reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

Dominic-sudokrem jest bardzo dobry na pdparzenia i mąka ziemniaczana tak posypać jak pudrem ale jak używasz krem to mąki już nie chyba ,że na zmianę
 
reklama
Dominic, dzięki za polecenie filmu. Moja mama przyjeżdża w tym tyg. to się wybierzemy z mężem być może. Na odparzenia - sudocrem, tak jak dziewczyny radzą.

A u mnie nie wiem co jest grane. Zanika mi pokarm w jednej piersi. A drugą mam non stop twardą i nabrzmiała. Przystawiam małą do tej, co jest mało, żeby pobudzić laktację, ale to guzik daję. Do drugiej też, ale mi jakoś mało ściąga. Masakra. Jestem zasmucona, bo to chyba początek końca :-(
Jakieś rady?? Plissssssssssss
 
Mój mału tez miał na dupce białe krostki. Sam sudocrem nie pomógł. Przestalam uzywac husteczek i myje pupke w rumianku, a potem smaruję sudocremem. Pomogło juz po jednym dniu.
 
Asiaciur nie pomogę z pokarmem. Moje piersi się zbuntowały i od dłuższego czasu nie mogę z nich wycisnąć ani mililitra więcej. Młody dostaje więcej MM niestety:-(
 
A u mnie nie wiem co jest grane. Zanika mi pokarm w jednej piersi. A drugą mam non stop twardą i nabrzmiała. Przystawiam małą do tej, co jest mało, żeby pobudzić laktację, ale to guzik daję. Do drugiej też, ale mi jakoś mało ściąga. Masakra. Jestem zasmucona, bo to chyba początek końca :-(
Jakieś rady?? Plissssssssssss

Kochana, u mnie w prawej piersi od czasu kiedy mi ją zawiało jest bardzo mało pokarmu.
Kiedy przychodzi jej kolej muszę jeszcze podawać lewą, żeby mała dojadła. Także teraz w lewej mam bardzo dużo pokarmu. Nieraz ściągam z niej i podaję małej z butli.
W każdym razie chodzi mi o to żebyś wogóle się tym nie przejmowała, bo organizm tak się dostosuje do potrzeb małej, że napewno wystarczy pokarmu.
 
dominic na większe odparzenia, jak już nie pomoże sudocrem (u nas nie pomógł) polecam Tormentiol.
Stosuj 2 razy na dzień. Po dwóch dniach powinno być dużo lepiej.
 
asiacur i nigdy nie myśl, że to początek końca. Ja tak myślałam już w 2 tyg życia małej a do dziś karmię. Są lepsze i gorsze dni, kiedy muszę dokarmić MM, ale moje karmienie nadal trwa i mam nadzieję, że potrwa jeszcze przynajmniej kilka miesięcy.
 
Asiacur a spróbuj Pole przystawić do piersi na pozycje "spod pachy" czasem dziecko wybiera sobie bardziej lubianą pierś do ssania bo mu wygodniej i lepiej ssie, jak ją weźmiesz spod pachy to wtedy ją "oszukujesz", może będzie lepiej ją opróżniać i wtedy pojawi znów się więcej pokarmu. a jeśli nie to się nie przejmuj, mam koleżankę co tylko jednym wykarmiła swoje dziecko i dała radę tak przez 3 miesiące.
 
DOMINIC ja tez bym powiedziala bepanthen, krochmal, sudocrem a jak juznic nie pomoze to swietny jest tormrntiol wlasnie

ASIACUR nie sadze ze to poczatek konca, mysle ze dobrze ze przystawiasz do tej slabszej piersi, ale z drugiej stroony musisz tez do tej nabrzmialej coby sobie ulzyc, najlepiej dokladnie z tej strony gdzie jest wlasnie nabrzmiala. a jak nie pomoze to znam przypadki kobiet ktore jedna piersia karmily ponad rok, wiec nie zalamuj sie, bedzie dobrze!
 
reklama
Dominic Mikołajowi wysypało tyłek i zrobił się czerwony, przestałam używać chusteczek i myję wacikami z wody i smaruję maścią którą przepisała mu lekarka (robioną) a jak się skończy to kupić mam Linomag i samrować zapobiegawczo. Sodocrem ma w składzie cynk i działa zasuszająco wiec to na odparzenia a zapobiegawczo coś lżejszego.
 
Do góry