reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

mlodam mam pytanie, jestem pazdziernikowa mama i karmie na zmiane piersia i MM, ale chce przejsc calkiem na MM podobnie jak Ty - jak u Ciebie spadala waga ze wzgledu na brak karmienia? troche sie boje, ze jak odstawie calkiem cycka to te kg beda sie za mna ciagnac

pytasz o moje kg? :sorry2:jak przestałam karmić to i na + było, a jak karmiłam to leciały w dól, córcia nie spadała z wagi na mm.
 
reklama
Tak się zastanawiam czy może koło 3 miesiąca życia naszych maluchów przypada jakiś kryzys laktacyjny? Bo od wczoraj wieczora piersi jakieś pustawe. A mały i po 2 wciąga, a one nie nadążają się napełnić.

Ale co mnie zdziwiło to jak dostał butlę przed 18 to zjadł niecałe 30ml i wytrzymał ponad 1,5h:szok:
 
Nic o takowym nie słyszałam (kryzysie). Może maluszek potrzebował bliskości??
Jakby był głodny to by wciął więcej z butli.

A ja zaczęłam dorabiać flachę tylko na widoczne zapotrzebowanie małej. TZN jak zje cycki i zaczyna wrzeszczeć to wiem, że głodna. Wcześniej karmiłam na zmianę prawa pierś +butla, potem lewa pierś, i tak w kółko...
Teraz karmię prawa+lewa, prawa+lewa, prawa+lewa.......
Cycuchy chyba zaczęły więcej produkować, bo od kilku dni nie robię butli (może raz na dzień).Nie zapeszając.... tfu tfu
 
Teraz znowu zaczęłam się zastanawiać co z wprowadzeniem obiadków, soczków, deserków.
Przecież jak mała zapcha się takimi smakołykami to cycka nie będzie chciała i produkcja może spaść.

Chyba, że dam zawsze przed słoiczkiem cycka.....:confused:
Poradzę się pediatry jak będziemy szczepić za tydzień. Już kurcze nie pamiętam jak to było z synkiem moim. Ale chyba dawałam jakieś jabłko jak skończył 4 miesiące, ale z nim miałam taki nawał pokarmu, że nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby dokarmiać.....
 
Nikos tylko to nie chodzi o wiszenie na cycu tylko o to, że piersi nie napełniają się tak. Mam nadzieję, że to przejściowe i wróci do normy.

Jak podpytasz lekarza to daj znać, bo sama się zastanawiam jak to jest...

I jak mała wytrzymuje spokojnie bez butli?

A my dalej walczymy z usypianiem w dzień. Dziś łącznie przespał 2h20min. On nie pośpi dłużej jak 30 min. W wózku na spacerze dziś też tylko 30min. Czy to jest normalne?
 
Karola, może takie krótkie spanie twojego synka jest przejściowe. Mój też miał taki epizot, że spał bardzo mało w dzień a ja padałam, bo nie wiedział jakich mu dostarczyc atrakcji. Nie wiem ile to trwało ale minęło i teraz śpi ładnie w dzień.
Mój synuś dzisiaj nie ulał ani razu. To jednak nie problem z nierozwiniętym układem pokarmowym. To poprostu rajstopki, które uciskały małemu brzuszek. Dzisiaj nie załozyłam i nie ulał ani razu. Od dzisiaj rajstopki tylko na spacer będę zakładać. Dzieki za rady ;-)


 
karolaola moja jak ma te skoki rozwojowe to śpi tyle co nic. u mnie jest tak, ze czasem sama przez cały dzień zasypia, ale czasem muszę ją lulać, albo trzymać na rękach bo co odłożę to po chwili syrena i oczy jak 5 zł.

wklejam linki do schematu karmienia niemowląt :-)

http://www.bobovita.pl/cms/images/clipart/File/schematy/schemat_zywienia_niemowlat_karmionych_piersia.pdf

[URL]http://www.bobovita.pl/cms/images/clipart/File/schematy/schemat_zywienia_niemowlat_karmionych_mlekiem_modyfikowanym.pdf
[/URL]
 
Moniek dokładnie. Jakbym nie kombinowała to ciągle muszę z nim być, bo ile on też może się zająć sam sobą, 30 min, ale później już jest alarm. I widzę, że jest zmęczony i spać nie umie. Już nawet na rękach nie potrafi, a kiedyś ciągnął i do 2,5h. Dałaś mi nadzieję. Modlę się o jego dłuższe drzemki, żeby mieć wyspane dziecko...

Rajstopki? Kurka no. Dobrze, że to tylko to! Ja mojemu podciągam pod piersi:-D bo w sumie u nas na doopce tylko rajstopki ostatnio królują.
 
Karolaola mój wczoraj wciągał cały dzień po 2 cycki :szok:, bo poprzedniej nocy pospał 5 h i się cycochy rozregulowały. Wieczorem wciągnął 2 piersi i płacz...to mu 90 ml bebilonu ha podałam - zjadł cały. I wcale nie pospał dłużej niż zwykle :baffled: chyba się wygłodził w dzień. Dziś karmię już po 1 cycku ale na noc wszamał dwie.....teraz śpi. Zobaczymy jak długo ?

A to prężenie to może w jakiejś sytuacji jest np. w emocjach......tak czy siak nie zaszkodzi skonsultować.

Ja myślę o dokarmianiu na stałe mm 1x. Ale na pewno po cycku, bo inaczej spadnie produkcja....tak robiłam ze starszym i karmiłam jeszcze dobre 3 miesiące.....a karmiła bym i dłużej ale to już weszły kaszki, obiadki, deserki i mleko w 7 miesiącu było już praktycznie rano, wieczorem i w nocy tylko....
 
reklama
ale czasem muszę ją lulać, albo trzymać na rękach bo co odłożę to po chwili syrena i oczy jak 5 zł.


U mnie nie ma czasem tylko codziennie. Sam od siebie zasypia tylko na wieczór, a tak to ja muszę go "usypiać' tzn. pozytywka i szuranie łóżeczkiem, dziś było noszenie, bo tak się rozpłakał ze zmęczenia. :no: Jak mi na rękach uśnie to nie odkładam, bo cenna jest każda minuta!

JJ, a piersi napełniały się jak zwykle? Bo mi:no: w nich jest dużo, dużo mniej niż zwykle. Kupiłam dziś bebilon i czy jak nie zużyję w ciągu tych 3tyg. to nie podawać go już?
Dziś znów sztywniał i kolejny raz w foteliku. Powiem Ci, że przeważnie jest pogodny i spokojny, a tu nagle sztywny. Umówię się na wizytę, bo będę się z nim sama autem bała jechać.
 
Do góry