reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Poradnik Mamuśki

O kurcze, to ja też muszę wydębić receptę na wit. D. Młody bierze D (podwójną dawkę), K, kwas foliowy, B6, cebion, żelazo, jak to podliczę to ładna sumka na miesiąc wychodzi. Jak przy wypisie tato pojechał po pierwszy zestaw do apteki to 150 zeta tam zostawił bez żelaza:wściekła/y: Sama wit. D forte 30 kapsułek kosztowała 38 złotych:baffled:
 
reklama
dominic ależ macie wydatków !!! A to tylko same medykamenty a gdzie reszta.....Swoją drogą to nie mogę tego zrozumieć, że wcześniaki nie mają refundowanych lekarstw skoro wymagają szczególnej opieki.

susumali ten masaż ma kilka etapów: klatka piersiowa, ręce, nogi, plecy....w necie na pewno można znaleźć jak to robić.....gdyby nie to mogę ci podesłać skan, bo mam jeszcze kserówkę z przychodni rehabilitacyjnej z czasów gdy robiłam go starszakowi.
 
Ostatnia edycja:
JJ moj tez ma byc rehabilitowanz prawdopodobnie te cos z asymetria patrzy najczesciej w lewa strone i wygina sie w c wizyte mamy 10 padźiernika wiec dowiem sie lepiej..ciesze sie ze z Radziem wsio gra;-)
Dominic masakra tak jak napisala JJ z ta kasa na leki ;/ Jesli chodzi o glowke u nas od dwoch par znajomych tak maja dzieciaki..ale i tak sa cudowne;-)
co do kremoww nie uzywam poki co zaczelam jezdzic na rowerq karmie jeszcze piersia wiec za wiele mi to nie da jesli chodzi o brzuch dokladniej sie zajme jak bede mogla wiecej cwiczyc brzuszkow i wziac sie za siebie pozadnie ..
Myszka nie pomoge ja karmie i K+D daje do konca 3 miesiaca...
Nikos ja robilam najpierw z nfz 3 ale mial wysokoa goraczke i 3 dni dochodzil do siebie wiec teraz powiedzieli ze mam wykupic wezme 5 w 1 bo te 6 w 1 z tego co ja sie orientuje to dodtkowao masz jakas czesc na zoltaczke i omija cie wtedy jedno szczepienie w jakims dalszym misiacu u nas kosztuje od 180 do 200 a 5w1 120...
Asia my bylismy na bioderkach w 6 tyg profilaktycznie mamy dawac pieluche o ktorej notorycznie zapominam i i jedziemy na kontorle tylko jak mlody skonczy3 miechy .
 
Co do wit D u mam karmiących MM to zwróćcie uwagę ile witaminy D dostaje maluszek w mleku, bo ja akurat jestem dociekliwa w takich sprawach i sobie obliczyłam, ze u nas siedem posiłków po 120 ml załatwia sprawę i Młody dostaje 10 mikrogramów czyli zalecaną dawkę i nie ma potrzeby uzupełniać...natomiast pediatra jak zapytałam to kazał podawać, dopiero jak przedstawiłam obliczenia to zmienił zdanie...to samo potwierdził ortopeda: obliczyć ile dostaje z mlekiem i ewentualnie uzupełnić do 10.

Co do ortopedy to my również mamy kontrolę za miesiąc tj po ukończeniu 3-go miesiąca, potem z tego co się orientuję jak dziecko zaczyna siadać kolejna wizyta powinna być i należy kontrolować jądra kostnienia kości udowych, ale dokładnie też nie wiem o co z tym chodzi, muszę dopytać ortopedę kiedy powinny się te jądra kostnienia pojawić...
 
dominic-ta wit.d którą ja kupuję na receptę za 3,40 w kropelkach nazywa się devikap
niech lekarz Ci przepisze to naprawdę duża oszczędność
 
Mamuśki a ja mam dla Was taką oto radę. Oddajcie szkrabki do rodziców, teściów, whatever i przejdźcie się do kina na film "Drive". Pomijam fact kilkugodzinnego odpoczynku ( mój pierwszy od porodu praktycznie) bo to się samo wie. Film natomiast majstersztyk. Perfekcyjnie budowane napięcie w trakcie trwania całego filmu pomimo braku oszałamiających scen czy zwrotów akcji, rewelacyjne zdjęcia i powalająca ścieżka dzwiękowa. Jeden z lepszych filmów jakie widziałam. Twórcom udało się stworzyć klimat Stanów z lat 70, 80. Oszczędność dialogów gdyż treść i emocje przekazywane są głownie za pomocą obrazu. Polecam.
 
Malgo000 ale to jeden z tych filmów, które na małym ekranie bardzo mocno tracą. Nawet przy dobrym kinie domowym nie zbuduje się tego napięcia. No i oczywiście ucierpi też muzyka. W jednej z opinii, które czytałam, ktoś porównał ten film ze starymi policjantami z Miami. Jak ktoś oglądał, to wie o co chodzi, porównani było trafne. I ni ukrywam, że skusiłam się na film ze względu na skrajnie różne opinie na jego temat:-)

Ratunku! Co stosowałyście na odparzenia pupki? Domiemu pojawiło się trochę takich małych białych krostek, plamek czy coś w tym stylu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry