawić, poczekać aż zmiany znikną i wtedy powoli z czasem wprowadzać np. ser.
Zobaczyć czy coś się nie pojawi i już coś powoli wiedzieć.
 
Dziewczyny,

Wpadłam do Was na wątek z prośbą o poradę może któraś z Was ma lub miała podobnie jestem pażdziernikową mama Ola ma 7 tygodni i praktycznie od początku ciągle ją meczą głównie przez sen bąki prężenia się ciała zagazowana jest na maksa lekarz powiedział że to nietolerancja laktozy i ze przejdzie po 3 mies :eek: daję jej debridat i kropelki biogaia i powiem wam że ten syrop nie wiem czy działa nie widze poprawy miała któraś z Was podobnie z maluchem? co pomogło kiedy przeszło?
i o syropek się zapytam czy stosowałyście?

dodam że karmię piersią i czasami butelką sporadycznie bywa że przez tydzień jest na piersi tylko.....
 
Nikos ja tak samo to rozumuję jak Ty i dlatego jutro idę po receptę na odpowiednie mleko i zobaczymy. A na co powinnam uważać prócz takich typowych mlecznych produktów?

Marti ja stosowałam kropelki delicol- na nietolerancję laktozy. Pomogły mimo, że żadne lekarz nie stwierdził jednoznacznie, że to nietolerancja, ale jeden je właśnie zalecił.
 
Marti - ja bym odstawiła nabiał jeśli karmisz piersią...poza tym my sporadycznie dawaliśmy Esputicon żeby pomogło mojemu Synkowi się 'odgazować'.
Karolaola - współczuję.... następna dzidzia z alergią... ja jak karmiłam piersią to musiałam odstawić wszystko np. czekoladę, ser,mleko, wieprzowinę,wołowinę, buraczki... Bebilon pepti i tak jest sto razy lepszy od Nutramigenu na którym jest.... spróbuj tak jak zalecał lekarz....
 
reklama
karola ja bym zrobiła tak samo jak Nikos. Odstawić nabiał i kakao, cytrusy, orzechy, dzem truskawkowy jeśli jadasz.....i oczywiście bebilon. A jak zmiany zejdą to po 1 składniku bym na 5-7 dni wprowadzała.

U nas np. Radkowi po kakao nic nie jest......wypiłam kubek z mlekiem sojowym i było ok. Natomiast to samo juz na krowim i zaraz śluz w kupce był.....

Marti ja bym odstawiła to co wyżej napisałam + surowe owoce i warzywa..... i tam zaraz nietolerancja laktozy :eek: Po czym to lekarz stwierdził, po opisie prężenia ???? Mój też się tak prężył i stękał w nocy a wszystko od niedojrzałości ukł. pokarmowego. Ja dawałam espumisan. Można cokolwiek z takich leków ale REGULARNIE, bo inaczej o kant d***** takie leczenie. U nas minęło jak skończył 2 miesiące...... Możesz jeszcze podawać dicoflor 30 w kroplach....taki probiotyk.
 
Do góry